Editörler :
10 Ocak 2020 01:29

Asb000
Aday Memur

aynen kardeşim

erdem1212, 1 hafta önce - Alıntıya git

sende bıraktın sanırım

10 Ocak 2020 02:12

Piyade 65
Memur

Erdem kardeşim;

Ben KKK piyade subaylığı intibak eğitimini bitirdim yemin töreninden üç hafta sonra bıraktım. Sence TSK ya girmeye engel mi? Jandarmaya daha önce hiç başvurmasını fakat bu sene ilk kez basvurucam onada. Sizce TSK dan istifa ettim diye jandarmada almamazlik yapar mı?

10 Ocak 2020 02:18

Piyade 65
Memur

Mhmt kardeşim;

Askerlik tamamen uyum ve tercih meselesidir. Zor diye bırakan da var, bu iş bana uygun diyip birakanda var, aile düzeni olmadığı için birakanda, dışarda bir beklentisi hayali olanlar genellikle bırakırlar. Özellikle altını çizmek istiyorum ki, eğer nizamiyeden içeri girdiğinizde sizi dışarıda bekleyen zerre kadar bile olsa bir beklentiniz var ise bu işi yapamazsınız

10 Ocak 2020 10:01

Mhmt7225
Aday Memur

Mhmt kardeşim;

Askerlik tamamen uyum ve tercih meselesidir. Zor diye bırakan da var, bu iş bana uygun diyip birakanda var, aile düzeni olmadığı için birakanda, dışarda bir beklentisi hayali olanlar genellikle bırakırlar. Özellikle altını çizmek istiyorum ki, eğer nizamiyeden içeri girdiğinizde sizi dışarıda bekleyen zerre kadar bile olsa bir beklentiniz var ise bu işi yapamazsınız

Piyade 65, 1 hafta önce - Alıntıya git
Anladım Kardeşim. Düşüncelerin için çok sağol. Bakalım yürekten istiyoruz. Nasip olursa baş göz üstüne olmasa da üzülürüz ama hayırlısı buymuş deriz Kardeşim
10 Ocak 2020 10:42

erdem1212
Aday Memur

Erdem kardeşim;

Ben KKK piyade subaylığı intibak eğitimini bitirdim yemin töreninden üç hafta sonra bıraktım. Sence TSK ya girmeye engel mi? Jandarmaya daha önce hiç başvurmasını fakat bu sene ilk kez basvurucam onada. Sizce TSK dan istifa ettim diye jandarmada almamazlik yapar mı?

deneyip görmen lazım kimse net bişi söylüyemez

10 Ocak 2020 13:10

Piyade 65
Memur

Tamamdır kardeşlerim, hepinize çok teşekkür ederim

10 Ocak 2020 15:25

gezgin2626
Aday Memur

Kardeşim sen asil mi kazanmıştın yedekten mi sıralamaya girdin yoksa geçen sene

10 Ocak 2020 18:36

erdem1212
Aday Memur

kpss puanı kaç bu sene

10 Ocak 2020 18:41

Victory37
Memur

Sevgili kardeşlerim;

Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Size bir sorum olacak, bilen arkadaşlarım var ise lütfen cevap verirse çok memnun olurum. Ben geçen yıl KKK piyade teğmen kazandım. Üç ay agitimde aldıktan sonra kendi isteğim ile istifa Edip ayrıldım, tazminat da ödedim. Şimdi hem MSB ye başvurdum yine muvazzaf subay için ama bu sefer öğretmen subay sizce istifa ettim diye almazlar mi? Yoksa alırlar mı? Başvuru şartında her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkarılmamış olmak. Yaziyor. Fakat ben cikarilmadim, istifa ettim. Bilgisi olan var ise lütfen cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim

Piyade 65, 2 hafta önce - Alıntıya git
istifa ettiysen Askeriyeye donemiyorsun.
10 Ocak 2020 23:15

Piyade 65
Memur

Arkadaşlar fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Geçen yıl KKK piyade asıl kont. 1146 idi. İlk yedekler; 560 civarı idi, ikinci yedekler onun yarısı kadar oldu. İkinci yedek açıklamasından sonra artık yedekler açıklanmadı. Ve telefonunuzu açık tutun, boş kalan kontenjanlar için telefonla cagrilacaksiniz denildi. Ben telefonla çağrıldım. KPSS puanimla bu yıl basvurmayacagim kardeşim. Ben ALES puanina göre başvurdum. Arkadaşlar istifa sebebim ise akademik kariyer içindir yazıyor. Sistem üzerinden basvuru yaptım sıkıntı olmadı.

10 Ocak 2020 23:18

Piyade 65
Memur

Ayrıca arkadaşlar;

Ben jandarmaya hiç girmedim. KKK piyade için konuşuyorum. Jandarmaya kesin basvuracagim

10 Ocak 2020 23:59

erdem1212
Aday Memur

Ayrıca arkadaşlar;

Ben jandarmaya hiç girmedim. KKK piyade için konuşuyorum. Jandarmaya kesin basvuracagim

jandarmayı kesinlikle dene en azından denedim olmadı dersin.

11 Ocak 2020 00:31

Piyade 65
Memur

Teşekkürler Erdem kardeşim

11 Ocak 2020 02:30

hackerandkoch
Aday Memur

Sevgili kardeşlerim;

Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Size bir sorum olacak, bilen arkadaşlarım var ise lütfen cevap verirse çok memnun olurum. Ben geçen yıl KKK piyade teğmen kazandım. Üç ay agitimde aldıktan sonra kendi isteğim ile istifa Edip ayrıldım, tazminat da ödedim. Şimdi hem MSB ye başvurdum yine muvazzaf subay için ama bu sefer öğretmen subay sizce istifa ettim diye almazlar mi? Yoksa alırlar mı? Başvuru şartında her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkarılmamış olmak. Yaziyor. Fakat ben cikarilmadim, istifa ettim. Bilgisi olan var ise lütfen cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim

Piyade 65, 2 hafta önce - Alıntıya git
özelden ulas bana kardeşim
11 Ocak 2020 09:58

Sorula
Aday Memur

Subay alımında ales puanı istenecek mi? Geçen seneki kılavuzda böyle bir şart varmış.

11 Ocak 2020 23:36

piranhags
Aday Memur
özelden ulas bana kardeşim
hackerandkoch, 1 hafta önce - Alıntıya git

Jandarma içişlerine bağlı olduğu için denemekte fayda var hocam

12 Ocak 2020 00:30

vitoscaletta
Şube Müdürü

bu yıl ki subay astsubay alımına 92 dogumlular basvurabilir mi

12 Ocak 2020 19:19

Büro adalet
Aday Memur

Sahil güvenlik idari astsubaylık halkında bilgisi olan var mı? Ne iş yapar, nöbet var mı falan? Bir de sahil güvenlikte görev yerleri ne kadar süreyle değişiyor vs. Bilgisi olan yazabilir mi?

Toplam 38 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;