Editörler : supporters.
«22232425262728293031323334

bio65
Memur
22 Nisan 2020 13:14

Size katılıyorum. Atatürk Üniversitesi 78 öğretim üyesi ilanı vermiş. Manisa Üni. ise 34 kişilik. Tüm yılın ilanını ilk 4 ayda vermiş olmazlar herhalde. Özellikle Atatürk Üni.deki durum aslında bu kadro izinlerinde bazı farklı düzenlemeler olduğunu gösteriyor. Keşke YÖK bu konuda genel bir açıklama yapsa. Benim kadro ilanı beklediğim üniversite YÖK'e yazdık haber bekliyoruz diyorlar. Konu hakkında bilgileri olmadığını söylüyorlar. Bu konuda duyum alan bir arkadaş yok mu? Ya da bu Atatürk Üni.deki durumdan haberi olan. Arkadaşlar biz bu konuda sesimizi duyuramıyoruz galiba. Geçen gün YÖK toplantısı oldu. Ancak bu konuda bir açıklama aradım göremedim.

angarali26, 4 yıl önce

Bütün üniversiteler için 2020 yılında 25-30 ilan rakamı telaffuz edildi aylardır. Peki bugünkü resmi gazetede Atatürk Üniversitesi nasıl 100e yakın ilana çıkıyor, nedenini bilen var mı?

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2020/04/20200421-4-7.pdf

mburak19
Şef
22 Nisan 2020 19:24

YÖK daha önce yükseltilme kadrolarının 6000 kişilik kadroların dışında olacağını ifade etmiştir. Bu üniversitelerin açıkladığı kadroların önemli bir kısmı yükseltilme kadrosu olabilir.

bio65, 4 yıl önce

Size katılıyorum. Atatürk Üniversitesi 78 öğretim üyesi ilanı vermiş. Manisa Üni. ise 34 kişilik. Tüm yılın ilanını ilk 4 ayda vermiş olmazlar herhalde. Özellikle Atatürk Üni.deki durum aslında bu kadro izinlerinde bazı farklı düzenlemeler olduğunu gösteriyor. Keşke YÖK bu konuda genel bir açıklama yapsa. Benim kadro ilanı beklediğim üniversite YÖK'e yazdık haber bekliyoruz diyorlar. Konu hakkında bilgileri olmadığını söylüyorlar. Bu konuda duyum alan bir arkadaş yok mu? Ya da bu Atatürk Üni.deki durumdan haberi olan. Arkadaşlar biz bu konuda sesimizi duyuramıyoruz galiba. Geçen gün YÖK toplantısı oldu. Ancak bu konuda bir açıklama aradım göremedim.

Dr.uye
Aday Memur
22 Nisan 2020 19:47

6000 sayısına yükselmeler dahil değil. Ayrıca sanırım doğudaki üniversitelere daha çok kadro verilmiş olabilir. Çünkü 6000 kadronun yüzde 20 su öğretim üyesi bulma güçlüğü sıkıntısı çeken universitelerde kullanılacak. Kısaca doçentlik ve profesör kadrolarında sıkıntı yok. Dr öğretim üyesi kadrolarında kısıtlamaya gidilmiş 2020 için.

23 Nisan 2020 09:23

Çıkarılan bu kadrolar yükselmelerle birlikte böyle gözüküyor. 15 Dr. Öğr. Üyesi Doçent, 15 Doçent de Profesör oluyorsa orada 30 yeni kadro (15 Dr Öğr Üye, 15 Doç) boşa çıktığı için aslında 60 tane kadro hakkı elde etmiş oluyorlar gibi düşünebilirsiniz. Rakamların yüksek çıkmasının bir nedeni bu.

bio65
Memur
24 Nisan 2020 12:18

Bu karar kesinleşti mi? Haberdi ama kesinleştiğini benim gideceğim üniversite bilmiyor. Peki doçentlik ve profesörlükte sıkıntı yok dediniz. Üniversiteler arası geçişte acaba doçent ve profesörleri bu kısıtlama kapsayacak mı bilginiz var mı? O da yükseltme gibi mi olacak acaba?

Dr.uye, 4 yıl önce

6000 sayısına yükselmeler dahil değil. Ayrıca sanırım doğudaki üniversitelere daha çok kadro verilmiş olabilir. Çünkü 6000 kadronun yüzde 20 su öğretim üyesi bulma güçlüğü sıkıntısı çeken universitelerde kullanılacak. Kısaca doçentlik ve profesör kadrolarında sıkıntı yok. Dr öğretim üyesi kadrolarında kısıtlamaya gidilmiş 2020 için.

bio65
Memur
24 Nisan 2020 12:20

Bu arada bugün Selçuk Üniversitesi'nde de 70'in üzerinde kadro ilanı var. Sanırım Temmuz'da yeni izinler çıkacak. Şimdiden ilk izinler tüketiliyor bu yüzden diye düşündüm.

docent2018
Genel Müdür
24 Nisan 2020 12:34

Evet çok sayıda kadro ilanı çıkmış demek ki yükselmeler dahil değil. Dikkat ederseniz söz konusu üniversite yılda en çok ilan veren üniversiteler arasında ve yönetimini cidden tebrik ediyorum. Sanırım atama ve yükselmeler konusunda personeline sorun yaşatmayan sınırlı üniversiteler arasında. Ancak pek çok üniversitenin daha hiç bir ilana çıkmadığını görüyoruz. Daha kadro taleplerini alarak YÖK onayına sunmayan üniversiteler varmış. YÖK onayının da gelmesi 1 ayı bulur diyorlar.

bio65, 4 yıl önce

Bu arada bugün Selçuk Üniversitesi'nde de 70'in üzerinde kadro ilanı var. Sanırım Temmuz'da yeni izinler çıkacak. Şimdiden ilk izinler tüketiliyor bu yüzden diye düşündüm.

nazlı1998
Aday Memur
24 Nisan 2020 17:55

benim hocam aynı zamanda bölüm dekanı kendisi martın 16 sında izinlerin YÖK'e yollandığını söylüyor ancak hala bir cevap yok YÖK'ten süreç gerçekten bu kadar uzun mu sürüyor?bilgisi olan var mı?

docent2018
Genel Müdür
24 Nisan 2020 18:01

Hocam bölüm dekanını anlamadım ancak bölümlerden giden talep tarihi değil de üniversite senato kararı sonrası YÖK'e gönderim tarihi önemli olur diye düşünüyorum. Bu zamanda bölüm başkanlarının hele hiç bir bilgisi olmuyor. Dekanlar senatolara katıldığı için en azından az da olsa bilgileri olur.

nazlı1998, 4 yıl önce

benim hocam aynı zamanda bölüm dekanı kendisi martın 16 sında izinlerin YÖK'e yollandığını söylüyor ancak hala bir cevap yok YÖK'ten süreç gerçekten bu kadar uzun mu sürüyor?bilgisi olan var mı?

nazlı1998
Aday Memur
24 Nisan 2020 18:31

hocam fakülte dekanı demek istedim yanlış ifade etmişim. dediği tarihte yök'e yollandığını söyledi birkaç hafta daha var diyor ama covid yüzünden mi böyle uzun sürüyor

27 Nisan 2020 00:18

Büyük üniversitelerin ilanları da görülmeye başlandı

Plenken
Aday Memur
27 Nisan 2020 01:00

Yeni bir hafta başladı. Öğretim elemanı ilanı yine yok

Agerayisberna
Kapalı
27 Nisan 2020 01:33

Ya bu öğretim elemanı kadrolarında yüksek lisans donduran öğrencileri nasıl alacağız. Yüksek ve doktora yapanların kayıtlarını dondurmak durumunda kaldık da bu ilanlar çıkarsa ne yapacak bu çocuklar.

27 Nisan 2020 10:04

Arkadaşlar daha önce yazdım. Öğretim elemanı (özellikle de ar gör ve ögr gör gibi) ilanlarında bir süre normalleşmeyi beklemeli. Öğretim üyesi ilanları genellikle belirli kişilere ilan ediliyor ya da karşılığında başvuran onlarca insan ve sınav vs. prosedürler yok. Fakat diğer kadroalrda bu var ve devlet şu anda bir yandan sokağa çıkma yasağı, kent değiştirme yasağı uygulayıp, bir yandan da insanları fiilen sınava sokacağı bir kadro ilanına çıkamaz. Mayıs sonu normalleşme başlar, Haziran gibi falan o ilanların da yayınlanmaya başladığını görürüz.

Plenken
Aday Memur
27 Nisan 2020 13:28

Hocam, çok haklısınız. Ancak bazı üniversiteler öğretim elemanı kadrosu çıkıyor bazıları çıkmıyor. Anlayamadığım o.
mahmutsoygeze, 4 yıl önce

Arkadaşlar daha önce yazdım. Öğretim elemanı (özellikle de ar gör ve ögr gör gibi) ilanlarında bir süre normalleşmeyi beklemeli. Öğretim üyesi ilanları genellikle belirli kişilere ilan ediliyor ya da karşılığında başvuran onlarca insan ve sınav vs. prosedürler yok. Fakat diğer kadroalrda bu var ve devlet şu anda bir yandan sokağa çıkma yasağı, kent değiştirme yasağı uygulayıp, bir yandan da insanları fiilen sınava sokacağı bir kadro ilanına çıkamaz. Mayıs sonu normalleşme başlar, Haziran gibi falan o ilanların da yayınlanmaya başladığını görürüz.

nazlı1998
Aday Memur
27 Nisan 2020 15:08

umarım mayıs sonu ciddi bir patlama olur araştırma görevlisi kadrolarında yök onayları hemen gelir.

27 Nisan 2020 19:51

Çok acil olan ve girecek kişilerin önden belli olduğu kadrolardır onlar hocam.

Plenken, 4 yıl önce
Hocam, çok haklısınız. Ancak bazı üniversiteler öğretim elemanı kadrosu çıkıyor bazıları çıkmıyor. Anlayamadığım o.

Agerayisberna
Kapalı
27 Nisan 2020 20:33

Hocam şuan ar.gör ilanlara çıkılmaması sorun değil süreç elbette normalleşecek. Mayıs, haziranda ilanlara çıkılacak, çıkılacak da başvuramayan çok öğrencimiz olacak. Dondurdukları için tekrar öğrenci olarak görünmeleri eylül ayında mümkün olacak ve ilanlara başvuramayacak. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz, problem bu.

angarali26
Şube Müdürü
28 Nisan 2020 03:04

Sayın hocalarım Norm kadro yönetmeliğinde yapılan değişiklikleri nasıl yorumluyorsunuz. Veya ne anlama geliyor yapılan değişiklikler...

Toplam 678 mesaj
«22232425262728293031323334

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi