Editörler : gubaz
28 Nisan 2020 09:01

SirPotato
Aday Memur

dhmi ye girmenin en kolay yolu meslek lisesi elektronik mezunu olacan. kpssye hazırlancan.

diğer yandan da 4 yıllık üniversite bitirebilmek için açıköğretmden basit bir bölüm okuyacaksın. 4 yıl boyunca boşuna üniversiteye gidip tonlarca para ve zaman harcayacağına, düzenli olarak 4 yıl boyunca dil kursuna gideceksin. bu 4 yıllık sürecin sonunda ya dhmiye kapak atmış bir elektronık teknisyeni olursun kpssye gire gire... ya da henüz dhmiye girememiş 22 yaşında çok ileri seviye dil bilen bir üniversite mezunu olarak 26 yaşına kadar 4 yıl boyunca her sene atc sinavlarına hazırlanacaksın. her sene hemen hemen aynı yada benzer soruları sorarlar ıllakı birinde atcye girersin. diğer türlü memur olarak mühendis olarak dhmiye girmek artık çok zor . lisans kpss soruları çok zorlar rakipler kaliteli ve yıpratıcı süreçler olup herşey boşa gidebilir...

allliii, 6 ay önce - Alıntıya git

Sınava 1 kere girme hakkın var sayın 22 yaşındaki aöflü arkadaş :) Bence hiç aöf falan kasma direkt önlisans elektronikçi olarak gir mis gibi atc kadar da maaş al bol bol reset atarak :) Zora düşünce de taşeron firmalardan yardım oh oh kebap :)

29 Nisan 2020 06:52

elektronik49
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar. Acaba dhmi 2020 kpss de onlisans elektronik teknikeri alırmı.

29 Nisan 2020 13:06

kaanatli
Şef

Merhaba arkadaşlar. Acaba dhmi 2020 kpss de onlisans elektronik teknikeri alırmı.

elektronik49, 6 ay önce - Alıntıya git

Alır

29 Nisan 2020 13:50

f16falcon
Aday Memur

Alır

kaanatli, 6 ay önce - Alıntıya git
Lise mezunu. Teknisyen alır mı acaba elektrık veya elektronık
29 Nisan 2020 14:08

f16falcon
Aday Memur
Lise mezunu. Teknisyen alır mı acaba elektrık veya elektronık
f16falcon, 6 ay önce - Alıntıya git
Kesin değilse umut bağlamayalım bu atamada
30 Nisan 2020 01:46

mttt9
Kapalı

keşke herkes hakkettiğine atansa torpil dönmese eniştemin demişti bir arkadaşı ptt den dhmi itfaiye ye geçmiş.Gözümle görmediğim için %100 doğru diyemem ama eniştemin de bana yalan borcu yok.Torpil yapanın boğazında dursun vesselam

30 Nisan 2020 09:17

elektronik49
Aday Memur

2020 de mekatronik teknikeri mi elektronik mi alır acaba bunu öğrenmek istiyorum

01 Mayıs 2020 13:41

kiokhan
Aday Memur
DHMİ Maaşlar iyidir
06 Mayıs 2020 18:47

yiiit1356
Şube Müdürü

Sınava 1 kere girme hakkın var sayın 22 yaşındaki aöflü arkadaş :) Bence hiç aöf falan kasma direkt önlisans elektronikçi olarak gir mis gibi atc kadar da maaş al bol bol reset atarak :) Zora düşünce de taşeron firmalardan yardım oh oh kebap :)

SirPotato, 6 ay önce - Alıntıya git
tamam genç heyecanlanma, ATC olmayan herkesle kafayı bozmuşsun anlaşılan. dikkat et yakında seni hastahaneye falan kaldırmasınlar bu hazımsızlıkla. istersen doğumgününü söyle sana bir t-shirt hazırlatalım, üzerinde "BEN ATCYİM" yazsın. yolda giderken insanlar alkışlasın seni saygı duruşuna geçsinler genç adam. hatta doğumgününe de gerek yok direkt gönderelim ha? insanlar ikiye ayrılıyor sanırım sana göre 1. ATC olanlar 2. ATC olmayanlar :))
06 Mayıs 2020 19:36

Fivefirst
Aday Memur

Arkadaslar herkese iyi günler DHMI personel alımı için talepleri göndermiş diye okumuştum doğru ise bilgisayar tenisyeni alimi bu alımda da devam edecek mi bilgilendirirseniz çok sevinirim 2019/2 alımında 0.1 puanla yerleşemedim çünkü şimdiden çok teşekkürler sağlıklı günler dilerim.

07 Mayıs 2020 10:35

elektronik49
Aday Memur

meraba arkadaşlar.ben elektronik mezunuyum.Bizden alım olurmu 2020 kpss ile.Bilgi verebilirmisiniz

07 Mayıs 2020 10:39

elektronik49
Aday Memur

meraba arkadaşlar.ben elektronik mezunuyum.Bizden alım olurmu 2020 kpss ile.Bilgi verebilirmisiniz

07 Mayıs 2020 11:38

Zenerdiyott
Memur

Aynı soruyu farklı başlıklar altında 4 defa sordun cevap da verdik. Terminal elektroniginden hava elektronigine geçecek arkadaşlar var ve halen geçmedi ve 1 2 sene içinde alınmaz 2020 kpss ile olmaz ondan sonra da mekatronik teknikerleri ve teknisyenleri elektronik okuyup mühendis olur ya da tekniker sonra kurum içi yine kendi içinden almaya devam eder. Yani aslında şu dhmi de terminalden havaya geçişin önünü kesmek için meka alınmaya başlandı ancak bu ne kadar başarılı olacak yani mekatronik teknikeri y da teknisyeni elektronik okursa o zaman bu adamlar elektnik unvanı alırsa o zaman bu adamlar da ben de hava tarafına gececem derse bunun önüne nasıl gecilir ki benim bildiğim arff inden muhasebesine kadar herkes elektronik okuyor iyice b..ku cikti yani.ATC Ler de bunu dinlendiriyor bu konuda da haklilar Neyse senin konuna geçecek olursak belki 2022 kpss ile belki direk hava tarafına elektronik alırlar . Ya da bazı şartlar koyarak herkesi almayacaklar mesela en az terminalde 5 sene deneyim olacak ya da başka bir şart .itfaiye muhasebe gibi alakasız bölümlerde çalışan adamlara bu kapıyı açarsan elektrik makine mekatronik bilgisayar gibi teknik bölümlere de haksızlık etmiş olursun. Kısaca bu geçiş engellenmeli kati suretle.

07 Mayıs 2020 12:17

hankpss
Memur

Aynı soruyu farklı başlıklar altında 4 defa sordun cevap da verdik. Terminal elektroniginden hava elektronigine geçecek arkadaşlar var ve halen geçmedi ve 1 2 sene içinde alınmaz 2020 kpss ile olmaz ondan sonra da mekatronik teknikerleri ve teknisyenleri elektronik okuyup mühendis olur ya da tekniker sonra kurum içi yine kendi içinden almaya devam eder. Yani aslında şu dhmi de terminalden havaya geçişin önünü kesmek için meka alınmaya başlandı ancak bu ne kadar başarılı olacak yani mekatronik teknikeri y da teknisyeni elektronik okursa o zaman bu adamlar elektnik unvanı alırsa o zaman bu adamlar da ben de hava tarafına gececem derse bunun önüne nasıl gecilir ki benim bildiğim arff inden muhasebesine kadar herkes elektronik okuyor iyice b..ku cikti yani.ATC Ler de bunu dinlendiriyor bu konuda da haklilar Neyse senin konuna geçecek olursak belki 2022 kpss ile belki direk hava tarafına elektronik alırlar . Ya da bazı şartlar koyarak herkesi almayacaklar mesela en az terminalde 5 sene deneyim olacak ya da başka bir şart .itfaiye muhasebe gibi alakasız bölümlerde çalışan adamlara bu kapıyı açarsan elektrik makine mekatronik bilgisayar gibi teknik bölümlere de haksızlık etmiş olursun. Kısaca bu geçiş engellenmeli kati suretle.

Zenerdiyott, 6 ay önce - Alıntıya git

bilginiz varsa aim ve düz memurdan da bahsedebilir misiniz

Toplam 54 mesaj