Editörler : Mehmet Balci
08 Ocak 2020 20:35   

dhmi aim memuru hakkında

dhmi aim memuru ne iş yapar özlük hakları - maaş - çalışma saatleri nasıldır ?

bilen bir arkadaş yazarsa çok sevinirim

08 Ocak 2020 20:47

çatlakpanda
Şef
Maaş 10 bin + diye biliyorum. Bu maaşa özlük hakkı falan sorma :) maaş tek başına yeterli.
08 Ocak 2020 20:49

kartal14789
Aday Memur
Maaş 10 bin + diye biliyorum. Bu maaşa özlük hakkı falan sorma :) maaş tek başına yeterli.
çatlakpanda, 2 ay önce - Alıntıya git

ne iş yapıyorlar tam olarak hocam biliyor musunuz

08 Ocak 2020 20:50

çatlakpanda
Şef

ne iş yapıyorlar tam olarak hocam biliyor musunuz

kartal14789, 2 ay önce - Alıntıya git
Hayır. Aslında tam olarak ben de merak ediyorum. Vardiya sistemi falan da vardır diye düşünüyorum.
08 Ocak 2020 20:54

kartal14789
Aday Memur
Hayır. Aslında tam olarak ben de merak ediyorum. Vardiya sistemi falan da vardır diye düşünüyorum.

teşekkürler

bilen bir arkadaş yazarsa bizde tam olarak öğreniriz

08 Ocak 2020 22:13

Trolawy ve Funglaw
Memur

aynen. git ağzınla uçak çek deseler yine yapılır.

08 Ocak 2020 22:36

hüseyin3327
Aday Memur

dhmi geneli muamma hangi memur ne yapar pek bilen yok

23 Ocak 2020 01:06

seizure
Aday Memur
tam olarak sunu anlayamadim. aim memuru, duz memur anlamina mi geliyor yoksa hava trafik kontroloru mu? ve her ikisinde de yas siniri nedie bilen var mi?
23 Ocak 2020 09:09

kiokhan
Aday Memur
tam olarak sunu anlayamadim. aim memuru, duz memur anlamina mi geliyor yoksa hava trafik kontroloru mu? ve her ikisinde de yas siniri nedie bilen var mi?
seizure, 1 ay önce - Alıntıya git

Hava Trafik Kontrolörü ayrı bir kadro,aim memuru ayrı bir kadro memur/bilgisayar işletmeni ayrı bir kadro.

Hava Trafik Kontolörlüğü alımlarında 27 yaş sınırı var.Kurum ilanı ile alım yapılıyor.İlanda şu tarihten sonra doğmuş olanlar başvurabilir şeklinde yaş sınırı ayrıca belirlitilir.Ayrı bir sınav daha yapılıyor.C seviye YDS puanı şartı var.KPSS puanına göre belli sayıda aday çağrılıyor.

AIM memuru alımı ÖSYM merkezi atama ile yapılıyor.D seviyesi YDS puanı şartı var.Yaş şartı yok.

Memur alımı ÖSYM merkezi atama ile yapılıyor.YDS ve yaş şartı yok.

Üç kadronun da yaptığı iş farklı.

23 Ocak 2020 12:48

seizure
Aday Memur

Hava Trafik Kontrolörü ayrı bir kadro,aim memuru ayrı bir kadro memur/bilgisayar işletmeni ayrı bir kadro.

Hava Trafik Kontolörlüğü alımlarında 27 yaş sınırı var.Kurum ilanı ile alım yapılıyor.İlanda şu tarihten sonra doğmuş olanlar başvurabilir şeklinde yaş sınırı ayrıca belirlitilir.Ayrı bir sınav daha yapılıyor.C seviye YDS puanı şartı var.KPSS puanına göre belli sayıda aday çağrılıyor.

AIM memuru alımı ÖSYM merkezi atama ile yapılıyor.D seviyesi YDS puanı şartı var.Yaş şartı yok.

kiokhan, 1 ay önce - Alıntıya git
iste boyle net bir cevaba ihtiyacimiz vardi. cok tesekkurler bilgi icin.
23 Ocak 2020 15:31

emregkcee
Aday Memur

2020/1 de aim kadrosu açılır mı arkadaşlar

29 Ocak 2020 08:28

kiokhan
Aday Memur
iste boyle net bir cevaba ihtiyacimiz vardi. cok tesekkurler bilgi icin.
seizure, 1 ay önce - Alıntıya git

Yapılan işe gelince hava trafik kontolörü,kontrolü altındaki hava sahasında uçuş yapan hava araçlarının trafiğini düzenlemek diyebiliriz kısaca.Telsizle konuşarak pilotlara talimat vererek çalışırlar.Ben hava trafik kontrolörü olmadığım için kabaca bilgi verdim.

AIM Memuru:Aeronautical Information Management (havacılık bilgi yönetimi):Hava araçlarının permi(izin gibi düşünülebilir) kontro etmek.NOTAM(Notice to airmen havacılara bilgi notu)yayınlamasını sağlamak.FPL(flight plan) sisteme girmek.Hava araçlarının iniş kalkış mesajlarını sisteme işlemek.Bu söylediklerim kullanımı karmaşık olmayan program ve sistemler aracılığı ile yapılıyor.Bu arada şu yönetmeliği mutlaka inceleyin.Ben de AIM Memuruyum.

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/yonetmelikler/2017/SHY-6507.pdf

Memur kadrosu işletme,pazarlama,muhasebe vb gibi farklı birimlerde farklı işler yapabilir.

Daha sağlıklı bilgi almak için bir havalimanına gidip bizzat görüşerek bilgi almanızı tavsiye ederim.Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

29 Ocak 2020 09:48

prtn
Memur

Yapılan işe gelince hava trafik kontolörü,kontrolü altındaki hava sahasında uçuş yapan hava araçlarının trafiğini düzenlemek diyebiliriz kısaca.Telsizle konuşarak pilotlara talimat vererek çalışırlar.Ben hava trafik kontrolörü olmadığım için kabaca bilgi verdim.

AIM Memuru:Aeronautical Information Management (havacılık bilgi yönetimi):Hava araçlarının permi(izin gibi düşünülebilir) kontro etmek.NOTAM(Notice to airmen havacılara bilgi notu)yayınlamasını sağlamak.FPL(flight plan) sisteme girmek.Hava araçlarının iniş kalkış mesajlarını sisteme işlemek.Bu söylediklerim kullanımı karmaşık olmayan program ve sistemler aracılığı ile yapılıyor.Bu arada şu yönetmeliği mutlaka inceleyin.Ben de AIM Memuruyum.

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/yonetmelikler/2017/SHY-6507.pdf

Memur kadrosu işletme,pazarlama,muhasebe vb gibi farklı birimlerde farklı işler yapabilir.

Daha sağlıklı bilgi almak için bir havalimanına gidip bizzat görüşerek bilgi almanızı tavsiye ederim.Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

kiokhan, 4 hafta önce - Alıntıya git

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bu konuda böyle temiz bilgileri pek de kolay bulamıyoruz. Bir de AIM deki şu vardiya konusunda da bizi aydınlatabilirseniz seviniriz

29 Ocak 2020 15:58

ksari
Aday Memur

kiokhan, 1 ay önce - Alıntıya git

Hava trafik kontrolörlüğü ve aim memurluğunda bölüm şartları oluyor mu yoksa herhangi bir lisans programından mezun olmal yetiyor mu?

29 Ocak 2020 16:42

Ahmetshui33
Kapalı

Hava trafik kontrolörlüğü ve aim memurluğunda bölüm şartları oluyor mu yoksa herhangi bir lisans programından mezun olmal yetiyor mu?

ksari, 4 hafta önce - Alıntıya git

herhangi bir 4 yıllık bölümden mezun olman yetiyor.

29 Ocak 2020 16:43

Ahmetshui33
Kapalı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bu konuda böyle temiz bilgileri pek de kolay bulamıyoruz. Bir de AIM deki şu vardiya konusunda da bizi aydınlatabilirseniz seviniriz

prtn, 4 hafta önce - Alıntıya git

vardiya havalimanından havalimanına değişir. eğer ki operasyonel olarak 24 saat açık bir havalimanında çalışıyorsanız genellikle 12/24 12/48 olur.

01 Şubat 2020 22:59

kiokhan
Aday Memur

Vardiyayla ilgili şu durumu da göz önünde bulundurun.

Bugün 8-5 çalışılan bir havalimanı 3 5 sene sonra 24 saate geçebilir.Normal çalışayım derken ilerde nöbete geçebilirsiniz ve bu konuda kimse net bişey söyleyemez şimdiden bilginiz olsun.

05 Şubat 2020 13:33

bordo9090
Aday Memur

Psikiyatriden engelli raporu olması aim memurluğu veya düz memurluk için engel midir bilen var mı acaba.

Toplam 17 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?