Editörler : oto-danisman-expert
08 Ocak 2020 15:50

2020 yılı Jandarma astsubay- Subay alımları ?

merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere 2019 yılı 25 şubatta jandarma astsubay alımları olmuştu. Bu sene için de aynı tarihler bekleniyor mu ? şubat- mart gibi alımlar olur mu. bu konuda söylentiler var tarafınıza sormak istedim.

MSB alımlarında boyumu kısa ölçtükleri için elendim :) 188 olan boyum 184 çıktı ne hikmetse kilomda 89 normalde 92 çıktı karşılayamadı boy kiloyu.

Pomemde 188 eczane sağlık ocakları spor salonunda 188 lakin msb de 184 :)

aynı şekil heryerde 89 çıkan kilo msb de 92 çıktı :)))

her neyse bu konuda yaram var.

Dediğim gibi şubat mart gibi jandarma alımları bekleniyor mu ? saygılarımla.

vatan97
Kapalı
08 Ocak 2020 16:08

geçmiş olsun. şubat mart gibi duyuru gelir.

Mev0
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:23

Bende onu bekliyorum ama hiçbir bilgi bulamadım forumda felan inşallah gelir diyelim

slmszn
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:54

ilgin için teşekkürler.

vatan97, 4 yıl önce

geçmiş olsun. şubat mart gibi duyuru gelir.

Piyade 65
Memur
08 Ocak 2020 21:14

Sevgili kardeşlerim;

Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Size bir sorum olacak, bilen arkadaşlarım var ise lütfen cevap verirse çok memnun olurum. Ben geçen yıl KKK piyade teğmen kazandım. Üç ay agitimde aldıktan sonra kendi isteğim ile istifa Edip ayrıldım, tazminat da ödedim. Şimdi hem MSB ye başvurdum yine muvazzaf subay için ama bu sefer öğretmen subay sizce istifa ettim diye almazlar mi? Yoksa alırlar mı? Başvuru şartında her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkarılmamış olmak. Yaziyor. Fakat ben cikarilmadim, istifa ettim. Bilgisi olan var ise lütfen cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim

Piyade 65
Memur
08 Ocak 2020 21:16

Birde arkadaşlar bu istifa durumu jandarma olmama engel olur mu? Yani jandarmada sen TSK dan istifa ettin diye gelemezsin dermiş?

Mhmt7225
Aday Memur
08 Ocak 2020 21:50

Merhaba kardeşim. Allah hakkında hayırlısını versin Hocam. Ben engel olacağını düşünmüyorum zira sen kendin istifa etmişsin. Birde jandarma da zaten sorun olmaz zira jandarma içişlerine bağlandı kardeşim
Piyade 65, 4 yıl önce

Birde arkadaşlar bu istifa durumu jandarma olmama engel olur mu? Yani jandarmada sen TSK dan istifa ettin diye gelemezsin dermiş?

Asb000
Aday Memur
08 Ocak 2020 22:04

Kardeşim hakkında hayırlısı olsun jandarmanın en son kılavuzlarına bakarsan intibak eğitiminde bırakmak bile engel ayrıca MSB yeminden sonra bıraktığın için kabul etmeyecektir umarım ben yanlış biliyorumdur ama bu şekilde olması yüksek ihtimal
Piyade 65, 4 yıl önce

Piyade 65
Memur
08 Ocak 2020 23:09

Her ikinize de yürekten teşekkür ederim. Sağ olun. Allah büyüktür kardeşlerim. Ben hep inşaatlarda çalışıp okudum. Hic kimseden bir kuruş almadım.yuksek lisans mezunuyum. İstifa sebebim eğitimin ağırlığı değil, akademisyen olmak için bıraktım. Fakat olmadı, herkes Kendi tanıdığını aldı ben ortada kaldım. Hiç bir düzen kuramadik

Mhmt7225
Aday Memur
09 Ocak 2020 00:05

Kardeşim Allah gönlüne göre versin her işte elbet vardır bir hayır. Fakat devam etseydin. Günümüz şartlarının neler getireceğini insan kestiremiyor. Allah bileğine yüreğine kuvvet versin. Bende özel sektörde çok çalıştım. İnşaat olsun, fındık toplama olsun, tekstil olsun, Cafe sektörü olsun tatil zamanlarında hep çalıştım. Pmyo ya girdim sonuç başarısız, paeme girdin ümitliydim fakat o da başarısız. Allah'tan ümidimizi kesmedik pomeme girdik, Subaylığa girdik. Olursa baş göz üstüne olmasa da baş göz üstüne. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Ama Subaylığı çok istiyorum. Kpss 73 fyt 61. Sözlüm ortalama geçti. Tercihler Tank, Top ve Kara piyade. Gelir mi bilemiyorum ama gönülden istiyorum. İnşallah hepimiz hakkında hayırlısı olur Kardeşim. Moralini yüksek tut. Sen elinden geleni yap olursa ne ala olmasa da baş göz üstüne Kardeşim benim
Piyade 65, 4 yıl önce

