Editörler : oto-danisman-expert
22 Ocak 2020 11:43

soccrates
Memur

Güzel kardeşim yardım veya ayrıcalık değil demek istediğimiz algı farklı anlatmak istediğim net memur kesimi potansiyel ekonomik bir güç sen bu gücü TOKİ aracılığı ile teşvik gibi garanti gibi bir sistem ile Müteahhitler arasında aracı olarak TOKİ çatısı altında zor durumda olan mütahhitler dahil olmak üzere bu ekonomik potansiyeli TOKİ aracılığı ile dar ve orta gelirli grupların daha çok faydanabilmesi adına aracı yapıyorsun. Bir nevi teşvik yardım değil. bankadan 10 yıl vadeli 0,79 faizle ev almak yerine TOKi ile akıllı şehir stitüsünde yatay inşaata ivme kazandırma meselesi.

Memurlar için düşük fiyata ev yapılsın demiyorum burda amaç memur kesimindeki potansiyelin dolaylı olarak devlete ve millete ev olarak yansıması.

Algılamalar seviyeye göre farklı olabiyor. Farkındalık adına bu başlığı attım ki Mersin örneğini de bilerek veriyorum bir bakın evler 25 30 metre her katta çift ve bazıları 4 daire artık binaların dibinden geçerken yoruluyorsunuz. Ağaç neredeyse yok ve habire inşaat devam ediyor.

Eğer millet olarak yatay inşaata sahip çıkar isek gelecek nesillerimiz için daha sağlıklı yaşam alanları oluşturabiliriz.

Bencillikle bu istek evet gelecek nesillerimiz adına bencillik yaparım.

zambak2, 10 ay önce - Alıntıya git

Böyle bakınca evet mantıklı dediğiniz. Sektöre ciddi canlılık kazandırır.

24 Ocak 2020 14:31

zaza89
Aday Memur

işadamlarına faizsiz kredi desteği veren hükümet memurada faizsiz ev kredisi desteği vermeli. toki onca talebe yetişemiyorsa eğer sadece ev alması için memura konut kredisi desteği vermelidir

24 Ocak 2020 16:15

muallim_34
Daire Başkanı

Toki nin sınır koyarken ailedeki kişi sayısını dikkate almasını istiyoruz.

Iki kişilik bir alie için 6 bin

5 kişilik aile için 6 bin olması haksızlık.

5 kişilik aile için tavan yukseltilmeli mesela 7 bin olmalı.

Çünkü 2 kişilik aile ile 5 kişilik ailenin gideri aynı değil.

12 Ekim 2020 11:56

spizelt
Aday Memur

Burada bir şeyler yazıyor inceledim.

https://www.arabasenetle.net/toki-evleri-ve-basvurulari/

Toplam 24 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?