Editörler : cihan27E.Kayı Han
07 Şubat 2020 09:36

5 Buçuk aydan sonra gelen derece kademe

31.07.2012 -31.07.2013 Tarihleri arasında askerlik hizmetimi Yedek subay olarak yaptım. Askerdeyden atandım ve askerlik biter bitmez görevime başladım. Her sene Ağustos ayının 2'sinde kademe ilerlemesi gerçekleşti. Geçtiğimiz ağustos ayında da derece kademe 5/3 oldum. Malüm derece4 e düştüğü zaman gözle görülür maaş da 220 tl civarı bi artış söz konusu. PBS (personel bilgi sistemi) Tarım sayfasına girip baktığımda benle birlikte askerlik yapan ve aynı anda kamuda başlayan arkadaşımla bilgilerimizi kıyaslarken derece kademesinin askerlikten dolayı bir kademe aldığını farkettim ve bağlı olduğum kuruma askerlikten dolayı derece kademe ilerlemesi olmadığını ve düzeltilmesi konusunda dilekçe yazdım. 6 buçuk yılı aşkın süre sonrasında askerlikten doğan kadememi 20.01.2020 tarihinde verdiler ama benim dilekçe yazdığım Ocak ayına yansıdı. Zamanında tarafıma verilmeyen kademe bana 5 ayı geçkin bir sürede ayda 220 tl civarı eksik maaş almama sebep oldu. Bunun sorumlu benmişim gibi geriye dönük derece kademem düzeltilmeyip benim farkettiğim tarihte değişmesi. Bu konu hakkında yapabileceğim geçmişe dönük eksik maaşımı alabileceğim başvurabileceğim bi merci var mı sizden yardım talep ediyorum. İlgilenirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

kumanya
Şef
10 Şubat 2020 08:58

kurumunuza ayrıntılı dilekçe yazarak personel dairesi başkanlığına gönderin .

Eğer dediğiniz gibi bir hata varsa geriye dönük gerekli düzeltmeyi yaparlar. Şayet düzeltme yapılırsa ilgili ayların ödemesini kurum mutemeti öder.

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi