Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Şubat 2020 15:41   

Okul kütüphanesindeki kitapları kayıt

okil kutuphanesindeki bu 3000 civari kitabi teker teker kutuphane demirbasini kontrol edip bunlariin odunc verilenleri kayit ve takip kkmjn gorevi ogretmenin kutuphanecilik kulubununmu sadece gorevi

12 Şubat 2020 17:21

747474
Aday Memur
okul kutuphanesindeki ilkokuldaki kitaplarin kaydi demirbasa olur mu veya e okuldaki gibi bir listemi yapilir diyelim ki 1000kitap var bu kitaplar nasil kayit edilir kimin gorevi bu is bu gorevi kutuphane ogretmeni mi yapar bos saati olmayan ogretmen bu isi nasil yapacak veya ogrenci gorevlendir dese 4. sinif bu isi nasil yapacak. ogleden arasi teneffus ve okul cikisinda yap deme yetis mudurun var mi
12 Şubat 2020 17:46

747474
Aday Memur
mudur bana dediki kutuphane koluyum kutuphanedeki kitaplari demirbasa kaydet numara ver ve odunc olarak takibini sagla bos dersim yok. ogrenciler yas olarak kucuk eger derse gec girsek nobette yerimizde olmassak tepemizde kulup olarak 1 kere toplandik. bende kitap cok 1000 uzeri kitap var. ayrica cok yogun calisiyoruz odev hazirla calisma kagidi hazirla evrak isleri .ben teneffusleri ogle arasi veya cikistA bu kutuphane isini yapmam zorundamiyim
12 Şubat 2020 18:10

Radikal. ve Sertt.
Memur

yapmak zorundasın

12 Şubat 2020 18:20

747474
Aday Memur

yapmak zorundasın

Radikal. ve Sertt., 1 hafta önce - Alıntıya git
tesekkurler
12 Şubat 2020 21:17

E K S E L A N S
Müsteşar

Bunları yapacaksınız hocam. Lakin müdür de insaf yokmuş. 3bin kitap bu. Müdür adil olmak zorunda.

3 yılda bitirin . Büyük iş. Laf edemez size.

12 Şubat 2020 23:13

fabregas34
Daire Başkanı

Ya hu kardesim, arkadasin bir problemi varmis ve sormus. Eger yapmak zorundasin diyerek alay ediyorsaniz hic hos degil.

Yok alay etmiyoruz, gercek dusuncelerimiz bunlar diyorsaniz da, size cocuk emanet edip, al bu cocuklari egit, arastirmayi dogruyu ogret, hakkini savunabilsin, vatana millete hayirli cocuklar olsunlar diyen sisteme sitem ederim.

Kardesim senin boyle bir gorevin yok. Ogretmenin gorevi maas karsiligi ve ek ders karsiligi derslerini okutmak, ucret aldigi nobet gorevini yapmak ve ucret aldigi sinif ogretmenligi/klup calismalari gorevini yapmaktir. Kutuphanecilik klubu gorevleri arasinsa sadece cocuklari okumaya tesvik etmek, okuma aliskanligi kazandirmak calismalari vardir. Mudurun kutuphaneyi duzenlemek istiyorsa arsivcilik bolumunden mezun bir elemanla anlassin ve yaptirsin duzenlemeyi.

Mudurunuze, gorevi yazili olarak verin deyin. Tebligi alin ve altina serh duserek gorevin klup gorevi olmadigini ve bu gorevi kabul etmediginizi belirtin.

Bazi akli evveller cikip, biz memuruz ve devlet memurlari kanununda amir ne derse yapar yazili derse, mudurun anayasa, kanun ve yonetmeliklere aykiri gorev verecemeyegini belirtin. Gerci belirtseniz de anlamaz onlar. En iyisi muhattap olmayin. Mudur mesai saatleri - saat 17.00 degildir ogretmenin mesaisi, dersi oldugu saatlerdir- gorevli izinli yapilarak egitim ogretim faaliyeti gorevi verebilir sadece. Kutuphaneyi duzenle, bilgisayari tamir et, okulu boya, siralari tasi vb. seyler degil yani.

Ayrica karsiliginda size ucret odenmeyen hicbir toplanti, seminer vb. her ne isim altinda olursa olsun hicbir goreve gitmek, katilmak, yapmak zorunda degilsiniz., anayasanin 18nci maddesi geregince.

TAVSİYE : Bulundugunuz il/ilcedeki Turk Egitim Sen subesini arayip uye olun. Bu tarz durumlarda yaninizda durabilen bir sendikadir.

