Editörler : afulutas
21 Ocak 2020 13:44   

Sözleşmeli Zabıt katipleri nöbete kaldığında mesai ücreti alıyor mu?

Sözleşmeli Zabıt katipleri nöbete kaldığında mesai ücreti alıyor mu?

21 Ocak 2020 13:50

laedriwashere
Memur

almıyor

21 Ocak 2020 14:05

Trafficfx
Aday Memur

almıyor

laedriwashere, 6 ay önce - Alıntıya git

neden almıyor

21 Ocak 2020 14:28

laedriwashere
Memur

neden almıyor

Trafficfx, 6 ay önce - Alıntıya git

neden almadığını bilmiyorum ama almıyoruz

21 Ocak 2020 15:04

muharrem3452
Aday Memur

Yönetmelik gereği verilmiyor, yerine izin veriliyor.

21 Ocak 2020 15:48

Bykatip17
Aday Memur

nacardan kol saati veriyorlar kardeşim

21 Ocak 2020 16:18

tmmz
Aday Memur

nacardan kol saati veriyorlar kardeşim

Bykatip17, 6 ay önce - Alıntıya git

senede bir defa olan mı

21 Ocak 2020 22:20

benkatip
Memur

Fazla mesaiye kaldığınızı UYAP üzerinden tutanak altına alıp yazı işleri müdürünüze imzalatırsanız alıyorsunuz

22 Ocak 2020 08:41

Bykatip17
Aday Memur

Fazla mesaiye kaldığınızı UYAP üzerinden tutanak altına alıp yazı işleri müdürünüze imzalatırsanız alıyorsunuz

benkatip, 6 ay önce - Alıntıya git

yazı işleri müdürünün keyfi ve başsavcının keyfi olursa belki

22 Ocak 2020 21:11

benkatip
Memur

kandırın kendinizi :)

22 Ocak 2020 21:12

benkatip
Memur

hakkınızı bilip inatçı olursanız sendikanızla irtibatlı olursanız kimse 1 kuruşunuzu yiyemez...!

25 Mart 2020 21:14

cesur.kara
Aday Memur

Nöbet denen şey nedir beni biraz bilgilendirimisiniz neden kalınıyor mesai saatklerinde çalışılmayormu zabıt katibi yani

26 Mart 2020 17:58

benkatip
Memur

Kalem mevzuatını okuyun lütfen.

27 Mart 2020 20:17

Mrvcrg
Aday Memur

Nöbet denen şey nedir beni biraz bilgilendirimisiniz neden kalınıyor mesai saatklerinde çalışılmayormu zabıt katibi yani

cesur.kara, 4 ay önce - Alıntıya git
nöbet denilen şeyle geçen hafta cumadan bu cumaya kadar olan süreçte tanıştım diyebilirim. elime bir anahtar sıkıştırdılar. " al bu otopsi odasının anahtarı, ihtiyacın olur" gibisinden. neyse kurbanlık kuzu gibi bekilyorum günlerdir acaba neyle karşılaşacağım diye. neyse ki korona nedeniyle pek bir olay çıkmadı. neyse nöbetin ne olduğuna gelecek olursak. adliyedeki savcılık kalemlerinden her hafta bir katibin mesai saatleri dışında olan olayları idame ettirmesi diyebiliriz. yani mutlu bir cumartesi diyelim uyandın, güzelce kahvaltını yapacaksın .... Aranan bir şahıs yakalandı diyelim onu bulup getirdiler adliyeye polisler .hemen savcıyı ararlar sonra savcı da seni sonra sen alalacele kahvaltını bile yapmadan gider adamın ifadesini alırsın, ya da sevk edersin mahkemeye.. nöbet budur.
27 Mart 2020 20:19

Mrvcrg
Aday Memur
nöbet denilen şeyle geçen hafta cumadan bu cumaya kadar olan süreçte tanıştım diyebilirim. elime bir anahtar sıkıştırdılar. " al bu otopsi odasının anahtarı, ihtiyacın olur" gibisinden. neyse kurbanlık kuzu gibi bekilyorum günlerdir acaba neyle karşılaşacağım diye. neyse ki korona nedeniyle pek bir olay çıkmadı. neyse nöbetin ne olduğuna gelecek olursak. adliyedeki savcılık kalemlerinden her hafta bir katibin mesai saatleri dışında olan olayları idame ettirmesi diyebiliriz. yani mutlu bir cumartesi diyelim uyandın, güzelce kahvaltını yapacaksın .... Aranan bir şahıs yakalandı diyelim onu bulup getirdiler adliyeye polisler .hemen savcıyı ararlar sonra savcı da seni sonra sen alalacele kahvaltını bile yapmadan gider adamın ifadesini alırsın, ya da sevk edersin mahkemeye.. nöbet budur.
Mrvcrg, 4 ay önce - Alıntıya git
çalışma felan yok .mesai beşte bitiyor ya o gün beşten sonra savcın şunu şunu yapacağız otopsiye gideceğiz felan derse kalır yaparsın mesaiye. yok gidebilirsin evine derse gidersin yani mesaiden sonra iş yapacağın şansına kalmış birşey
27 Mart 2020 20:40

cesur.kara
Aday Memur

normal polis gibi ifade mi alıyoruz yani riskli bir iş gibi gözüküyor benim düşüncem

27 Mart 2020 20:42

cesur.kara
Aday Memur
çalışma felan yok .mesai beşte bitiyor ya o gün beşten sonra savcın şunu şunu yapacağız otopsiye gideceğiz felan derse kalır yaparsın mesaiye. yok gidebilirsin evine derse gidersin yani mesaiden sonra iş yapacağın şansına kalmış birşey

yani hocam otopsi için kurum dışına mı çıkılıyor aklıma takıldı o konu

27 Mart 2020 20:50

Mrvcrg
Aday Memur

normal polis gibi ifade mi alıyoruz yani riskli bir iş gibi gözüküyor benim düşüncem

evet adamı yakalayıp getiriryor polis . ifadeyi savcı alıyor. katip sadece yazıyor.
27 Mart 2020 20:51

Mrvcrg
Aday Memur

yani hocam otopsi için kurum dışına mı çıkılıyor aklıma takıldı o konu

otopsi için hastanenin morg kısmına gidiliyor. orada bir oda var orada oturuyorsun bir şey yok . yine savcı ve doktor söşlüyor sen yazıyorsun. otopsinin de pek bi esprisi yok.katibin tek işi yazmak . kyavyesinin konuşturmak
28 Mart 2020 02:02

afulutas
Editor

Eskiden nöbet ücreti uygulandı sadece üç ay sürdü. Yanlış hatırlamıyorsam 2007 senesinde idi. Günlük ücret o zaman 70.TL olarak uygulanmıştı. O zaman ki maaşlarımıza göre gayet iyi idi bu miktar.

Şu anda nöbete para uygulanmıyor, bu sadece sözleşmeliye değil kadroluya da geçerli. Ancak nöbet karşılığı izin var. Bunu talep edebilirsiniz. Talebiniz bağlı olduğunuz komisyonun takdirine bağlı.

Ayrıca nöbet mesai kapsamı içine girmez. Adı üzerinde nöbet.

Nöbetçi olmadığınız günlerde mesai saatleri dışında kurumda çalıştığınız süreler için de mesai ücreti her bir yıl için 6 ay olacak şekilde hali hazırda ödenmektedir.

Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

28 Mart 2020 10:55

kaplumbaga155
Daire Başkanı

neden almadığını bilmiyorum ama almıyoruz

laedriwashere, 6 ay önce - Alıntıya git

:DDDDD

Toplam 21 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;