Editörler : Mehmet Balci
11 Ocak 2020 13:09   

Güvenik Soruşturması Olumsuz Gelirse...
2019/1 de atanıp gs olumsuz sonuçlandığı takdirde 2020 kpss ye girip alacağımız puan ile merkezi alımlara tercih verebiliyormuyuz? Sonuçta gs olumsuz olunca atamamız yapılmamış oluyor yani tercih hakkımız yine de 3 yıl yanıyormu? Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..
11 Ocak 2020 13:39

sujitsu
Şef

2019/1 de bir kite yerleştirildiniz sanırım. Şahsi fikrim atamanız olmadığı için (siz sadece merkezi atama ile atanmaya hak kazandınız) 3 yıl konusu sizlik bir konu değil bence 2020yi etkilemez. Tabi 2020de de gs ile ilgili bir sıkıntı yaşama ihtimalinizi ihmal ederek sadece işin kanuni kısmını söylüyorum

11 Ocak 2020 13:45

Zulemma
Aday Memur

2019/1 de bir kite yerleştirildiniz sanırım. Şahsi fikrim atamanız olmadığı için (siz sadece merkezi atama ile atanmaya hak kazandınız) 3 yıl konusu sizlik bir konu değil bence 2020yi etkilemez. Tabi 2020de de gs ile ilgili bir sıkıntı yaşama ihtimalinizi ihmal ederek sadece işin kanuni kısmını söylüyorum

sujitsu, 1 hafta önce - Alıntıya git
evet kit kurumu. Atama şartlarından biride gs nin olumlu olması. olumsuz olduğu taktirde yerleşememiş gibi olup bir sonraki kpss puanı ile tercih verilebileceğini düşünmüştüm bende ama 3 yıl şartı olacağını söyleyen arkadaşlar oldu, emin olamadım o yüzden hocam . teşekkürler
11 Ocak 2020 14:12

İİibffff
Aday Memur
sözlesme imzalamadigin surece 3 yil sarti gecerli olmuyor hatta bekledigin sure boyunca da aciktan atamalara basvurabilirsin
11 Ocak 2020 14:39

Zulemma
Aday Memur
sözlesme imzalamadigin surece 3 yil sarti gecerli olmuyor hatta bekledigin sure boyunca da aciktan atamalara basvurabilirsin
İİibffff, 1 hafta önce - Alıntıya git
tamam hocam teşekkürler
11 Ocak 2020 15:12

harita94
Genel Müdür

Hangi kurum gs yi olumsuz verdi?

Bu gs olumsuz sonuçlanan arkadaşlar genelde hep eti madene atanan insanlar.kurumun gs si hem çok uzun sürüyormuş hem de olumsuz sonuçlanıyormuş nasıl bi kurum bu anlamadım

11 Ocak 2020 15:14

Zulemma
Aday Memur

Bu gs olumsuz sonuçlanan arkadaşlar genelde hep eti madene atanan insanlar.kurumun gs si hem çok uzun sürüyormuş hem de olumsuz sonuçlanıyormuş nasıl bi kurum bu anlamadım

harita94, 1 hafta önce - Alıntıya git
daha olumsuz bişey yok hocam beklemedeyiz suan teiaş
11 Ocak 2020 15:16

Zulemma
Aday Memur

Ama evet eti madenin çok bekletip olumsuz verdiğini duydum bi kaç kişiden umarım teiaş böyle yapmaz. beklemekte 5 ayı doldurucaz haftaya
11 Ocak 2020 21:43

harita94
Genel Müdür
Ama evet eti madenin çok bekletip olumsuz verdiğini duydum bi kaç kişiden umarım teiaş böyle yapmaz. beklemekte 5 ayı doldurucaz haftaya
Zulemma, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam teiaş ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak biraz daha beklersiniz gibime geliyor.

geçen sene aralık ayında bizim arkadaş atandı temmuz ayında göreve başladı..

11 Ocak 2020 23:00

elkmh
Aday Memur

hocam teiaş ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak biraz daha beklersiniz gibime geliyor.

arkadaşınızı bekletme gerekçeleri neydi?

12 Ocak 2020 00:01

Zulemma
Aday Memur

Anladım hocam umarım dediğiniz gibi olur Şubat Mart diye düşünüyorum bende olumsuz olmazsa tabi ki. Arkadaşınızın sorunu kendisi ile mi yoksa ailesi ilemi ilgiliydi hocam?
12 Ocak 2020 00:28

harita94
Genel Müdür
Anladım hocam umarım dediğiniz gibi olur Şubat Mart diye düşünüyorum bende olumsuz olmazsa tabi ki. Arkadaşınızın sorunu kendisi ile mi yoksa ailesi ilemi ilgiliydi hocam?
Zulemma, 1 hafta önce - Alıntıya git

herhangi bir sorunu yoktu güvenlik soruşturması bitince başlattılar o da temmuz ayını buldu

17 Ocak 2020 11:37

Acshb
Aday Memur
mutlaka ama mutlaka dava acin. guvenlik sorusturmasinin olumsuz olmasi icin somut verilere ihtiyac var. mahkeme soracak kuruma, kurum cok buyuk bir ihtimalle cevap veremeyecek. hatta kesinlikle cevap veremeyecek. o sebeple de YD karariyla gidip kurumda goreve baslayabilirsiniz.
17 Ocak 2020 21:24

k_emrah05
Aday Memur
Gazi üniversitesi ne sürekli işçi olarak 66 gün önce atandım ve halen güvenlik soruşturması devam ediyor hiç bir Bilgi Yok daha ne kadar beklicez hiç bir fikrim yok beklemek ve ileriyi görememek yordu beni ortada bir belirsizlik var
17 Ocak 2020 21:32

Zulemma
Aday Memur
mutlaka ama mutlaka dava acin. guvenlik sorusturmasinin olumsuz olmasi icin somut verilere ihtiyac var. mahkeme soracak kuruma, kurum cok buyuk bir ihtimalle cevap veremeyecek. hatta kesinlikle cevap veremeyecek. o sebeple de YD karariyla gidip kurumda goreve baslayabilirsiniz.
Acshb, 2 gün önce - Alıntıya git
Sadece yd yetmiyor bildiğim kadarıyla hocam iptal kararı çıkmasıda gerekiyor
17 Ocak 2020 23:24

mervendd
Aday Memur

Guvenlik sorusturmasi kalkmamis miydi?

Toplam 15 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;