13 Şubat 2020 03:56

yalnizzlink
Daire Başkanı

bu iş kütüphane memurunun görevidir. o da yoksa gönüllü bir idareci yapabilir. mesela örnek vereyim ben bilgisayarla içli dışlı bir insanım bana 1000 kitabı kaydetme görevi verilse itiraz ederim görevi almam ve diyelim ki yapmak zorunda kalırım. otururm teneffüs arasında çayımı alırım 15 dakika teneffüs. bilgisayarı açarım programı açar kayda başlarım 1. kitap ya olur ya olmaz zil çalar son zile kadar her teneffüste 1 er kitap kaydederim sonra müdüre derim ki bugün 5 teneffüste 5 kitap kaydettim. böyle giderse 200 iş gününde tamamlanır....

kendim full performansla 8-5 çalışsam dahi 1000 kitabı kaydetmek min. 2 ay sürer. o da sadece kütüphane ile uğraşır başka hiçbir işle uğraşmazsam

şimdi diğer bir konuya gelelim. okullarda kütüphane olmamalıdır. kütüphaneler çocukların ders dışı ödev yaptıkları kitap okudukları mekanlardır. Buna bağlı olarak dersi biten çocuk evine gider. teneffüsler çocuğun zaruri ihtiyaçları içindir kütüphane teneffüslerde olmaz. haftasonları ve mesai saatleri dışında okullar kapalıdır. çocukların tam da kütüphaneye ihtiyaçları olduğu zamanlarda yani . Okul çocuklarının teknik olarak okul kütüphanesinden yararlanma imkanları yoktur. Ders saatleri dışında okullar kapalı olmasının yanında zaten temizlik elemanının bile olmadığı okullarda kütüphane memurunun bulunma ihtimali yüzde 0'a yakındır. Okul kütüphanelerinde binlerce kitap heba olmaktadır hiçbir öğrenci bu kitaplardan yararlanamamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının acilen okul kütüphanelerini kapatıp buradaki heba olan kitapları sınıf kitaplıklarına dağıtmalı ya da en yakın ilçe kütüphaneleri vermelidir.

13 Şubat 2020 18:21

747474
Aday Memur

bu iş kütüphane memurunun görevidir. o da yoksa gönüllü bir idareci yapabilir. mesela örnek vereyim ben bilgisayarla içli dışlı bir insanım bana 1000 kitabı kaydetme görevi verilse itiraz ederim görevi almam ve diyelim ki yapmak zorunda kalırım. otururm teneffüs arasında çayımı alırım 15 dakika teneffüs. bilgisayarı açarım programı açar kayda başlarım 1. kitap ya olur ya olmaz zil çalar son zile kadar her teneffüste 1 er kitap kaydederim sonra müdüre derim ki bugün 5 teneffüste 5 kitap kaydettim. böyle giderse 200 iş gününde tamamlanır....

kendim full performansla 8-5 çalışsam dahi 1000 kitabı kaydetmek min. 2 ay sürer. o da sadece kütüphane ile uğraşır başka hiçbir işle uğraşmazsam

şimdi diğer bir konuya gelelim. okullarda kütüphane olmamalıdır. kütüphaneler çocukların ders dışı ödev yaptıkları kitap okudukları mekanlardır. Buna bağlı olarak dersi biten çocuk evine gider. teneffüsler çocuğun zaruri ihtiyaçları içindir kütüphane teneffüslerde olmaz. haftasonları ve mesai saatleri dışında okullar kapalıdır. çocukların tam da kütüphaneye ihtiyaçları olduğu zamanlarda yani . Okul çocuklarının teknik olarak okul kütüphanesinden yararlanma imkanları yoktur. Ders saatleri dışında okullar kapalı olmasının yanında zaten temizlik elemanının bile olmadığı okullarda kütüphane memurunun bulunma ihtimali yüzde 0'a yakındır. Okul kütüphanelerinde binlerce kitap heba olmaktadır hiçbir öğrenci bu kitaplardan yararlanamamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının acilen okul kütüphanelerini kapatıp buradaki heba olan kitapları sınıf kitaplıklarına dağıtmalı ya da en yakın ilçe kütüphaneleri vermelidir.

yalnizzlink, 6 gün önce - Alıntıya git
tesekkurler. kutuphanecilik koluyum ve kutuphanenin acilmasi ve teneffuslerde ogrencilerin kitap odunc alma ve bu nobetci ogrencileri gorevlendirme isi ni takip ediyorum. bu isler kimin gorevidir.
13 Şubat 2020 18:23

747474
Aday Memur
tesekkurler kutuphanenin okuldaki isleyisini duzenlemek kimin gorevidir.
13 Şubat 2020 22:49

mikado411
Aday Memur

Hocam açın ilköğretim kurumlari yönetmeliğini buna göre hareket ediniz.Bu yeni idarcilerin keyfi davranışlarına papuc bırakmayın.Okullar kimsenin işyeri değil ve idareciler de patron değiller.HERKES İŞİNİ MEVZUATA GÖRE YAPMALI,AKSİ TAKDİRDE KİMSE Ögretmene keyfi davranamaz.

14 Şubat 2020 01:47

yalnizzlink
Daire Başkanı
tesekkurler. kutuphanecilik koluyum ve kutuphanenin acilmasi ve teneffuslerde ogrencilerin kitap odunc alma ve bu nobetci ogrencileri gorevlendirme isi ni takip ediyorum. bu isler kimin gorevidir.
747474, 6 gün önce - Alıntıya git

Kütüphane memurunun görevidir. teneffüsler öğrencilerin zaruri ve fiziksel ihtiyaçlarını gidermeleri içindir hiçbir öğrenci ya da öğretmen teneffüslerde bu işlerle görevlendirilemez zaten teneffüs gibi kısa zamanda da bu işleri yapmak imkansızdır

Toplam 11 mesaj

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?