Editörler : asaygincihan27
14 Ocak 2020 22:20   

Formasyon ve YBS

Merhabalar,

-Yönetim bilişim sistemleri son sınıf öğrencisiyim ve bilgisayar öğretmenliği düşünüyorum formasyon hakkında net bir bilgi edinemedim. Soruma gelecek olursam acaba formasyon alınmadan atama yapılıyormu?

-Formasyon alınıyorsa ya da alınmıyorsa hangi kpsslere girmeliyim?

-Eğerki formason alınıyorsa nasıl bir süreç takip etmeliyim?

-Yada kpss ile ybs alanında hangi memurlukalara atanılabiliyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşşekkür ederim. Keyifli forumlar..

14 Ocak 2020 22:35

RızahalukokulahazıR
Şube Müdürü

üzülüyorum sizin gibi gençlere.Bir bölüm okuyayım da hangi bölüm olursa olsun mantığıyla gidilen üniversite,ilk 2 sene lay lay lom üçüncü sene durumun ciddiyetine varış 4. sınıfta çöküş. yönetim bilişim sistemleri diye bir bölüm olduğunu ilk defa öğrendim.Allah aşkına güzel kardeşim sen hangi mantıkla bu bölümü okudun ? Bilinçli bir insan üniversite tercihi yaparken gideceği bölümün artılarını eksilerini ne iş yapacağını hangi sınavlara girmesi gerektiğini bilmez mi? Sen tüm planını üniversiteye kapağı atayım,şu ortamım bir değişsin de 4 sene sonra sonuca bakar en kötü öğretmen olurum diye bu bölümü seçmişsin.Zaten toplum böyle düşüne düşüne "en kötü öğretmen olma" olayını bile bitirdi.Öğretmenlik mesleğini de bitirdi.Formasyon kaldırıldı.Öğretmenlik yapamazsın.Kendi alanında kendini geliştirmeni tavsiye ediyorum.Biraz geç olacak ama bence bölümün hangi sektörlerde ne işlerde çalışabilir bunu etraflıca araştırman lazım.

14 Ocak 2020 22:54

Fbr0
Aday Memur

üzülüyorum sizin gibi gençlere.Bir bölüm okuyayım da hangi bölüm olursa olsun mantığıyla gidilen üniversite,ilk 2 sene lay lay lom üçüncü sene durumun ciddiyetine varış 4. sınıfta çöküş. yönetim bilişim sistemleri diye bir bölüm olduğunu ilk defa öğrendim.Allah aşkına güzel kardeşim sen hangi mantıkla bu bölümü okudun ? Bilinçli bir insan üniversite tercihi yaparken gideceği bölümün artılarını eksilerini ne iş yapacağını hangi sınavlara girmesi gerektiğini bilmez mi? Sen tüm planını üniversiteye kapağı atayım,şu ortamım bir değişsin de 4 sene sonra sonuca bakar en kötü öğretmen olurum diye bu bölümü seçmişsin.Zaten toplum böyle düşüne düşüne "en kötü öğretmen olma" olayını bile bitirdi.Öğretmenlik mesleğini de bitirdi.Formasyon kaldırıldı.Öğretmenlik yapamazsın.Kendi alanında kendini geliştirmeni tavsiye ediyorum.Biraz geç olacak ama bence bölümün hangi sektörlerde ne işlerde çalışabilir bunu etraflıca araştırman lazım.

RızahalukokulahazıR, 1 ay önce - Alıntıya git

Cevabınız için teşekkür ederim. Bilgisayar programcılığından dgs ile aöf ybs 3. sınıftan başlamış biriyim ve aöfde tercih edebileceğim en mantıklı seçeneğimi bu bölüm olarak gördüğüm için bu bölümü seçtim. Öğretmenlik konusunda sizde haklısınız ama ben zaten bu bölümü tercih edeceğimde daha doğrusu programcılık seçme amacım öğretmenlik yada mühendislik idi dgs gibi bir seçenek olduğunu bildiğim için ve dgs zamanı aöfde bu bölüm açıldığı için bu bölümü tercih ettim. Formasyon konusunda halen pek çok üniversite formasyon vermekte ve bu bölümde formasyon alarak öğretmenlik yapabilmekte en azından yürürlüğe göre bu şekilde. Kaldı ki formasyonun kalktığı şekli düşünecek olursak benim anladığım kadarıyla normalde formasyon alabilen bölümler öğretmen olarak direk atanıyor atandıktan sonra 1yada2 yıl yüksek lisans şeklinde devlet tarafından formasyon veriliyor. Yanlışım varsa kusura bakmayın..

Toplam 2 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?