Editörler : Mehmet Balci
17 Ocak 2020 23:33   

90 puanla yine elendim(değişimi görün artık)
Yeter abi yeter. 30 yaşına geldim neredeyse. Ne güzeldi eskiden yılda 2 atama vardı tercihlerini yapardın, atansaydın 15 gün içinde iş başı yapardın KPSS puanına göre atanırdın. Kimse kadro yakamazdı da. Sistem ne güzel işlerdi. Ya şimdi.. her ay bir kurum 4-5 kat mülakatlı alıma çıkıyor. Herkes ordan oraya başvuruyor. 3 ay devam ediyor mülakat 3 ay güvenlik soruşturması. Mülakatta sorduğu soruyu KPSS de yapıp puanını almışsın daha neyin mülakatı. 6 ay sürüyor artık bir alım. Torpiller havada uçuşuyor çok normal bir şey gibi artık. Hacı Adamın oğlu son sıradan mülakata girmiş torpille parayla kendini asil kadrosuna sokuyor bu günah değil, sen yolda kız arkadaşınla el ele tutuşursun bu haram. Oğlunun yediği her ekmek haram, ölene kadar haram yiyor, hak yiyor bunları hiç mi düşünmüyorlar.Hükümet görmüyor mu bunları. Kimse bu değişimi görmüyor mu. Bu yapılanların hesabı sorulacak elbet...rezil rüsva ettiler bizi
17 Ocak 2020 23:45

Fenerli ugur
Aday Memur

günaydın birader bende senle aynı durumdayım izmirde yaşıyorum ankaraya gittiğim mülakat sayısnı unuttum artık alınmıyoruz onu geçtim cepten hep masraf çıkıyo kpss benim için bitmişti artık mülakat olduğu sürece

17 Ocak 2020 23:48

çatlakpanda
Şef
Ben de girdiğim mülakat sayısını unuttum. Merak etme, hak etmediği halde bir yere yerleşen deyyus, o makamdan hayır görmez. 7 sülalesi çeker ceremesini. Belki günü kurtarır ama gün gelir devran dönerse rezil rüsva olur.
17 Ocak 2020 23:54

Enarmus
Yasaklı
Allah belalarını versin bunların.Bşr yerden bir yere gitmek 500 tl.Biz kaç mülakata gidelim.Kaç mülakattan elenelim daha.Para kalmadı, ymut kalmadı, sağlık kalmadı, güven kalmadı kancık ülke
18 Ocak 2020 10:05

bbmuhendis
Aday Memur
Yoruldum artık, herkesin acıyarak bakmasından yoruldum
18 Ocak 2020 10:57

Murat BİLDİK
Aday Memur

1.5 yıldır beklemekten psikolojim bozuldu benim de daha da önemlisi umudumu da kaybettim....

18 Ocak 2020 11:04

Afrasiyab7777
Aday Memur
80+ puanla atanamayan iibfli birine. 60 la atanan saglikci bi arkadasinin yaptigini gormek... annesi annesini arayip. seninki atanamadi benmki atanmis kitaplari bos hep gonderelimde ordan calissin lafi.. lan o kitaplar bos olcak tabi dolu olsa 60 olmaz.
18 Ocak 2020 11:15

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
18 Ocak 2020 12:19

alpinterest
Aday Memur

Zannediyor musunuz, bu emekleriniz boşa gidiyor bu çalışmalarınız ve bununla beraber sizin kalplerinizi sözleriyle kıranlar cezalarını çekmeyecekler? Kalp kırmayın işsiz de olsanız parasız da olsanız, zengin de olsanız, hayatta daha büyük dertler var dermanları da var her şey atanıp atanmamak değil umutlarınızı basit şeylere bağlamayın.

25 Şubat 2020 09:11

Yelidbey
Aday Memur
Ya arkadaşlar Kpss Sağlık başlığı var lütfen oraya bir girin adamlar o kadar istekli ki 50k daha istiyorlar ve bunun içinde 80bin twit atmışlar. Konu iç yazısı yüksek puanlı sağlıkçılar atanamadı.. Allah aşkına neden biz birlikte hareket etmiyoruz.. Ya herkes hayatından o kadar memnun ki herif 85 puan almış atanacağı atanamayacağı belli değil yatıyor sağlıkcı 65 puan almış "yüksek puanlı sağlıkçılar atanamıyor" diyor. Bilmiyorum ama şurda sınava 5 aydan bile az süre kaldı şimdi ağlamazsan zaten atanan kişi sayısı az birde yeni gelecek olanlar seneye 93. 94 alanlar bu yazdığımı yazarlar. Sağlıkçılarda artık "hemşireliği kazanana devlet memurluğu maaşı bağlansın" der
25 Şubat 2020 13:12

oozmennn
Aday Memur

Sağlık eğitim aile bakanlıkları 100 bin kişi torpilsiz aldı darısı mühendis 4001 ve adalet iç işleri alımlarının başına. Ben Ak partiliyim 2 mülakattan elendim çevremdeki chpliler hep atandı. Mesele parti meselesi değil yakını olan atanıyor. Ama size hiç güvenmiyorum başta atanız 100 yıl ülkeyi yönetiniz başörtülüleri namaz kılanları hizmetçilik dışında özel sektör memur eğitim vs mahrum ettiniz.

Toplam 10 mesaj

ANKET
MEB, yeniden sınıf tekrarına geri dönüyor. Sınıf tekrarı olmalı mı?