Editörler :
02 Şubat 2020 14:20   


657 den istifa

657 ye tabi çalışan devlet memuru, usülüne uygun istifa ettikten sonra, bekleme süresini geçirmeden mesela belediyelere sözleşmeli memur olarak başlayabilir mi? Birçok konuda başlayabileceği yazıyor fakat yasal dayanağı nedir? yada dpb nın bu konuda görüşü mevcutmudur? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

02 Şubat 2020 22:36

DAYIM__Yok!
Aday Memur

Usulune uygun istifa edip ve bu istifanın kabul olmasından itibaren beklemeden sözleşmeli herhangi bir kurumu atanarak işe başlayabilirsin. Ben EGM den 657 olarak istifa ettim istifamın kabul olmasından 1 gün sonra sözleşmeli olarak GSB ye başladım. DPB nin linki aşağıda inceleyebilirsin.

www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/p_m_i_g/beklemeSure/4.pdf

veya

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/bekleme-suresi

madde 4

26 Temmuz 2020 16:01

06Göçebe
Aday Memur

istifanın aynı gün kabul mü ediliyor ? istifa sürecinin tamamlandığını nereden anlıyoruz?

06 Ağustos 2020 07:43

Cenilmen Delikanlı
Aday Memur

başlayabilir hatta şunu da yapabilir 6 ay bekleyerek belediyede uygun görürse orada kadrolu olarak başlayabilir

06 Ağustos 2020 07:45

Cenilmen Delikanlı
Aday Memur

istifanın aynı gün kabul mü ediliyor ? istifa sürecinin tamamlandığını nereden anlıyoruz?


06Göçebe, 2 ay önce - Alıntıya git

kurum sana tebliğini yapar ilişik keser

29 Ağustos 2020 12:23

yolcu3155
Aday Memur

başlayabilir hatta şunu da yapabilir 6 ay bekleyerek belediyede uygun görürse orada kadrolu olarak başlayabilir


Cenilmen Delikanlı, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam sözleşmeli infaz koruma memurluğuna yeni başladım başlamadan önce belediyenin kadrolu memur alımına başvurmuştum mülakatı kazanma durumunda istifa edip geçiş yapabilirmiyim iyi günler
Toplam 5 mesaj
 
ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?