Editörler :
24 Ocak 2020 14:00   

Sözleşmeli personele sürekli mobing..

5393 e göre istihdam ediliyorum. fakat amirim değişti ve üzerimde inanılmaz bir mobbing oluştu. istifa düşünüyorum.

4 yıldır mühendis olarak çalışıyorum. mobbing nedeniyle tek taraflı sözleşmemi feshetsem hukuki yol ile geri dönüş mümkün olur mu ?

sizin de başınıza geldi mi çözüm önerileriniz nedir ?

24 Ocak 2020 14:56

veterinereasy
Aday Memur

istifa düşünen tek kişi sen değilsin. herkezin kibar adıyla mobbing eski adıyla yıldırma çabası olarak bildiği olaydan çekmeyeni yoktur. bence sabret. istifa edersin peşinden 2 gün sonra kadro gelir pişman olursun. RTE çıksın yok kadro madro desin o gün bende istifa edicem..

26 Ocak 2020 00:25

Sözleşmelipersonel06
Aday Memur
İstifayı aklınızdan çıkartın kimseyi sevindirmeyin.Mobing uygulayanın Allah kendi çocuğunada aynı şeyi yaşatsın inşallah.Bu ayrım illaki bitecek ya bundan sonra herkes sözleşmeli olacak yada bizi kadroya alacaklar.
26 Ocak 2020 09:27

Hidayet1523
Şef
Ne gibi bir mobinge maruz kalıyorsunuz? mühendisim demişsiniz o yüzden sordum.
26 Ocak 2020 10:19

Trafficfx
Aday Memur

sana mobbing uygulayan kimse cimere gerekceleriyle birlikte yaz.ekmeginle oynamaya calisiyorsa bunuda belirt.eski turkiye yok artik kardes herkes gorevini yapacak onun disinda kimse kimsenin ekmegine kast etmeye calisamaz

26 Ocak 2020 12:54

kalpçarpıntısıı
Aday Memur

Sakinleştirici içmeye başla ben öyle yapmayı düşünüyorum.. bizi bu hale geçirenleri Allah a havale ediyorum. Kimi kime şikayet ediyor sunuz. Baştakiler bu durumun çok da farkında zaten..

26 Ocak 2020 16:40

tuğbafb
Aday Memur

Bence de sabret, ben de yönetim değişince yerim değişti mobbing altında 10 ay çalıştım sözleşmem feshedildi dava açıyorum, dönünce yine aynı şeyi hatta fazlasını yaşıycam ama dayanıcam o hak bizim mesleğimizi yapıyoruz bizler, bende teknikerim kimseye pabuç bırakmayın bence...

28 Ocak 2020 14:21

manheim
Aday Memur

valla pskiyatra gitmeyi düşünüyorum. akşamları gözüme uyku girmez oldu. nerede zor ve tehlikeli kontrollük var gelip üzerime kalıyor. sürekli doğrudan temin yapıyorlar.

acaba heyet raporu kullanıp birkaç ay kurtulma şansımız yok mudur ?

Toplam 7 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?