Editörler : asaygincihan27
07 Şubat 2020 20:11   

Meslek lisesinde disiplini sağlamak için ne önerirsiniz.?
Meslek lisesinde 4 yıldır derse giriyorum. Daha önce dersine girdiğim sınıflarda pek bir sorun yok. Ancak kalabalık(33 kişi) olan bir 9.sınıfım var. Bu sınıfla başta iyi anlaşırken disiplin sorunu yokken ikinci dönem disiplin sorunları olmaya başladı. Düzeni yeniden sağlamak için ne tür önerileriniz var bana?
08 Şubat 2020 02:06

elif0025
Şube Müdürü

Ortaokuldan alışmışlar yavaş yavaş açılıyorlar demekki...Lisede disiplin kurulları ne alemde işletiliyor diye biliyorum..

08 Şubat 2020 02:12

Turkcu Hoca
Aday Memur

Ortaokuldan alışmışlar yavaş yavaş açılıyorlar demekki...Lisede disiplin kurulları ne alemde işletiliyor diye biliyorum..

elif0025, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tavsiyeniz var mı?
09 Şubat 2020 01:24

elif0025
Şube Müdürü

kardeş ortamı boş buldukça onlar açilir çözüm idarenin üstüne düşeni yapması yani yasal prosedürleri işletmesi ha o taraklarda bezleri yoksa tüm öğretmenlerin birlik olup bu konuda baskı yapması..başkada çözüm yok a öğretmen b öğretmen mevzusu değil mevzu ama klasik iş yapmayacak idare mevzuyu oraya çeker...

09 Şubat 2020 02:24

Turkcu Hoca
Aday Memur

kardeş ortamı boş buldukça onlar açilir çözüm idarenin üstüne düşeni yapması yani yasal prosedürleri işletmesi ha o taraklarda bezleri yoksa tüm öğretmenlerin birlik olup bu konuda baskı yapması..başkada çözüm yok a öğretmen b öğretmen mevzusu değil mevzu ama klasik iş yapmayacak idare mevzuyu oraya çeker...

elif0025, 1 hafta önce - Alıntıya git
İdare çok büyük sorunlar harici bize öğrenci getirmeyin diyor. Kendi çözümümü bulmam lazım. Bir dönem sert davrandım, göz açtırmadım. Sorun çıkmadı. İkinci dönem bir iki öğrencinin bazı hareketlerini görmezden gelince cesaret buldular.
10 Şubat 2020 20:09

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü

1- çok fazla gülme espri bile yapmamaya çalış yüz bulmasınlar.

2-9 .sınıfta bunları terletmezsen 11 12de iyice tepene çıkarlar bol bol ödev ver yapmayanların velisiyle görüş bağır, çağır, sınıfta kalacaklarını tasdikname alacaklarını söyle.

3- huzuru bozan birkaç kişiyse dersten at.

4- çok idealist olup kendini hırpalama baktın öğrenmek isteyen az müfredatı esnet.

10 Şubat 2020 20:13

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü

idarenin elinde sihirli değnek yoktur. sınıfın lideri öğretmendir sınıfta düzen disiplini sağlamak zorundadır. malumunuz idarecilerde öğretmendir onların elinde de sihirli değnek yoktur. disiplin aşamaları bellidir ama dediğim gibi kurallarınızı duruşunuzu daha gözleri açılmadan 9. sınıfta koymaya başlarsanız 11 ve 12lerde gayet düzgün elit sınıflar oluşuyor. bu arada bunun mesleği anadolusu kalmadı eğitim heryerde aynı. hatta meslek öğrencileri sorumluluk bilinci ve iş yapma açısından bir adım daha önde. yaşadıklaınız bir sınıfın bir okulun değil türkiyenin genel problemi yılmak yok göreve devam.

10 Şubat 2020 20:26

Turkcu Hoca
Aday Memur

idarenin elinde sihirli değnek yoktur. sınıfın lideri öğretmendir sınıfta düzen disiplini sağlamak zorundadır. malumunuz idarecilerde öğretmendir onların elinde de sihirli değnek yoktur. disiplin aşamaları bellidir ama dediğim gibi kurallarınızı duruşunuzu daha gözleri açılmadan 9. sınıfta koymaya başlarsanız 11 ve 12lerde gayet düzgün elit sınıflar oluşuyor. bu arada bunun mesleği anadolusu kalmadı eğitim heryerde aynı. hatta meslek öğrencileri sorumluluk bilinci ve iş yapma açısından bir adım daha önde. yaşadıklaınız bir sınıfın bir okulun değil türkiyenin genel problemi yılmak yok göreve devam.

dundarbeyguneribey, 1 hafta önce - Alıntıya git
Hocam ben illa idare müdahale etsin demedim. Ama aşırılık yapan öğrenci tabiki ceza alsın. Yapılan aşırılıklara müdahale edilmezse diğer öğrenciler de cesaret buluyor. Bir iki öğrenci tüm sınıfı bozuyor.
11 Şubat 2020 22:42

Turkcu Hoca
Aday Memur
Bugün çocukları çekip konuştum. Umarım faydası olur.
19 Şubat 2020 19:18

etem13
Aday Memur

1- çok fazla gülme espri bile yapmamaya çalış yüz bulmasınlar.

2-9 .sınıfta bunları terletmezsen 11 12de iyice tepene çıkarlar bol bol ödev ver yapmayanların velisiyle görüş bağır, çağır, sınıfta kalacaklarını tasdikname alacaklarını söyle.

3- huzuru bozan birkaç kişiyse dersten at.

4- çok idealist olup kendini hırpalama baktın öğrenmek isteyen az müfredatı esnet.

dundarbeyguneribey, 1 hafta önce - Alıntıya git
2 ve 3 . maddeyi benim çocuğumun olduğu sınıfta uygular mısınız lütfen?
Toplam 9 mesaj

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?