Editörler : Mehmet Balci
18 Ocak 2020 22:59   

Kapalı
Sozlesmeli katiplik mi msb tersane işçisi mi ?

Arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere katipliği kazandım, işe başlamama günler kala...1 sene önce mülakatına girdiğim msb tersane işçiliğinden haber geldi ve gelip işbaşı yapabileceğimi söylediler. Sizce hangisini seçmeliyim, Artı eksilerine gelince kadrolu ve sözleşmeli, katip maaşı 3720, işçi maaşı 5 civarında 6 ikramiye servisi felan var..

18 Ocak 2020 23:13

çılgıninşaatçı
Şef

hangisi daha çok yorucuysa onu bırak. işçi diyorsun bence çok yorar seni. konuyla alakam yok ama maaş imkan yerine konfor seç yavaş yaşlanırsın :)

18 Ocak 2020 23:16

123asdf
Şef

İşçinin 5 civarı almasının bir sebebi var fiziksel yıpranma hat safhada. Bugün para ve ikramiye bakımından onu seçseniz bile özellikle yaşınız ilerledikçe pişman olabilirsiniz. Ben olsam katipliği seçerdim.

19 Ocak 2020 00:05

Star12
Kapalı

Katiplikde sozlesmelisin ve maasin 3720 tl. Mesai kalirsan komisyona ispatlamak zorundasın hatta savciliga dusersen mesai ucretin bile verilmiyor diye biliyorum. Agir cezaya dusersen kimi davalar gece 10 11 e kadar uzayabiliyormuş. Tamam 657ye tabisin ama Isten cikartilma veya ozluk haklari konusunda daha kotu digerine gore. Işci kisminda ise yillik ikramiyelerle beraber 6 bini buluyor maasin. Ve kadrolusun.

19 Ocak 2020 17:25

emrayz
Aday Memur
parana bak derim..nerede hakkını en çok alabileceğini düşünüyorsan onu tercih et derim..adliyelerde de miiletin ağ..na ediyolarmia diye duydum..mide bulandirici bi ortammiş..ona göre
19 Ocak 2020 19:57

Minsk1
Aday Memur

Katiplikde sozlesmelisin ve maasin 3720 tl. Mesai kalirsan komisyona ispatlamak zorundasın hatta savciliga dusersen mesai ucretin bile verilmiyor diye biliyorum. Agir cezaya dusersen kimi davalar gece 10 11 e kadar uzayabiliyormuş. Tamam 657ye tabisin ama Isten cikartilma veya ozluk haklari konusunda daha kotu digerine gore. Işci kisminda ise yillik ikramiyelerle beraber 6 bini buluyor maasin. Ve kadrolusun.

Star12, 1 ay önce - Alıntıya git
İşten çıkarılma olmaz katiplikte suç işlemezsen öyle bir şey yok
Toplam 5 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?