Editörler : F16 Gökçen
17 Ocak 2020 04:01

Evlenirken ve çalışırken yl yapmak??

arkadaşlar kolay gelsin. polisim, malum 12/24 gibi leş bir sistemde çalışıyorum. aynı zamanda Allah nasip ederse seneye düğünümü yapacağım. sormak istediğim soru şu; bu süreçte tezli yüksek lisans yapmam olağan durumlarda mümkün müdür? elbette ki detaylar kişiye göre değişkenlik gösteren kavramlar, farkındayım. fakat akademik bir kariyer istiyorum. alan dışı seçim yapacağım maddi bir harcamam olacak ve boşa gitsin istemiyorum açıkçası.Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Özel üniversitelerin durumu nedir, başlamalı mıyım yoksa paramı çöpe atmak mı olur? şimdiden teşekkürler

13.donem
Şube Müdürü
23 Ocak 2020 01:22

Hocam eger zaman ayirabilcekseniz olur fakat tezlide universiteden universiteye degisir bazisi 5 gun ders yapar gitme durumunuza bagli derslere tez donemi bir sekilde halledersiniz ama geri kalani tamamen okula bagli

pesimist4234
Memur
25 Ocak 2020 22:03

cevabınız için çok teşekkür ederim. açıkçası beni en çok ferahlatan bu tez döneminin hafif temposu. yani doğru mu bilmiyorum fakat derslere girmeyeceğim, sene boyunca sadece tez yazacağım bir durum söz konusuysa hiç düşünmem başlarım. Evet bir yıl sınavlarla uğraşırım belki, fakat arkasından hayallerimi gerçekleştirmiş olurum ve bunu çok istiyorum. Bakarım, ales dönemi ne karar vereceğim. 2 lisans bitirdim, 3. lisans bölümümü okuyorum ve artık kademe atlamak, yüksek lisans yapmak istiyorum.

13.donem
Şube Müdürü
27 Ocak 2020 17:56

Su sekilde yaparsiniz yapamazsiniz diye birsey yok evet tez donemi okula gitmiyorsunuz yani ikinci yilinizda fakat ilk yil dersler oluyor onlari da bir sekjlde halledersiniz lisans gibi degil baya idare ediyorlar yani

pesimist4234
Memur
05 Mayıs 2020 12:11

Verdiğiniz tavsiye ve rahatlatma için gerçekten çok çok çok teşekkür ederim. Buna ihtiyacım vardı. Akademisyen olmak, mesleğimi bırakmak gibi bir gayem yok. Sadece bu alana çok merak duyuyorum ve yeteneklerimi bu yönde geliştirme ihtiyacı hissediyorum. Yardımcı olacaklarını bende düşünüyorum doğrusu, bu fikirler beni daha da cesaretlendiriyor; çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için!

13.donem, 4 yıl önce

Su sekilde yaparsiniz yapamazsiniz diye birsey yok evet tez donemi okula gitmiyorsunuz yani ikinci yilinizda fakat ilk yil dersler oluyor onlari da bir sekjlde halledersiniz lisans gibi degil baya idare ediyorlar yani

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi