Editörler : Mehmet Balci
22 Ocak 2020 18:59   

Aday memurun başka şehire ya da kuruma gitme olayı nedir?

arkadaşlar mesela üni memur olarak atandı8k 2 yıl aday olunuyormuş, peki bu 2 aylık süreç içinde beni kurum başka üniversiteye aday memur olarak yollama durumu var mı ben istemeden tabi, çünkü evlilik ws durumları işi sıkıntıya sokabilir?

memur olanlar var mı aranızda bu yollardan geçenler lütfn yardm pls

22 Ocak 2020 19:21

Buzahir
Memur

657 de aday memurluk en az 1 , en çok 2 yıl olur. Üniversiteler bir nevi çakılı kadrodur. kendi personelini hiçbir kurum göndermek istemez zaten. siz isteseniz de torpiliniz yoksa gitmeniz imkansıza yakındır.

22 Ocak 2020 19:59

Zey006
Memur

Ünilerde tayin çok zor

23 Ocak 2020 10:40

ThisisOnLyaGamE
Aday Memur

Ünilerde tayin çok zor

Zey006, 1 ay önce - Alıntıya git

merhaba ben tayin durumunu sormuyorum, aday memurken staj yapılıyr ya memuruyete baslayacagım üni beni staj için başka şehirdeki başka bir üniversiteye yollayabilir mi? ben istemiyorum çünkü eşim burada öğretmen ve bu bizi sıkıntıya sokabilir.

23 Ocak 2020 10:42

ThisisOnLyaGamE
Aday Memur

657 de aday memurluk en az 1 , en çok 2 yıl olur. Üniversiteler bir nevi çakılı kadrodur. kendi personelini hiçbir kurum göndermek istemez zaten. siz isteseniz de torpiliniz yoksa gitmeniz imkansıza yakındır.

Buzahir, 1 ay önce - Alıntıya git

merhaba ben onu demek istemedim, aday memurken staj için başka şehire yollar mı memuriyetimin başlayacagı kurum atıyorum, çukurova üni adanada memurlugu kazandım ama kurum beni staj için şırnak üni gönderebilir mi?

siz aday memurken böyle bir durum yaşadınız mı stajınızı nerde yaptınız

tşkler

23 Ocak 2020 15:21

memoserif
Şef

Adaylığı çok da gözünüzde büyütmeyin.Kendi kurumunda ilk bir yıl aday memur olarak çalışırsın o kada

23 Ocak 2020 17:21

ThisisOnLyaGamE
Aday Memur

Adaylığı çok da gözünüzde büyütmeyin.Kendi kurumunda ilk bir yıl aday memur olarak çalışırsın o kada

memoserif, 1 ay önce - Alıntıya git

ceva için teşekkürler yani adaylık süremde beni kazandıgım kurum başka şehire yollar mı adaylıgını burda yap sonra gel bizde devame t felan diye size öyle şey yaptılar mı?

23 Ocak 2020 17:53

Buzahir
Memur

ceva için teşekkürler yani adaylık süremde beni kazandıgım kurum başka şehire yollar mı adaylıgını burda yap sonra gel bizde devame t felan diye size öyle şey yaptılar mı?

ThisisOnLyaGamE, 1 ay önce - Alıntıya git

Öyle bir şey olmaz. Aday kelimesi sadece laf olsun torba dolsun diye var. binevi alışma süreci gibi düşünün. atandığınız yerde aday memur olarak başlar ve tayin almadığınız takdirde orada asaletinizi alırsınız. Kafanız rahat olsun. Şuraya buraya git diye bir şey demezler diyemezler.

23 Ocak 2020 18:07

ThisisOnLyaGamE
Aday Memur

Öyle bir şey olmaz. Aday kelimesi sadece laf olsun torba dolsun diye var. binevi alışma süreci gibi düşünün. atandığınız yerde aday memur olarak başlar ve tayin almadığınız takdirde orada asaletinizi alırsınız. Kafanız rahat olsun. Şuraya buraya git diye bir şey demezler diyemezler.

Buzahir, 1 ay önce - Alıntıya git

teşekkürler hocam bilginiz için haklısınız :) içim rahatladı gerçekten

23 Ocak 2020 20:49

taygunn
Memur

Stajyerlik öyle bişey değil. Memuriyete atandığınız zaman Aday Memur olarak atanırsınız. Aday Memurluk sürecinde 10-15 günlük bir kurs görürsünüz. Kurumunuz hangi ilde yapılacak ise o ilde yapılır ve kurs sonunda size bir sınav yapılır. Onun dışında normal kadronuz ve ünvanınız ne ise o ünvanda çalışırsınız.

Aday Memurluk 1 yıldan az 2 yıldan çok olamaz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu disiplin cezası almamak.

Hayırlı olsun.

Toplam 9 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?