Her ikinize de yürekten teşekkür ederim. Sağ olun. Allah büyüktür kardeşlerim. Ben hep inşaatlarda çalışıp okudum. Hic kimseden bir kuruş almadım.yuksek lisans mezunuyum. İstifa sebebim eğitimin ağırlığı değil, akademisyen olmak için bıraktım. Fakat olmadı, herkes Kendi tanıdığını aldı ben ortada kaldım. Hiç bir düzen kuramadik

Piyade 65
Memur
09 Ocak 2020 00:19

Mhmt kardeşim; benim fyt 46, kpss 65 idi. Ben kazandım. Hiçbir şey olmasa da mutlaka piyade gelir. Sozlude seni gözü tuttiysa jürinin çok rahat KKK piyade olursun. Ben egitimdeyken ne gelenleri gördüm kardeşim, ağzım açık hayretle bakıyorsun, bunları kim aldı diye. Herşey için çok teşekkür ederim. Allah seninde gönlüne göre versin. Asker olmak polis olmaktan çok daha kolay

Mhmt7225
Aday Memur
09 Ocak 2020 00:29

Kardeşim o konuda haklısın. Gerçekten Polis olmak zor çok referans dönüyor. Genelde hep başarısız oluyor bütün aşamaları geçmene rağmen kardeşim. Sözlü de seni eliyorlar. Kardeşim ismini bilmiyorum ama gerçekten de anlatıldığı gibi KKK piyade'nin eğitimi o kadar anlatıldığı gibi çok mu zor? Millet eğitimin zor olduğu için mi bırakıyorlar yoksa farklı nedenlerden dolayı mı piyade çok bırakılıyor kardeşim?
Piyade 65, 4 yıl önce

Mhmt kardeşim; benim fyt 46, kpss 65 idi. Ben kazandım. Hiçbir şey olmasa da mutlaka piyade gelir. Sozlude seni gözü tuttiysa jürinin çok rahat KKK piyade olursun. Ben egitimdeyken ne gelenleri gördüm kardeşim, ağzım açık hayretle bakıyorsun, bunları kim aldı diye. Herşey için çok teşekkür ederim. Allah seninde gönlüne göre versin. Asker olmak polis olmaktan çok daha kolay

erdem1212
Aday Memur
09 Ocak 2020 22:24

intibakta bırakmak engel değil kardeşim TSK aldı intibakta

Asb000, 4 yıl önce
Kardeşim hakkında hayırlısı olsun jandarmanın en son kılavuzlarına bakarsan intibak eğitiminde bırakmak bile engel ayrıca MSB yeminden sonra bıraktığın için kabul etmeyecektir umarım ben yanlış biliyorumdur ama bu şekilde olması yüksek ihtimal

Asb000
Aday Memur
09 Ocak 2020 23:54

Dostum ben jandarma için söyledim zaten TSK alıyor bende intibakta bıraktım TSK kabul etti fyt ye gidicem
erdem1212, 4 yıl önce

intibakta bırakmak engel değil kardeşim TSK aldı intibakta

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:00

jandarmayıda dene kardeşim olmazsa

Asb000, 4 yıl önce
Dostum ben jandarma için söyledim zaten TSK alıyor bende intibakta bıraktım TSK kabul etti fyt ye gidicem

Asb000
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:02

jandarma kesin net yazmış kılavuza ama inşallah tsk ya gireriz bu sene bakalım hayırlısı

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:09

sen nereyi intibakta bıraktın

Asb000, 4 yıl önce

jandarma kesin net yazmış kılavuza ama inşallah tsk ya gireriz bu sene bakalım hayırlısı

Asb000
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:16

deniz kuvvetleri

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:19

sgk girişinde okulu tamamlamadan ayrıldımı yazıyo

Asb000, 4 yıl önce

deniz kuvvetleri

Asb000
Aday Memur