Editörler :
30 Ocak 2020 23:46

vanhelsing3535
Şef

Ne yazikki askeri okullarda bazi rutbeli personel cocuklari cok yanlis bilgilendiriyor. Yok polis size bise yaoamaz yok askeri kimligi karsidan tutacan vermeyecen şeklinde birsürü safsatayı yerlestiriyorlar kafalarina gençlerin. Ilk yıllarimizda bizde bu pencereden bakarken zamanla bazi seylerin bize cok yanlis ögretildigini anladim. Niye vermeyim kardesim kimligimi ne alaka. Hukuki konularda askeri okullarda ders veren egitimcilerin profesyonel hukukkcu olmasinda fayda var. Her onune gelen bise anlatinca boyle manzaralar oluyo iste. Adam sokakta kimlik soran polise gereksizce anlamsizca dikleniyor sivil vatandasin onunde. Askeri personel olarak hicbir ayricaligimizin kanun onunde olmadigini anlamamiz lazim. Polisin sokakta senden daha yetkili ve etkili oldugunu, devleti temsil ettigini anlamamiz lazim. Sen saygili olursan onun zaten sana cok kibar davrandigini ogrenmemiz lazim. Ben yillarin tecrubesiyle bunlari ogrendim. Yani askeri okullarda şu gereksiz verilen gazı bi önlememiz lazim. Özelstiri olarak yazdim

31 Ocak 2020 00:00

ıslak terlik
Aday Memur

nerde asker veya polis uygulama veya görev yapiyorsa, selamımı verip hayırlı görevler diyorum.genelde kendimi tanitmiyorum,sivil kimliğimi veriyorum.bazen de resmi kimliğimi gösteriyorum,yine araca bakmak isterlerse yardımcı oluyorum...sonra adamlar teşekkür edip kibar dille uğurluyorlar.olmasi gereken budur...

31 Ocak 2020 00:01

EL CHAPO
Daire Başkanı

saldiran normal vatandas olsa tamam derim. herif cek.istir narkotigi saldirir. fakat resmi devlet gorevlisi kimlik sorup saldirmaz.. er bile eskiden dikleniyodu ben askerim diye e napalim askersen yani adam kimlik soruyor. burda da muhtemelen ben askerim diyip kimlik vermemeye vs. direnmistir. istiyosan sikayetci ol. polis zaten asaleti olmus memur. enfazla disiplin cezsasi alir.sen mukavemetten islem gorde hatta sorusturma acilmasi bile. egitim sonu yedek astaubay olamamanla sonuclanir.

04 Şubat 2020 02:22

ersin28111978
Memur
Yahuv alkol aldıysa dayak yemesi mi lazım? Ne kadar bağnaz adamlarsiniz. Kardeş asker veya normal vatandaş olmanın önemi yok. Halsizliga ugradiysan hakkını ara...
85200258, 4 hafta önce - Alıntıya git

müdür alkol içmesine bişey dedikmi içebilir öbür tarafta o verecek hesabı ben alkollüyse hatırlamıyordur veya zor kullanıldıysa onu dayak yedim zannediyordur şubemüdürü

Toplam 64 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?