Editörler : ayşegül bgm
08 Ocak 2020 11:22   

Yeni alıma kadar zimmet olmazsa

Yeni alıma kadar zimmet olmazsa aralıkta atananlar mesela şubat alımına tercih verebilir mi?

08 Ocak 2020 11:30

adanalııhemşire
Aday Memur

Öyle şey mi olur

08 Ocak 2020 11:33

adanalııhemşire
Aday Memur

Öyle şey mi olur

adanalııhemşire, 2 hafta önce - Alıntıya git

Adam akıllı zimmeti beklesinler aksi halde zaten tekrar tercih yapıp atanırlarsa bir yıl ceza yiyorlar hiçbir kamu kuruluşuna başvuru yapamıyor

08 Ocak 2020 11:59

Radioterapi9897
Aday Memur

Adam akıllı zimmeti beklesinler aksi halde zaten tekrar tercih yapıp atanırlarsa bir yıl ceza yiyorlar hiçbir kamu kuruluşuna başvuru yapamıyor

adanalııhemşire, 2 hafta önce - Alıntıya git
bu kesin mi
08 Ocak 2020 12:14

adanalııhemşire
Aday Memur
bu kesin mi
Radioterapi9897, 2 hafta önce - Alıntıya git

Şubat ayında klavuzda görürüz ama öyle şey olmaz o zaman 2 ye bölünmesindeki mantık ne ilkinde gidenler bidaha mı gidecek hakkınızı yedirmeyin arkadaşlar böylelerine cimere şikayet edin

08 Ocak 2020 12:19

NazarB
Memur

Atandığı halde gözü şubat atamasında olanlar allah gözünüzü doyursun atandınız atandınız tamam artık neyinmemnuniyetsizliği bu gitmeyeceğiniz yeri yazmasaydınız

08 Ocak 2020 13:41

bayanradyoloji
Aday Memur
maalesef ki açıklanmazda bunu engelleyecek sistem yok. ceza alsalar da kadro yakarlar. umarım kimse boş yere kadro yakmaz. kaldı ki bir önceki dönemden gs'ye takılmış kişiler 2019 7 de tercih yapmış.
08 Ocak 2020 16:43

Sefer Batuhan Erin
Aday Memur

Yok öyle bir şey. Önceden atanıp tercih yapan arkadaşlar kendi topuklarına sıkar

Atandığın halde tercih verirsen devlet seni iki kadroya yerleştiremeyeceği için kadro yakarsın. Kadro yakmanın da cezası idari yaptırımdır. Sözleşmen fesh edilebilir ve 1 yıl devlet kurumlarına başvuramazsın.

09 Ocak 2020 00:43

EfsaneTDS
Aday Memur
atanip memuriyete baslamamis kisinin ceza alacagini neye dayanarak soyluyorsunuz?Arkadasim var mi bu isin bir yonetmeligi ben arastirdim bulamadim. varsa bilen beni aydinlatsin.kadrolar yanmasin.
09 Ocak 2020 14:44

miraçnurse
Memur

Sözleşmeli Olarak Atananlar Aynı KPSS Puanı İle Sözleşmeli Kadrolara Atanabilir mi?

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli pozisyonlarına KPSS puanı ile atanan kişiler aynı kpss puanı ile tekrardan sözleşmeli kadrolara atanmalarına ilişkin düzenleme Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile düzenlenmiştir.İlgili esasların Ek 1 inci maddesinde yer alan düzenlemeye göre sözleşmeli olarak atanan kişiler ilgili pozisyondan istifa ettikten sonra 1 Yıl geçmedikçe tekrardan sözleşmeli kadrolara atanmaları mümkün değildir.İlgili esaslarda sözleşmeli pozisyondan istifa ettikten sonra sözleşmeli pozisyona yeniden atanma 1 yıllık bekleme süresine tabi kılındığından ister aynı kpss puanı olsun ister daha sonraki KPSS sınavından olsun alınmış ve alınacak puanlarda sözleşmeli pozisyona atanmada 1 yıllık sürenin beklenmesi gerekmektedir.

09 Ocak 2020 14:46

miraçnurse
Memur

Yine aynı yönetmeliğin Ek-2 nci maddesinde; ?Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılanmerkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar..? hükmüne yer verilmiştir.

09 Ocak 2020 14:49

miraçnurse
Memur

Tercih yapabilirsin ama atanamazsın kadroyu da kendini de yakarsın yeterli oldu mu sizin anlamanız için. Sıktınız artık gitmiycektiniz de neden başvuruyosunuz. Devlet de oyuncak zaten atan kadroyu yak sonra bidaha atanmam de oldu ya Allahtan bi puan almışsınız

09 Ocak 2020 14:53

Tupak
Memur

Atanan atandı atanamayanlara yol verin Allahtan belanızı mı istiyorsunuz neyin çabası bu? Sürekli şuna tercih verdim buna başvurabilir miyim şöyle oldu böyle oldu bi salın artık

09 Ocak 2020 15:17

Demirmfg
Aday Memur
atanip memuriyete baslamamis kisinin ceza alacagini neye dayanarak soyluyorsunuz?Arkadasim var mi bu isin bir yonetmeligi ben arastirdim bulamadim. varsa bilen beni aydinlatsin.kadrolar yanmasin.
EfsaneTDS, 1 hafta önce - Alıntıya git
93 puani alan biri her atamada tercih yapsin o halde. sacmalamayalim lutfen.
09 Ocak 2020 15:22

EfsaneTDS
Aday Memur
93 puani alan biri her atamada tercih yapsin o halde. sacmalamayalim lutfen.
Demirmfg, 1 hafta önce - Alıntıya git
varsayim yapmak yerine neden ceza alacagimizin yazdigi bir belgeyi paylasabilirdin
09 Ocak 2020 16:55

Sefer Batuhan Erin
Aday Memur
varsayim yapmak yerine neden ceza alacagimizin yazdigi bir belgeyi paylasabilirdin

Kardeşim bu devlet akılsız mı? İki atamada 500 kişi alıyor diyelim senin iki yere tercih vermene cezasız izin verseydi 499 kadro açardı değil mi? İl sağlık müdürlüğünü arayıp en iyi ihtimalle puanını yakıp 1 yıl memur olamama cezasını yiyeceğini öğrenebilirsin.

09 Ocak 2020 17:02

EfsaneTDS
Aday Memur
2019/4 ile atanip zimmete dusmemis sozlesme imzalamamis bir kisi 2019/7 ile tekrar yerlestirilmis.ben bunun nasil olabildigini buna olanak saglayan yonetmelik var mi bunu soruyorum.varsa bir yazili belge yonetmelik benimle paylasin. cok mu zor.anca laf kalabaligi.
09 Ocak 2020 17:05

13.donem
Şef
2019/4 ile atanip zimmete dusmemis sozlesme imzalamamis bir kisi 2019/7 ile tekrar yerlestirilmis.ben bunun nasil olabildigini buna olanak saglayan yonetmelik var mi bunu soruyorum.varsa bir yazili belge yonetmelik benimle paylasin. cok mu zor.anca laf kalabaligi.

Niye soruyorsunki atandin bir daha mi tercih vereceksin sende yani

09 Ocak 2020 17:20

miraçnurse
Memur

Yazdım işte yönetmeliği çok merak ediyorsan. Hâlâ arkadaşlara laf kalabalığı yapmayın diyorsun

09 Ocak 2020 17:59

13.donem
Şef

Yazdım işte yönetmeliği çok merak ediyorsan. Hâlâ arkadaşlara laf kalabalığı yapmayın diyorsun

miraçnurse, 1 hafta önce - Alıntıya git

Mirac atanacakmiyiz universite hastanesine alimada cikmiyor hicbiryer arastiriyorum soruyorum hic alima cikacak varmi diye ama bulamadimbiryer

09 Ocak 2020 18:26

adanalııhemşire
Aday Memur

Tercihler be yerleştirmeler ÖSYM yi bağlıyor malesef tercih yapmayı da engelleyecek bir uygulaması yok tercih yaparsın yerleşirsin ama sağlık Bakanlığı bunu tespit ederse atamanı yapmaz yani zimmete düşürmez kadro yaktığın içinde 1 yıl ceza yersin

Toplam 24 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;