Editörler : hopaliSafak Vaktii
08 Şubat 2020 23:27   

Geçici Görevlendirme Şikayet

arkadaşlar eşim benden 90 km uzaklıkta bir ilçede çalışıyor.Eş durumu ataması istedi ama olmadı.Biz de geçici görevlendirme istedik.Çünkü eşim o ilçeye 4 araç değiştirerek gidiyor ve yol 2 saatten fazla sürüyor ayrıca süte bağımlı bir bebeğimiz var.Fakat ilçe milli eğitim izin vermedi.Geçtiğimiz yıllarda bir çok keyfi görevlendirmelere izin verilmişti.Hatta aynı okuldan bir öğretmene aynı şartlarda 3 dönem art arda görevlendirmesine onay verildi.Fakat bize onay verilmiyor öğretmen ihtiyacı var denilerek. biz de xxxxx sendikadan mı olmalıyız merak ediyorum. bu ilçeye mobbing davası açmalı mıyız ?

09 Şubat 2020 02:48

yalnizzlink
Daire Başkanı

görevlendirme yapmıyor diye dava açılmaz. atama yer değiştirme yönetmeliğinde özür gurubu ataması yapılmayan kişiye görevlendirme yapılır şeklinde bir madde yok .bu nedenle bulunduğunuz okulda size ihtiyaç varsa görevlendirme yapılmayabilir bunun için hangi sendikaya geçerseniz geçin durum değişmez sizin ... sendikası diye belirttiğiniz sendika eğer üyelerine böyle torpiller yapsa hangi üyesine yapacak her ilçede öğretmenlerin yarısı o sendikaya üye işin içinden çıkamaz yani.. size mobbing uyguluyor ise mobbing davası açarsınız sonuçta davayı kazansanız da görevlendirmeniz yapılmaz sadece mobbing uygulayan görevli ceza alır o kadar

09 Şubat 2020 11:25

Ahmet Kaleli
Aday Memur

hocam öncelikle Allah yardımcınız olsun, görevlendirme verilmedi diye dava hakkınız yok, ilçe milli eğitim tarafından çok zor veriliyor, dediğiniz gibi tanıdık birkaç kişiye veriliyor, eş durumu ataması olmadığı için size verilen tek hak ücretsiz izin hakkı

09 Şubat 2020 15:41

49 müdür
Şube Müdürü

Önce mobbing ne demek araştırmalısınız

09 Şubat 2020 21:45

23mudur76
Şef

Rapor alın gitmeyin dediğiniZ gibiyse zaten ekders yolparasına gidiyor. Rapor sorun olacaksan psikoloji veya nöroloji sen alın bunlar hakem heyetine gitmez ...

09 Şubat 2020 22:17

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı

Geçici görevlendirme yapılmayabilir bu tamamen idarenin insiyatifindedir. Ayrıca bu durumun mobingle de bir alakası yoktur. Dava açılamaz.

Toplam 5 mesaj

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?