Editörler : supporters.
29 Ocak 2020 12:41

Güvenlik Soruşturması

Herkese merhaba,

20 Aralık'ta bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olmaya hak kazandım fakat henüz atamamız yapılmadı ve herhangi bir bilgi verilmiyor. Geçtiğimiz hafta başka okulları kazanan arkadaşlarımızın atamaları ise yapılmış durumda birçoğu görevine başladı.

Sözde Güvenlik soruşturması yasası bekleniyor fakat meclisin de bu durumla ilgili bir karar alcağı yok gibi. Herhangi bir fikri olan ya da duyum alan var mıdır?

mraslan1
Aday Memur
29 Ocak 2020 13:34

Ben eylülden beri bekliyorum. 4,5 ay oldu. Emniyet güvenlik soruşturması dosyasını iade etmesine rağmen hâlâ atama yapmamakta ısrarlılar. Yeni kanunun çıkıp çıkmayacağı belli değil. Çıktığını varsayalım, tekrar aynı sürece girip 2 ay daha mı bekletecekler? Gerçekten üzücü.

Önder61
Aday Memur
30 Ocak 2020 15:32

Aynı durum bizde de var 3 arkadaş atandık emniyet dosyaları iptal kararı nedeniyle geri göndermiş. Kurum bize iletilmedi falan diyor ayrıca karar sadece 657 için geçerliymiş kit kurumları 84. Madde gereği yapılması zorunluymuş falan dediler. Ne olacak bilmiyoruz.. Ne zaman önümüzü gördük ki..

mraslan1, 4 yıl önce

Ben eylülden beri bekliyorum. 4,5 ay oldu. Emniyet güvenlik soruşturması dosyasını iade etmesine rağmen hâlâ atama yapmamakta ısrarlılar. Yeni kanunun çıkıp çıkmayacağı belli değil. Çıktığını varsayalım, tekrar aynı sürece girip 2 ay daha mı bekletecekler? Gerçekten üzücü.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi