Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ocak 2020 12:12

Mesleki eğitim merkezine atama
Merhaba arkadaşlar mesleki eğitim merkezinde çalışan öğretmen arkadaşlar Bilgi verebilir mi acaba eş durumuyla böyle bir kuruma atandım. Çok az ders saati var maaş karşılığı dolmuyor nasıl bir yol izlenir bilemiyorum çalışan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

bulaşıkkk
Yasaklı
19 Ocak 2020 21:23

Maaşını al otur işte daha ne bekliyorsun

kapancizohre
Aday Memur
20 Ocak 2020 09:10

Bilgi sordum fikrinizi değil maaş alıp oturacak bir öğretmen olsam zaten sormam.

bulaşıkkk
Yasaklı
20 Ocak 2020 12:35

Ben de mesleki eğitimdeyim. Kültür öğretmeni isen fazla ders olmaz genelde. Benim haftada 8 saat bu dönem 2 gün gidiyorum geri kalan günler boş. Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim bu arada.

metinelz
Aday Memur
21 Ocak 2020 09:56

Kardeşim ben de mesleki eğitim merkezine görevlendirme gidiyorum genelde emeklilik yaşında olan kişiler var. Meslek öğretmeni iseniz rahatsınız genel olarak haftada bir gün dersiniz var bir iki gün de koordinatörlük göreviniz var. Kültür öğretmeni iseniz maaşınız doldurabilecek dersiniz olur fakat dersi dinleyecek öğrenci bulamazsınız genel olarak örgün eğitimden atılmış veya kalmış öğrenciler gelir sadece yok yazılmamak için gelirler

kapancizohre
Aday Memur
21 Ocak 2020 16:24

Teşekkür ederim cevaplarınız için lise matematik branşım bu sene ders azmış ama hep böyle mi gider bilemiyorum tekrar teşekkür ederim
30 Ocak 2020 20:03

Ben de Tarih öğretmeniyim ve mesleki eğitim merkezine atandım ama henüz başlamadım. Ben de çok merak

30 Ocak 2020 20:10

Acaba bir süre sonra kaçmak mı isteriz yoksa rahat mı gelir. İdealist olmanın pek fayda edeceğini düşünmüyorum bu okulda. Sınıflarda 40 dakikayı ders anlatarak doldurmak da pek mümkün değildir sanırım. Öğrencilerin istediği şey diploma ve mecbur olduğu için gelecek derse. Bizden de onları zorlamamamızı isteyecekler.

kapancizohre
Aday Memur
01 Şubat 2020 19:49

Ben bulunduğum yerden dolayı on seneden önce buradan ayrılamayacağımı düşünüyorum. Öğrenci seviyesi meslek lisesinin bile bir altı dedi müdür bey bazı öğrencilerin okuma yazmada bile çok sıkıntısı var dedi. İdealistlikten ziyade çalışmayı seven bir insanım muhtemelen sıkılıcam aktif öğrenci olmayınca başka arkadaşlar ne güzel yan gel yat diyor ama il içinde açıldığında tercih bile etmemişler bana da ilginç gelen bu kaçıyorlar askında bakalım bizler nasıl olucaz sayın hocam görev her yerde benim için bir değişiklik yok neyse görevimiz yapacağız ama uzun zaman gidemeyecek olmak biraz canımı sıktı tabi il içinde dört sene sonra ne olur bilinmez hayırlısı olsun diyelim derste yok 8 saat sadece başka bir yere de görevlendirme yapılacak maaş karşılığı dolsun diye bari orası düzgün ders anlatabileceğim bir yer olsa diye dua ediyorum
tarihmezunu, 4 yıl önce

Acaba bir süre sonra kaçmak mı isteriz yoksa rahat mı gelir. İdealist olmanın pek fayda edeceğini düşünmüyorum bu okulda. Sınıflarda 40 dakikayı ders anlatarak doldurmak da pek mümkün değildir sanırım. Öğrencilerin istediği şey diploma ve mecbur olduğu için gelecek derse. Bizden de onları zorlamamamızı isteyecekler.

03 Şubat 2020 01:14

Sizinle aynı düşüncelerdeyim hocam. Mademki rahat neden kimse yazmıyor. Çünkü uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Yine de ben çok kötü olmayacağını düşünüyorum. Haftanın 3 günü de seviyesi yüksek bir Anadolu lisesinde görevlendirme olarak çalışacağım. Bakalım psikolojim nasıl olacak bir öyle bir böyle :)) Nasıl olursa olsun çalışacağız başka çaremiz yok... Size de bana da kolay gelsin. Hakkımızda hayırlısı..

17 Şubat 2020 19:16

Mesleki eğitim merkezinde üçüncü haftamdayım, öğrenci seviyesi beklediğimden de kötüymüş. Bu dönem sonunda kaçma düşüncesindeyim. Branş öğretmenlerine kesinlikle tavsiye etmiyorum ama meslekçiler için rahat. Sınav görevi bol, ek ders isteyenlere de tavsiye ederim ama özellikle yeni sistemle gelen 9. Sınıflar tam bir ömür törpüsü

bulaşıkkk
Yasaklı
18 Şubat 2020 10:10

Haftada kaç saat dersiniz var?

tarihmezunu, 4 yıl önce

Mesleki eğitim merkezinde üçüncü haftamdayım, öğrenci seviyesi beklediğimden de kötüymüş. Bu dönem sonunda kaçma düşüncesindeyim. Branş öğretmenlerine kesinlikle tavsiye etmiyorum ama meslekçiler için rahat. Sınav görevi bol, ek ders isteyenlere de tavsiye ederim ama özellikle yeni sistemle gelen 9. Sınıflar tam bir ömür törpüsü

agdhatay
Şef
18 Şubat 2020 12:01

3yıl mesleki eğitim merkezinde Türkçe öğretmeni olarak görev yaptım. İlk atamam da buraya oldu. Kültür öğretmeni için kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir durum. En azından benim açımdan böyle. Bırak ek dersi maaş karşılığını bile dolduramazsınız. Mesleki açıdan körelirsiniz. Diğer meslek öğretmenlerine karşı hep ezik hissedersiniz, çünkü onlar hep el üstündedir. Dersini verir sonra da koordinatörlüğe gider. Çok sıkıcıdır branş öğretmeni için. İdealist değilseniz, ek ders benim için önemli değil diyenler çok güzel kafa dinleme yeridir ☺

kapancizohre
Aday Memur
19 Şubat 2020 12:33

Hocam üç haftadır gidiyorum bende okul sanayi içinde öğrenciler deseniz bitik durumda ve bayan olarak çok zorlanacağım gibi duruyor çünkü bazı öğrenciler 11 görünüyor ama yaşça benden büyükler ders anlatayım en azından temel matematik dedik ama gelen abiler bize anlatsan ne anlatmasan ne hocam bize belge lazım diyor ve bulunduğum yerde bırakın üç dört seneyi on sene kıpırdamam zor kesinlikle hele ki bir bayana göre yer değil bence sanayi ortamı beni çok tedirgin ediyor giren çıkan sürekli bir şeyler sormaya gelenler var ve tek bayansanız hoş olmuyor görevlendirme için artık seneye uğraşıcam ama zor görünüyor birde buraya iyi bir Anadolu lisesinden geldim o kadar emeğim resmen boşa gitti moralman sıfırım şu an hocam bazen keşke bende maaşına bak türünde bir öğretmen olsaydım diyorum o zaman böyle üzülmezdim çünkü karsın da ders anlatmak istesen bile ulaşamayacağın bir kitle var nasıl olur bilmiyorum ne yapacağım onu da bilmiyorum
tarihmezunu, 4 yıl önce

Sizinle aynı düşüncelerdeyim hocam. Mademki rahat neden kimse yazmıyor. Çünkü uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Yine de ben çok kötü olmayacağını düşünüyorum. Haftanın 3 günü de seviyesi yüksek bir Anadolu lisesinde görevlendirme olarak çalışacağım. Bakalım psikolojim nasıl olacak bir öyle bir böyle :)) Nasıl olursa olsun çalışacağız başka çaremiz yok... Size de bana da kolay gelsin. Hakkımızda hayırlısı..

20 Şubat 2020 00:03

Hocam en kötü ihtimalle, milli eğitim müdürüyle görüşün, size uygun olmadığını, görevlendirme istediğinizi söyleyin. Mesleki eğitim her şekilde bulur matematikçisini. Bu konuda ısrarcı olun, huzurlu çalışamadığınızı söyleyin, milli eğitim yardımcı olabilir bence. Ben de bütün seçenekleri deniyorum.

Ayrıca bir arkadaş az ders vardır demiş, evet bu sene az ama seneye 20 saatin üzerine çıkacak ve iyice çekilmez olacak. Proje okullarına başvurun hocam benim gibi. Umudu kaybetmeyelim. Güçlü olmamız lazım. Bugünler geçecek elbet

kapancizohre
Aday Memur
24 Şubat 2020 11:35

Hocam bulunduğum ilçede hiç boş yok diğer okullarda maaş karşılığını zor dolduruyor buradan çıkışım yok gibi aslında başka okulda görevlendirmem vardı ama benim kadro burada oraya gelen öğretmen var mecbur burası oldu bu dönem buradayım ama önümüzdeki sene yine deneyeceğim görevlendirmeyi gerçekten bayan öğretmene göre bir yer olduğunu düşünmüyorum okul yeri olarakta rahatsız edici bir ortamda milli eğitimin bunları gerçekten düşünmediğini düşünüyorum ne kadar biz çocuk gözüyle baksakta gerçekten bazı okullarda bayan olmamız dezavantaj bu sene artık umudum yok seneye inşallah diyelim. Proje okulu bir tane var hocam orası benim de aklımda
tarihmezunu, 4 yıl önce

Hocam en kötü ihtimalle, milli eğitim müdürüyle görüşün, size uygun olmadığını, görevlendirme istediğinizi söyleyin. Mesleki eğitim her şekilde bulur matematikçisini. Bu konuda ısrarcı olun, huzurlu çalışamadığınızı söyleyin, milli eğitim yardımcı olabilir bence. Ben de bütün seçenekleri deniyorum.

Ayrıca bir arkadaş az ders vardır demiş, evet bu sene az ama seneye 20 saatin üzerine çıkacak ve iyice çekilmez olacak. Proje okullarına başvurun hocam benim gibi. Umudu kaybetmeyelim. Güçlü olmamız lazım. Bugünler geçecek elbet

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi