Editörler :
13 Ocak 2020 18:55   

Bekçilikten istifa etmek

Arkadaşlar günde 6 gün gece çalışıyoruz yorucu oluyor. Birde polisler alay eder gibi ilerde vardiya gelecek arada gündüz çalışırsınız diye dalga geciyorlar.. Şimdi ben bekçilikten istifa etsem ne kadar süre kamu kuruluşlarına başvuramam?

13 Ocak 2020 20:27

piyadekomandoadayı
Aday Memur

6 ay

13 Ocak 2020 21:07

Yunaklii
Aday Memur

Hocam elindekinin kıymetini bil. İlerleyen zamanlarda polisliğe geçişi kovala. Pişman olursun. İ

13 Ocak 2020 21:09

Yunaklii
Aday Memur

Senin yerinde olmak isteyen o kadar çaresiz insan var ki. İnsanlar aç. Fakirlik diz boyu

13 Ocak 2020 21:59

ulrich2019
Şef

Yerine birinin gelmesini beklersen 6 ay, beklemez direkt ayrılırsan 1 sene memur olamazsın. Bence istifa etme, çünkü çalıma koşulların ağır olsa bile devlet güvencesi ile yapacak bir işin var ve birçok insandan daha şanslı durumdasın. İstifa edersen ve aynı standartları sağlayacakmış bşr iş bulamazsan çok pişman olursun ve geri dönüşü sen yok, iyi düşün.

13 Ocak 2020 22:29

s.vunay
Aday Memur
Kral sen ciddi ciddi böyle saçma bi soru sordun mu ya şu forumda binlerce insan vardır emin ol kime sorsan hepsi yerinde olmak ister...
14 Ocak 2020 11:10

piranhags
Aday Memur

hayatının hatasını yaparsın

14 Ocak 2020 11:11

piranhags
Aday Memur

VALLAHA AĞAM EĞLENİR BİZİMLE

14 Ocak 2020 13:12

Emrkym
Memur

Sözlesmeli bir memurluga geciste sure beklemeden gecis yapabilirsin tavsiyem oyle bi yeri kazanip istifa et diger turlu kadrolu kazansan bile 6 ay bekleme sarti var

14 Ocak 2020 17:22

Victory37
Kapalı
Kardesim her gorevin bir zorlugu var.Ben bekci degilim hic yoktan dolu tarafindan bak kendi ilindesin.İnsanlar senij yerinde olmak icin neler vermezki.
14 Ocak 2020 20:26

iMAJJJ TURK
Daire Başkanı

nesi yorucu biader .. sabah eve gelince yatma oglen yat aksama kadar uyu. uyaninca ise git . mis gibi is .

hicbir memurlukta da 4 bin alamassin . basvuracagin kamuya da biraz zor girersin . polis sanki sabit gunduz mu calisiyor. gece sana tas tasi diyen mi var gez gez bak rahatina .

belliki hayatinda ozel sektorde calismamissin .

14 Ocak 2020 23:01

Moreski Kral
Aday Memur

nesi yorucu biader .. sabah eve gelince yatma oglen yat aksama kadar uyu. uyaninca ise git . mis gibi is .

hicbir memurlukta da 4 bin alamassin . basvuracagin kamuya da biraz zor girersin . polis sanki sabit gunduz mu calisiyor. gece sana tas tasi diyen mi var gez gez bak rahatina .

iMAJJJ TURK, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir kişiyi eleştirmeden önce o kişiyi tanımak gerekir. Benim hayatım özel sektörde geçti.Ben zorluğuda gördüm kolaylığıda... 18 yaşından beri durmadan çalışıyorum.Kendi imkanlarım ile üniversiteyi bitirdim.Çok sükür bekçi olduk. Allahım bundan geri koymasın. Benim istediğim memurluk bekçiden daha yüksek maaş alıyor.Eğer atanabilirsem tabi bekçilikten istifa ederim. 8/5 çalısıp akşam eve gidip hafta sonu tatil olması mı daha iyi yoksa hep gece çalısıp gündüzün gecen karışması mı daha iyi?

Bu arada hiç bir uyku gece uykusunun yerini tutmuyor.

14 Ocak 2020 23:05

Moreski Kral
Aday Memur

Arkadaşlar neden herkes öğüt verme derdinde? Çok şükür neyin ne oldugunu biliyoruz. Sadece merak ettiğim Bekçilikten istifa sonrası ne kadar süre memurluğa başvuramıyor olmamız .. Bunun cevabınıda aldım.

15 Ocak 2020 00:40

piranhags
Aday Memur

Bir kişiyi eleştirmeden önce o kişiyi tanımak gerekir. Benim hayatım özel sektörde geçti.Ben zorluğuda gördüm kolaylığıda... 18 yaşından beri durmadan çalışıyorum.Kendi imkanlarım ile üniversiteyi bitirdim.Çok sükür bekçi olduk. Allahım bundan geri koymasın. Benim istediğim memurluk bekçiden daha yüksek maaş alıyor.Eğer atanabilirsem tabi bekçilikten istifa ederim. 8/5 çalısıp akşam eve gidip hafta sonu tatil olması mı daha iyi yoksa hep gece çalısıp gündüzün gecen karışması mı daha iyi?

Bu arada hiç bir uyku gece uykusunun yerini tutmuyor.

Moreski Kral, 2 ay önce - Alıntıya git

yerinde olmak istiyen binlerce insan var sen istifa etcem diyorsun Allah akıl fikir versin

15 Ocak 2020 00:43

Moreski Kral
Aday Memur

yerinde olmak istiyen binlerce insan var sen istifa etcem diyorsun Allah akıl fikir versin

piranhags, 2 ay önce - Alıntıya git

Umarım o yerimde olmak isteyen insanlardan biri sen değilsindir.Çünkü okudugunu bile anlamayan insanın bekçi polis olmasını istemem.

15 Ocak 2020 00:47

piranhags
Aday Memur

Umarım o yerimde olmak isteyen insanlardan biri sen değilsindir.Çünkü okudugunu bile anlamayan insanın bekçi polis olmasını istemem.

Moreski Kral, 2 ay önce - Alıntıya git

senden ne köy olur ne kasaba zaten oraya bekçiliği seven adamların girmesi lazım

15 Ocak 2020 00:55

erdem1212
Aday Memur

iMAJJJ TURK, 2 ay önce - Alıntıya git

Sorma kardeşim.özel sektörde calıssa bunu yazmaz zaten.

15 Ocak 2020 12:22

Frkby
Aday Memur

Polislik bekcilikten daha zor ve görevleri çok yülsek bekçi 4bin polis 5bin üstü alır ama bekcilik daha iyidir

15 Ocak 2020 12:39

Kesikparmak
Müsteşar Yardımcısı

Beyler insanların sorusuna yorumla cevap verme huyundan vazgeçip sadece soruya cevap verseniz böyle uzun tartışmalar da olmaz.

Adamın merak ettiği şey soruda belli. Aklında başka bir memuriyet var belli. Daha iyi şartlarda çalışmak istiyor olabilir,bekçilik vb meslekler ona göre olmamış olabilir. Kan uyuşmazlığı olmuş olabilir meslekle. Bunların hepsi olabilir,normal şeyler bunlar. Birçok neden sayılabilir. Siz bunu yorumlamak yerine sadece sorduğu soruya cevap verseniz,konu kapanmış,arkadaş aradığı cevabı almış ve konu çoktan alt satırlara inmiş olurdu.

Arkadaşım senin soruna gelirsek, 657 ye tabi kadrolu bir işte çalıştığın için, tekrardan 657 ye tabi kadrolu bir memurluğa geçmek istersen minimum 6 ay beklemen gerek. Ancak 4/B ye tabi sözleşmeli memurluk için herhangi bir bekleme süren olmaz.

16 Ocak 2020 09:12

JanissaryWolves
Daire Başkanı

Bekçi polis ayrımı yapmaksızın söylüyorum özellikle meslekte olmayanlar nedense olalım da gerekirse köle olalım şartlar ne olursa çalışalım mantığında yorum yapıyorlar ve meslekte sıkıntı çeken arkadaşlara saçma sapan yorum yapıyorlar. Merak etme güzel kardeşim yarın sende girersen sende aynı şeylerden şikayet edeceksin davulun sesi uzaktan hoş gelir

16 Ocak 2020 10:02

Mehmetarslan01
Memur

Bekçi polis ayrımı yapmaksızın söylüyorum özellikle meslekte olmayanlar nedense olalım da gerekirse köle olalım şartlar ne olursa çalışalım mantığında yorum yapıyorlar ve meslekte sıkıntı çeken arkadaşlara saçma sapan yorum yapıyorlar. Merak etme güzel kardeşim yarın sende girersen sende aynı şeylerden şikayet edeceksin davulun sesi uzaktan hoş gelir

JanissaryWolves, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam cevap mermeyeyim dedim ancak duramadım. Kendi gözünüzle bakınca haklı durabilirsiniz anca burda uzun müddettir iş arayan ve bir cikis yolu olarak polisliği ve bekçiliği isteyen insanlar acısından bakınca, bu şımarıklik gibi geliyor. Kimse köle olmak istemiyodur tahminimce ama vatan için canını vermeyi düşünen insan da hayatından fedakarlıklar vermelidir ve veriyordurda. Bundan şikayet etmek iş olarak değil vatanı görev olarak baktigim için asla olmaması gereken bir durum olarak görüyorum. Saygilar
Toplam 24 mesaj

ANKET
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, koronavirüsle mücadelede Bilim Kurulunu yetkili kılmış olmasını;