Editörler : Pangaea

lawnorder
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:12

Yorumlar hakikaten içler acısı...

"Güvenlik soruşturması olup olmayacağı daha belli değilmiş" ne demektir arkadaş? Bir Allah'ın kulu da çıkıp sorgulamıyor, Anayasa mahkemesi bu maddeyi iptal etti mi? Etti

Yürürlükle ilgili bir tarih belirledi mi? Hayır. O halde hangi işgüzar idare neye dayanarak "ya kanun çıkarsa" gerekçesi ile atamayı bekletebilir?

İdarelerin şu anda yapması gereken şey ileriye yönelik beklentileri doğrultusunda işlemleri bekletmek değildir. İdarelerin görevi mer'i mevzuat hükümleri çerçevesinde işlem tesis etmektir.

İdareler ya bilgisiz, ya korkuyor ya da işgüzarlık yapıyor bunun başka bir izahati mümkün değil. Hukuk devletinde idareler beklentilerle hareket etmezler kanunlarla hareket ederler. Ama hukuk devletinde...

Nuroksuz
Aday Memur
22 Ocak 2020 19:06

Arkadaşım zaten bakanlık personel müdürlüğü güvenlik soruşturması yok dedi. Bizden güvenlik soruşturması da istemedi. Burada güvenlik soruşturmasını gündeme getirmiş arkadaşlar neye dayanarak bunları söylüyorlar bilmiyorum. Bakanlık dosyaları giriyormuş bundan dolayı net tarih belli değil diyor. Bu söylemleri doğru mu değil mi altındaki neden gerçek bilemiyorum. Fakat işler gerçekten çok yavaş ilerliyor. Ve kimsenin umrunda değil bu durum
lawnorder, 4 yıl önce

Yorumlar hakikaten içler acısı...

"Güvenlik soruşturması olup olmayacağı daha belli değilmiş" ne demektir arkadaş? Bir Allah'ın kulu da çıkıp sorgulamıyor, Anayasa mahkemesi bu maddeyi iptal etti mi? Etti

Yürürlükle ilgili bir tarih belirledi mi? Hayır. O halde hangi işgüzar idare neye dayanarak "ya kanun çıkarsa" gerekçesi ile atamayı bekletebilir?

İdarelerin şu anda yapması gereken şey ileriye yönelik beklentileri doğrultusunda işlemleri bekletmek değildir. İdarelerin görevi mer'i mevzuat hükümleri çerçevesinde işlem tesis etmektir.

İdareler ya bilgisiz, ya korkuyor ya da işgüzarlık yapıyor bunun başka bir izahati mümkün değil. Hukuk devletinde idareler beklentilerle hareket etmezler kanunlarla hareket ederler. Ama hukuk devletinde...

Nuroksuz
Aday Memur
22 Ocak 2020 19:09

Ben 2019/6 ile atandım aile Bakanlığı personel müdürlüğü bana bu şekilde Bilgi verdi. 2000. Kişinin dosyalarını giriyoruz dedi. Sürekli aramazsanız erken bitiririz dedi hatta kızdı biraz.
vay-arkadaş, 4 yıl önce

siz 2019/2 ile mi atandınız? ben de atandığımdan beri sürekli arıyorum hatta belge tesliminde de sordum. aradığım numara 0312 296 58 32. hiçbir şekilde gs olmayacak diyen olmadı. diyemezler zaten çünkü netleşmedi.

22 Ocak 2020 20:41

sizinki farklı işliyor olabilir o zaman.

Nuroksuz, 4 yıl önce
Ben 2019/6 ile atandım aile Bakanlığı personel müdürlüğü bana bu şekilde Bilgi verdi. 2000. Kişinin dosyalarını giriyoruz dedi. Sürekli aramazsanız erken bitiririz dedi hatta kızdı biraz.
22 Ocak 2020 21:03

Bir arkadaşa da benzer bir açıklama yapmışlar. Az kişinin dosyaları kalmış. Eğer gerçekten dedikleri gibiyse en gec Şubat'ın ilk haftasinda tebligatlar gonderilmeye baslanir.
Nuroksuz, 4 yıl önce

ssinemm.
Kapalı
28 Ocak 2020 01:14

Bilmiyorum hocam biz de bekliyoruz hala
vay-arkadaş, 4 yıl önce

aile çalışma bakanlığı gs yapacak mı bilginiz var mı? ben de 2019/2 de atandım da

Dyt93
Aday Memur
30 Ocak 2020 15:57

Arkadaşlar aile bakanlığına atama belgelerini gönderdiğimiz halde şu an göreve başlama yazısı gelmeden feragat edebiliyor muyuz yani sisteme düşmeden. Feragat etme hakkımız var ise kpss 2018 puanımız ceza durumuna düşer mi veya 1 yıl memurluktan men cezası var mı

30 Ocak 2020 17:13

Kpss puanınız her türlü yanar, istifa konusuna gelince memuriyete başlamadığınız için 1 yıl beklemeniz gerekmez
Dyt93, 4 yıl önce

Arkadaşlar aile bakanlığına atama belgelerini gönderdiğimiz halde şu an göreve başlama yazısı gelmeden feragat edebiliyor muyuz yani sisteme düşmeden. Feragat etme hakkımız var ise kpss 2018 puanımız ceza durumuna düşer mi veya 1 yıl memurluktan men cezası var mı

Memuradayadayiii
Aday Memur
30 Ocak 2020 17:26

sozlesmeli duz memur olarak hakkimiz yaniyor diye biliyorum kendi bransimizdan atanirsak herhangi bir durum olmaz degil mi?
travukat, 4 yıl önce
Kpss puanınız her türlü yanar, istifa konusuna gelince memuriyete başlamadığınız için 1 yıl beklemeniz gerekmez

jrcinekop
Aday Memur
30 Ocak 2020 19:34

Merkezi alım olmadığı için puanınız yanmaz. Tercih verebilirsiniz 2020/1 atamasında. Ama feragat sizi sözleşmeli istifa edince uygulanan 1 yıl bekleme süresinden kurtarır mı bilmiyorum. ( bu bekleme sadece tekrar sözleşmeliye başvuruda var sadece.)

travukat, 4 yıl önce

Dyt93
Aday Memur
30 Ocak 2020 22:15

Hocam ben kendi branşım dışında bir bölüme atandım 4001 koduyla atandım, daha sonra yapılacak branş atamama tercih vermeme engel bir durum oluşur mu

jrcinekop, 4 yıl önce

Merkezi alım olmadığı için puanınız yanmaz. Tercih verebilirsiniz 2020/1 atamasında. Ama feragat sizi sözleşmeli istifa edince uygulanan 1 yıl bekleme süresinden kurtarır mı bilmiyorum. ( bu bekleme sadece tekrar sözleşmeliye başvuruda var sadece.)

jrcinekop
Aday Memur
30 Ocak 2020 22:33

Hocam kendi unvanınıza geçecekseniz sorun yok diye biliyorum ama dpb sık sorulan soruları falan inceleyin

Dyt93, 4 yıl önce

Hocam ben kendi branşım dışında bir bölüme atandım 4001 koduyla atandım, daha sonra yapılacak branş atamama tercih vermeme engel bir durum oluşur mu

sepank
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:35

Herhangi bir gelişme var mı arkadaşlar? En son aradığımda değerlendirme sürecinde olduğu söylendi.

insaatmuhendizi
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:43

ben 2 hafta önce aradığımda 2 haftaya haber gelir demişlerdi umarım bu hafta gelir

insaatmuhendizi
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:45

siz ne zaman aramıştınız
sepank, 4 yıl önce
Herhangi bir gelişme var mı arkadaşlar? En son aradığımda değerlendirme sürecinde olduğu söylendi.

sepank
Aday Memur
11 Şubat 2020 10:52

Geçen hafta Pazartesi
insaatmuhendizi, 4 yıl önce
siz ne zaman aramıştınız

denizselcan
Aday Memur
11 Şubat 2020 11:57

Hala bekliyoruz arkadaşlar

Nuroksuz
Aday Memur
11 Şubat 2020 12:20

Şubatta iş başı yaparsınız dediler ama hala bir gelişme yok.
denizselcan, 4 yıl önce

Hala bekliyoruz arkadaşlar

11 Şubat 2020 16:37

Cimerden yazılan soruya 50 gündür cevap vermeyen bakanlık , sizin işleri hemen mi halledecek Allah aşkına?

Murat13579
Aday Memur
11 Şubat 2020 17:48

hemen halletmesini bekleyen yok zaten de 2 ay oldu 2 ayda bari halletsin :)
elk muhendis, 4 yıl önce

Cimerden yazılan soruya 50 gündür cevap vermeyen bakanlık , sizin işleri hemen mi halledecek Allah aşkına?

Toplam 163 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi