Editörler : E.Kayı Han
02 Şubat 2020 14:20

657'den istifa

657 ye tabi çalışan devlet memuru, usülüne uygun istifa ettikten sonra, bekleme süresini geçirmeden mesela belediyelere sözleşmeli memur olarak başlayabilir mi? Birçok konuda başlayabileceği yazıyor fakat yasal dayanağı nedir? yada dpb nın bu konuda görüşü mevcutmudur? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

DAYIM__Yok!
Memur
02 Şubat 2020 22:36

Usulune uygun istifa edip ve bu istifanın kabul olmasından itibaren beklemeden sözleşmeli herhangi bir kurumu atanarak işe başlayabilirsin. Ben EGM den 657 olarak istifa ettim istifamın kabul olmasından 1 gün sonra sözleşmeli olarak GSB ye başladım. DPB nin linki aşağıda inceleyebilirsin.

www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/p_m_i_g/beklemeSure/4.pdf

veya

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/bekleme-suresi

madde 4

06Göçebe
Kapalı
26 Temmuz 2020 16:01

istifanın aynı gün kabul mü ediliyor ? istifa sürecinin tamamlandığını nereden anlıyoruz?

06 Ağustos 2020 07:43

başlayabilir hatta şunu da yapabilir 6 ay bekleyerek belediyede uygun görürse orada kadrolu olarak başlayabilir

06 Ağustos 2020 07:45

kurum sana tebliğini yapar ilişik keser

06Göçebe, 4 yıl önce

istifanın aynı gün kabul mü ediliyor ? istifa sürecinin tamamlandığını nereden anlıyoruz?

yolcu3155
Aday Memur
29 Ağustos 2020 12:23

Hocam sözleşmeli infaz koruma memurluğuna yeni başladım başlamadan önce belediyenin kadrolu memur alımına başvurmuştum mülakatı kazanma durumunda istifa edip geçiş yapabilirmiyim iyi günler
Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

başlayabilir hatta şunu da yapabilir 6 ay bekleyerek belediyede uygun görürse orada kadrolu olarak başlayabilir

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi