Editörler : Pangaea
13 Ocak 2020 12:40

Mülakat ve sıralamalar
Arkadaşlar mülakatta puanlar yuvarlanınca sıralamalarda gerileme veya ileriye atma gibi bi durum oluyor mu??

eray1818
Şef
13 Ocak 2020 13:00

Olmaz hocam zaten o yüzden yuvarlama sistemini getirdiler

Kbr65
Memur
13 Ocak 2020 13:03

Anladım hocam ama 2018 li bi arkadaşın puanı yuvarlanınca 100 kişi gerilemiş sıralaması ondan sordum neden böyle oldu diye aslında yuvarlanınca sıralamaların mantıken değişmesi gerekiyor ama bilmiyorum kafam karıştı haksızlık oluyo sırlamalar değişince
eray1818, 4 yıl önce

Olmaz hocam zaten o yüzden yuvarlama sistemini getirdiler

T1903
Şube Müdürü
13 Ocak 2020 13:33

Olmaz örnek vereyim 75 kusur puanın var bucugun altı 75 e üstü 76 ya yuvarlandı sen kendi altındakilere aynı puana yuvarlaniyorsun bu durumda puanlar esitlenip devreye kpss puani giriyor puanı yüksek olan yine öne geçiyor değişen bir şey yok yuvarlama yapilrsa tabi yapılırsa

Kbr65, 4 yıl önce
Anladım hocam ama 2018 li bi arkadaşın puanı yuvarlanınca 100 kişi gerilemiş sıralaması ondan sordum neden böyle oldu diye aslında yuvarlanınca sıralamaların mantıken değişmesi gerekiyor ama bilmiyorum kafam karıştı haksızlık oluyo sırlamalar değişince

Kbr65
Memur
13 Ocak 2020 13:59

Nasıl devreye kpss puanı giriyor hocam anlamadıö tam yani hiç bir değişiklik olmuyor sıralamalarda
T1903, 4 yıl önce

Olmaz örnek vereyim 75 kusur puanın var bucugun altı 75 e üstü 76 ya yuvarlandı sen kendi altındakilere aynı puana yuvarlaniyorsun bu durumda puanlar esitlenip devreye kpss puani giriyor puanı yüksek olan yine öne geçiyor değişen bir şey yok yuvarlama yapilrsa tabi yapılırsa

Resim274
Memur
13 Ocak 2020 14:19

Örneğin benim puanım 80.49 senin puanın 80.05 ikimizin puanı da 80 e yuvarlanır.gorunuste puanlarımız aynı fakat benim kpss puanım daha yüksektir, benden alttakilerden üst sırada olurum yani siralama değişmez.(yuvarlanirsa puanlar yine)

Kbr65, 4 yıl önce
Nasıl devreye kpss puanı giriyor hocam anlamadıö tam yani hiç bir değişiklik olmuyor sıralamalarda

Rmznts
Şef
13 Ocak 2020 14:20

Kılavuzda mülakat puanlarının eşitliği durumunda kpss puanına bakılır ibaresi var hocam. Yani yine kpss puanı ile atama yapılıyor.

Kbr65, 4 yıl önce

Kbr65
Memur
13 Ocak 2020 14:35

Anladım hocam sağolun
Resim274, 4 yıl önce

Örneğin benim puanım 80.49 senin puanın 80.05 ikimizin puanı da 80 e yuvarlanır.gorunuste puanlarımız aynı fakat benim kpss puanım daha yüksektir, benden alttakilerden üst sırada olurum yani siralama değişmez.(yuvarlanirsa puanlar yine)

trkçrkn
Şef
13 Ocak 2020 15:38

2018 kps sıram 4633 idi. iki atama oldu bir sürü kişi atandı haliyle siralamalar guncellendi benim sıram 5000 civari bir sey oldu suan net sayiyı hatirlamiyorum. Hep sorucam diyorum da aklimdan cikiyor neden siralamam 4633'ün altina dusmedi de daha da yuksege firladı anlamadm. bilen biri var mı?

Kbr65
Memur
13 Ocak 2020 18:48

İşte bende bundan bahsediyorum sorlaama değişmiyo diyolar ama değişiyor
trkçrkn, 4 yıl önce
2018 kps sıram 4633 idi. iki atama oldu bir sürü kişi atandı haliyle siralamalar guncellendi benim sıram 5000 civari bir sey oldu suan net sayiyı hatirlamiyorum. Hep sorucam diyorum da aklimdan cikiyor neden siralamam 4633'ün altina dusmedi de daha da yuksege firladı anlamadm. bilen biri var mı?

İşinyoksa
Aday Memur
13 Ocak 2020 19:04

Yeni mezun olanlar!mezun olmadan sıralamaya dahil edilmiyor

trkçrkn, 4 yıl önce

İşinyoksa
Aday Memur
13 Ocak 2020 19:06

Ayrıca o atamalar sözleşmeli olduğu için merkezi atamalar (ösym nin yaptığı)dışındaki atamalar sıralamadan düşmez

İşinyoksa, 4 yıl önce

Yeni mezun olanlar!mezun olmadan sıralamaya dahil edilmiyor

trkçrkn
Şef
13 Ocak 2020 21:17

yani ösymden baktığım 5binlere cikan siralamam gercek siram değil mi diyorsunuz. eger oyleyse niye iyi yönde degil de kötü yönde bir değisim oluyor. Ya da şöyle soylim madem merkezi atamalar dısındaki atamalar siradan düşmuyorsa bu sıralama niye kötü yonde değisiyor. Velhasıl kafam karıştı
İşinyoksa, 4 yıl önce

Ayrıca o atamalar sözleşmeli olduğu için merkezi atamalar (ösym nin yaptığı)dışındaki atamalar sıralamadan düşmez

İşinyoksa
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:02

Anlattım aslında ama biraz daha açayım öğretmen atamaları ösym tarafından değil meb tarafından yapılır ve sözleşmeli olarak yapıldığı için sıralamadan düşmez ayrıca sınava girdiği vakit mezun durumda olmayanlar mezun olduktan sonra sıralamaya dahil edilirler( 3.-4. Sınıflar )

trkçrkn, 4 yıl önce
yani ösymden baktığım 5binlere cikan siralamam gercek siram değil mi diyorsunuz. eger oyleyse niye iyi yönde degil de kötü yönde bir değisim oluyor. Ya da şöyle soylim madem merkezi atamalar dısındaki atamalar siradan düşmuyorsa bu sıralama niye kötü yonde değisiyor. Velhasıl kafam karıştı

İşinyoksa
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:07

Evet gerçek sıranız değil

trkçrkn, 4 yıl önce

trkçrkn
Şef
13 Ocak 2020 23:08

tm anladım sağolun
İşinyoksa, 4 yıl önce

Evet gerçek sıranız değil

Busraa17
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:09

Nasil yani siralamarda degisiklik olabilir mi cok kayma?

Psikolog46
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:35

Bu sıralama mızı 3. Sınıflar nasıl etkilesinki anlamadım, ensın kpss sınavına girip 3. Sınıfta olan birisi zaten şu anda atamaya başvuramazki, önümüze geçsin.

YüzbaşınınOglu
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:57

Branş sıralaması mülakat sonrasında

güncelleniyor mu veya mülakattan önce

gerçek sıramızı öğrenebiliyor muyuz

Rmznts
Şef
14 Ocak 2020 03:08

Sıralamada önünüze geçiyorlar ancak atamaya başvuramadıkları için sıra size geliyor. Buna da kayma diyoruz.

Psikolog46, 4 yıl önce

Bu sıralama mızı 3. Sınıflar nasıl etkilesinki anlamadım, ensın kpss sınavına girip 3. Sınıfta olan birisi zaten şu anda atamaya başvuramazki, önümüze geçsin.

Rmznts
Şef
14 Ocak 2020 03:11

ÖSYM'deki KPSS sıralamanız hep aynı kalacak. 25 şubatta mülakat sonucu açıklanınca mebin sitesinde puan ile beraber en güncel sıralamamız da yazacak.

YüzbaşınınOglu, 4 yıl önce

Branş sıralaması mülakat sonrasında

güncelleniyor mu veya mülakattan önce

gerçek sıramızı öğrenebiliyor muyuz

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi