Editörler : oto-danisman-expert
24 Ocak 2020 15:11

100 bin tl ile Civic-focus corolla-megane?

100 bin lira bütçem var aslında mazda 3 için 1 aydır araştırma yapıyordum ama ben parayı denkleyene kadar fiyatı arttı ve zaten de bulunduğum ilde pek yok.

2011'den beri hyundai accent 1,3 mpı 2004 model kullanıyorum. Belirttiğim paraya Allah nasip ederse 5-6 sene bineceğim konforlu,sürüş zevki olan ve de donanımlı bir araç düşünüyorum.

Tiguan ve QQ'ye de baktım ama aşırı yüksek yakıt ve çok küçük bagaj hacmi var dediler vazgeçtim.

ne tavsiye edersiniz?Faklı bir marka da olur.

akademikbaytar
Yasaklı
24 Ocak 2020 15:31

yakıt sarfiyatı, bagaj hacmi, iç hacim ve konfor açısından değerlendirince hafif ticarileri de değerlendirebilirsin.

vw caddy ya da tourneo connect olabilir.

2019 model rifter, berlingo ve combo adlarıyla üç kardeş model çıktı ama senin bütçeni hafiften aşıyor.

2019 model full paket doblo da olabilir.

MALATYA BATTALGAZİ
Şube Müdürü
24 Ocak 2020 15:37

Önceliğiniz sorunsuzluk, donanım, sürüş keyfi ve otomatik vites ise kesinlikle mazda 3, civic veya corolla öneririm.

cengaver44
Kapalı
24 Ocak 2020 15:39

Aynen katılıyorum benden önce davranmışsın hocam:)

MALATYA BATTALGAZİ, 4 yıl önce

Önceliğiniz sorunsuzluk, donanım, sürüş keyfi ve otomatik vites ise kesinlikle mazda 3, civic veya corolla öneririm.

D.luffy
Genel Müdür
24 Ocak 2020 15:53

Bunların her yıl muayene oluyor sanırım değil mi hocam?

öyle olursa sıkıntı olur biraz.

cevap için teşekkür ederim.

akademikbaytar, 4 yıl önce

yakıt sarfiyatı, bagaj hacmi, iç hacim ve konfor açısından değerlendirince hafif ticarileri de değerlendirebilirsin.

vw caddy ya da tourneo connect olabilir.

2019 model rifter, berlingo ve combo adlarıyla üç kardeş model çıktı ama senin bütçeni hafiften aşıyor.

2019 model full paket doblo da olabilir.

D.luffy
Genel Müdür
24 Ocak 2020 15:58

evet ben de mazda 3 severim ama planlar 1 ayda değişt, yüzde 10,15 zamlandı hepsi

istediğim şekilde bulamadım.

@cengaver44 @MALATYA BATTALGAZİ

Civic olur diyen hocalarım bunun hangisi olur,dizel,benzin, otomatik falan,hangi kasası,modeli olur?

başka görüşü olan arkadaşlar var mı?

yakıtı normal yaksın illa da en az yakıt demiyorum, satarken yavaş gider diye de sıkıntım yok.

MALATYA BATTALGAZİ, 4 yıl önce

cengaver44
Kapalı
24 Ocak 2020 16:46

Prim yapayım, kar edeyim, anında satılsın diyorsanız corolla veya civic, alıp uzun yıllar bineceğim, satmayacağım diyorsanız mazda 3 derim. mümkünse en dolu paketlerini almanızı tavsiye ederim. yani 2010 ve üzeri corolla ve civic'te elagance, mazda 3'de mirai veya impressive paketlere bakın. 2. eli çok önemli değilse mitsubishi lancer, subaru impreza da bakabilirsiniz.

D.luffy, 4 yıl önce

evet ben de mazda 3 severim ama planlar 1 ayda değişt, yüzde 10,15 zamlandı hepsi

istediğim şekilde bulamadım.

@cengaver44 @MALATYA BATTALGAZİ

Civic olur diyen hocalarım bunun hangisi olur,dizel,benzin, otomatik falan,hangi kasası,modeli olur?

başka görüşü olan arkadaşlar var mı?

yakıtı normal yaksın illa da en az yakıt demiyorum, satarken yavaş gider diye de sıkıntım yok.

cengaver44
Kapalı
24 Ocak 2020 17:02

2. el önemli değil alıp uzun yıllar sorunsuz binerim diyorsanız alabileceğiniz en ideal araba budur. corolla ve civic'de o fiyata maalesef daha düşük model ve yüksek km'ler karşınıza çıkacaktır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-ata-2015-mitsubishi-lancer-1.6-invite-otomatik-58.000-km-774266562/detay

D.luffy
Genel Müdür
26 Ocak 2020 15:58

başka fikri olan yok mu acaba?

adrenalin88
Şube Müdürü
28 Ocak 2020 12:26

Konfor ve zevk istiyorsan golfü test etmeni tavsiye ederim

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler