Editörler : hopaliSafak Vaktii
26 Ocak 2020 00:39

cansizsin
Aday Memur

hocam onu ben de düşündüm ama ne yukarda attığım bağlantıda ne de edindiğim kaynaklarım bunu söylemediler ben de o yüzden ona değinmedim. Resen atama olayı gerçek çünkü

sefa-24, 3 hafta önce - Alıntıya git

Resen atama tabiki de gerçek. Mazeretiniz yoksa(eş,sağlık heryil beyan edeceksiniz.) önünde sonunda yaptırırlar:) tabii bı de af olayı geliyor arada sırada.

26 Ocak 2020 00:44

sefa-24
Daire Başkanı

Resen atama tabiki de gerçek. Mazeretiniz yoksa(eş,sağlık heryil beyan edeceksiniz.) önünde sonunda yaptırırlar:) tabii bı de af olayı geliyor arada sırada.

cansizsin, 3 hafta önce - Alıntıya git

evet özür grubundan heryer açılıyor. Yazdıklarımda bilgi eksikliği olablir ama genel itibariyle yanlış şeyler yazmadığımı düşünüyorum. T1903 ile de aslında aynı şeyleri söylüyoruz galiba ama ya farklı yollardan söylüyoruz ya da birbirimiz anlamıyoruz. Ya zaten ben çok ilgilenmiyorum beni ilgilendimiyor bekarım ve evlenmeyi de düşünmüyorum :D

26 Ocak 2020 00:53

cansizsin
Aday Memur

evet özür grubundan heryer açılıyor. Yazdıklarımda bilgi eksikliği olablir ama genel itibariyle yanlış şeyler yazmadığımı düşünüyorum. T1903 ile de aslında aynı şeyleri söylüyoruz galiba ama ya farklı yollardan söylüyoruz ya da birbirimiz anlamıyoruz. Ya zaten ben çok ilgilenmiyorum beni ilgilendimiyor bekarım ve evlenmeyi de düşünmüyorum :D

Söyledikleriniz doğru hocam.

26 Ocak 2020 01:11

T1903
Şef

Senin kafa rahat tabi bende evlenmey düşünmüyorum dediğim sene evlendim kendini sağlama al :)

26 Ocak 2020 01:16

sefa-24
Daire Başkanı

Senin kafa rahat tabi bende evlenmey düşünmüyorum dediğim sene evlendim kendini sağlama al :)

T1903, 3 hafta önce - Alıntıya git

yani yıllarca evlenmeyi düşünebileceğim insan karşıma çıkmadıysa bundan sonra da kolay kolay çıkmaz umut kalmadı en azından bu sene çıkmaz

26 Ocak 2020 09:54

MammaMai
Memur
Arkadaşlar doğu görevi diye bir şey yok. Zorun hizmet var. Kelimeleri doğru kullanırsak sorun çözülür. Türkiye'nin 81 ilinde zorunlu hizmet okulu var. İstediğin yerde yapabilirsin.
26 Ocak 2020 10:39

Pdrciimiz
Aday Memur
Arkadaşlar doğu görevi diye bir şey yok. Zorun hizmet var. Kelimeleri doğru kullanırsak sorun çözülür. Türkiye'nin 81 ilinde zorunlu hizmet okulu var. İstediğin yerde yapabilirsin.
MammaMai, 3 hafta önce - Alıntıya git

Mammamai sorun bu işte ben sözleşmeli yaptığımız sırada doğu görevi sayılan bi yerdeysek kadroya geçtiğimizde onlar da doğu görevinden sayılır mı diye soruyorum siz türkiyenin 81 hizmet bölgesi diyosunuz e bizler bunu biliyoruz zaten lafın gelişi doğu diyoruz ama işte sorulmak istenen şey başka cevap başka olunca hatlar karışıyo ama yine de teşekkür ederim herkese ben cevabımı aldım :)

27 Ocak 2020 12:20

nikneyme
Memur

Mümkün değil hocam. Zorunlu hizmetiniz 6 yılsa 3 yıldan sonra kurtulamszsiniz. Yukarda sordigum soruya cevap buldum ayrıca. Burada yazılanları okumanızı öneririm.

https://www.google.com/amp/s/www.memurlar.net/haber/583001/il-ici-ve-il-disi-yer-degistirmelerde-ogretmenlere-zorunlu-hizmet-uyarisi.html%3famp=1

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Kafam çok karıştı bu konuyla ilgili iyice bir araştırma yapmam lazım. Ben ilk atamada doğuya gidersem, 4 sene orada geçirdikten sonra zorunlu görevim bitiyor diye düşünmüştüm. Görünen o ki 4 sene de yetmeyecek. :) Batı illeri atamaya açılırsa, oradada zorunlu görev sayılan yerlerde görevimizi yaparsak yine sorun yaşamadan bu süreyi bitirebiliyor muyuz acaba?

27 Ocak 2020 12:34

sefa-24
Daire Başkanı

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Kafam çok karıştı bu konuyla ilgili iyice bir araştırma yapmam lazım. Ben ilk atamada doğuya gidersem, 4 sene orada geçirdikten sonra zorunlu görevim bitiyor diye düşünmüştüm. Görünen o ki 4 sene de yetmeyecek. :) Batı illeri atamaya açılırsa, oradada zorunlu görev sayılan yerlerde görevimizi yaparsak yine sorun yaşamadan bu süreyi bitirebiliyor muyuz acaba?

nikneyme, 3 hafta önce - Alıntıya git

Tabi ki hocam İstanbul'da bile zorunlu hizmetinizi yapabilirsiniz ama işte İstanbul'un neresi kaçıncı hizmet bölgesi ve kaçıncı hizmet alanı? Bu sorunun cevabına göre batı ili de olsa zorunlu hizmet yapılabilir. Mart ayında atama tercih ekranı açıldığında okulların basind a göreceksiniz 1/4 2/6 falan yazacak. işte onlara dikkat etmek gerek. Cevabı da burda yazıyor

Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları ve süreleri Yönetmeliğin "Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları ve süreleri" başlıklı 42. maddesindeki;

"(1) Bakanlık öğretmen kadrolarında 6/5/2010 tarihinden sonra göreve başlayanlar:

a) Birinci hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 7 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 6 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

b) İkinci hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 6 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 4 yıl,

c) Üçüncü hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 4 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 3 yıl, çalışmakla yükümlüdür.

(2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü, 4, 5 veya 6 ncı hizmet alanlarından birinde ya da birkaçında yerine getirilebilir." hükümlerine göre belirlenir.

27 Ocak 2020 12:47

T1903
Şef

nikneyme, 3 hafta önce - Alıntıya git

Sefa da yazmış ama ben de söyleyeyim ilk atamada sectigin yerde önemli 3 yıllık yerlerde var 3. Bölgede yani 4 yıllık yerlerde var zorunlu görev süresi için ama sen 6 7 yıllık bir yere gidersen tabi eş atamasi istediginde yine döndüğüm şehirde zorunlu görev yerlerini tercih etmen mantıklı bir de af olayı var nerdeyse her on yılda bir oluyor ondan yararlanma imkanı da olur ama tabiki kesin olacak diyemiyoruz

28 Ocak 2020 23:18

nikneyme
Memur

Sefa da yazmış ama ben de söyleyeyim ilk atamada sectigin yerde önemli 3 yıllık yerlerde var 3. Bölgede yani 4 yıllık yerlerde var zorunlu görev süresi için ama sen 6 7 yıllık bir yere gidersen tabi eş atamasi istediginde yine döndüğüm şehirde zorunlu görev yerlerini tercih etmen mantıklı bir de af olayı var nerdeyse her on yılda bir oluyor ondan yararlanma imkanı da olur ama tabiki kesin olacak diyemiyoruz

T1903, 3 hafta önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim hocam yorumlarınız için. Güzelce araştıracağız bakalım tercih dönemine yakın. :)

29 Ocak 2020 07:58

matorer
Aday Memur
MammaMai, 3 hafta önce - Alıntıya git
kesinlikle katiliyorum
29 Ocak 2020 08:00

matorer
Aday Memur

Tabi ki hocam İstanbul'da bile zorunlu hizmetinizi yapabilirsiniz ama işte İstanbul'un neresi kaçıncı hizmet bölgesi ve kaçıncı hizmet alanı? Bu sorunun cevabına göre batı ili de olsa zorunlu hizmet yapılabilir. Mart ayında atama tercih ekranı açıldığında okulların basind a göreceksiniz 1/4 2/6 falan yazacak. işte onlara dikkat etmek gerek. Cevabı da burda yazıyor

Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları ve süreleri Yönetmeliğin "Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları ve süreleri" başlıklı 42. maddesindeki;

"(1) Bakanlık öğretmen kadrolarında 6/5/2010 tarihinden sonra göreve başlayanlar:

a) Birinci hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 7 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 6 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

b) İkinci hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 6 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 4 yıl,

c) Üçüncü hizmet bölgesindeki illerin;

1) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 5 yıl,

2) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 4 yıl,

3) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında en az 3 yıl, çalışmakla yükümlüdür.

(2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü, 4, 5 veya 6 ncı hizmet alanlarından birinde ya da birkaçında yerine getirilebilir." hükümlerine göre belirlenir.

evet her bölgenin zorunlu hizmet yeri olan yerleri vardır.dogu şart degil
02 Şubat 2020 22:22

ibrahimaras
Aday Memur

Arkadaşlar benim bipolar rahatsızlığım var. sağlık raporu alırken bir sıkıntı olur mu , biliyor musunuz?. bi de sadece ilaç raporum var. engelli raporum yok.

03 Şubat 2020 00:45

beni kategorize etme

Merhaba arkadaslar, sözleşmeli 3 yıl aynı yerde öğretmenlik yaptığınızda kadroya geçiliyor mu?

03 Şubat 2020 00:52

Rmznts
Şef

Merhaba arkadaslar, sözleşmeli 3 yıl aynı yerde öğretmenlik yaptığınızda kadroya geçiliyor mu?

beni kategorize etme, 2 hafta önce - Alıntıya git

3 yıl sözleşmeli kalmanız lazım dördüncü yıl içerisinde kadroyu alırsınız.

03 Şubat 2020 00:53

beni kategorize etme

Teşekkür ederim bilgilendirme için

Toplam 37 mesaj

ANKET
İş Bankası'ndaki CHP hisseleri, Hazine'ye devredilmeli mi?