Editörler : E.Kayı Han
13 Şubat 2020 14:27

Aile Bakanlığına Atanmak Pişmanlıktır. 2019/6
Aile bakanlığına aralık başında 2019/6 ile atandık ne birşey diyen var nede telefonu açan atandığımıza işe başlamadan bin pişman oldum. İmkanı olan varsa başka bakanlığa tercih versin kaçsın burnumuzdan getirdiler ben şahsen verecem artık
13 Şubat 2020 15:08

Şimdi gelir birisi " eninde sonunda atanacaksın, bu ne acele? " yazar :)

mehmet-0101
Memur
13 Şubat 2020 16:36

ben sağlik bakanliğini tercih ediyorum aile bakanliği pişmanlıktır boşa beklettiler o kadar şimdi hem maaş olarak hemde evime yakın yer gelecek buyuk ihtimal,aile bakanliği başka şehire niye gideyim bu saat den sonra :)

garibanbirkul
Aday Memur
13 Şubat 2020 16:52

Senin bölüm neydi kardeş.
mehmet-0101, 4 yıl önce

ben sağlik bakanliğini tercih ediyorum aile bakanliği pişmanlıktır boşa beklettiler o kadar şimdi hem maaş olarak hemde evime yakın yer gelecek buyuk ihtimal,aile bakanliği başka şehire niye gideyim bu saat den sonra :)

deniz272727
Aday Memur
13 Şubat 2020 17:47

Şimdi saglık bakanlıgını tercih etsek lakin atanamasak, Aile bakanlığına devam edebiliyor muyuz ? Beni aydınlatın arkadaşlar.

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 18:04

bu arkadaş hepinizi ateşe atmaya çalışıyor yapmayın etmeyin. Yönetmeliğin ilgili maddesini, cimer mesajını size gönderebilirim. Facede wp de paylaştım ama burdan ekleyemiyorum. Daha ne diyeyim bilmiyorum 2005 de alınan bir karar var hatta 2007 de revize edilmiş aynen şöyle yazıyor: "28/03/2005 tarihli ve 2005/8714 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yapılan değişiklikle (2007) merkezi yerleştirme sonucu (B) grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirienlerin, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacakları hükme bağlanarak adayların aynı kpss puanı ile birden fazla yerleşmelerine son verilmiştir" Aynı konuda gelen cimer mesajında da bu adayların ilk tercihleri esas alınacak ve haklarında gerekli idari ve adli soruşturma başlatılacaktır yazıyor. Hiçbiri benim yorumum değil aynen aktardım.
deniz272727, 4 yıl önce
Şimdi saglık bakanlıgını tercih etsek lakin atanamasak, Aile bakanlığına devam edebiliyor muyuz ? Beni aydınlatın arkadaşlar.

mhmet22
Aday Memur
13 Şubat 2020 18:40

Kostak boş konuşma. Millet atanacak sen kalacaksın

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 18:54

aynen :) millet arsızlık yapayım insanların hakkına gireyim derken iki yerden de olacak. O zaman da böyle boş boş konuşursun. Bunlar devletin yönetmeliğine bilgilendirmesine de inanmıyorlar nasıl bir kafa anlamıyorum sanki oturup ben yazdım bunları. açık açık ortaya koydum belgelerle siz anca laf salatası yapıyorsunuz. belgelerle konuşuyoruz boş konuşmuyoruz.
mhmet22, 4 yıl önce

Kostak boş konuşma. Millet atanacak sen kalacaksın

13 Şubat 2020 19:08

:)))))))))))))))))))))))))))))))))) yonetmelik nerede kostakcim. bilindiği üzere buraya link atabiliyorsun. at okuyalım. başkaları terci h vermesin sen düşük puanın ile atan değil mi :dddddf
kostakk, 4 yıl önce
aynen :) millet arsızlık yapayım insanların hakkına gireyim derken iki yerden de olacak. O zaman da böyle boş boş konuşursun. Bunlar devletin yönetmeliğine bilgilendirmesine de inanmıyorlar nasıl bir kafa anlamıyorum sanki oturup ben yazdım bunları. açık açık ortaya koydum belgelerle siz anca laf salatası yapıyorsunuz. belgelerle konuşuyoruz boş konuşmuyoruz.

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:16

güzel kardeşim fotoğraf var elimde yönetmeliğin ilgili maddesi ve cimerden gelen bilgilendirme ikisinin de fotoğrafı var. Nasıl gönderebilirim sana söyle göndereyim. Emin ol yanlış bir şey yapmaya çalışmıyorum. Kimsenin kötü duruma düşmesini istemem herkes çabalıyor fedakarlık ediyor emek harcıyor.
muhendisgaliba, 4 yıl önce
:)))))))))))))))))))))))))))))))))) yonetmelik nerede kostakcim. bilindiği üzere buraya link atabiliyorsun. at okuyalım. başkaları terci h vermesin sen düşük puanın ile atan değil mi :dddddf

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:18

ayrıca puanım düşük değil. yanlış bir şey yapıyorsunuz. istediğin yerden ulaştırabilirim. facebook, instagram, wp... kimseden bir şey saklamıyorum veya yanlış yönlendirmeye çalışmıyorum böyle bir vebalin altına girmem.
kostakk, 4 yıl önce
güzel kardeşim fotoğraf var elimde yönetmeliğin ilgili maddesi ve cimerden gelen bilgilendirme ikisinin de fotoğrafı var. Nasıl gönderebilirim sana söyle göndereyim. Emin ol yanlış bir şey yapmaya çalışmıyorum. Kimsenin kötü duruma düşmesini istemem herkes çabalıyor fedakarlık ediyor emek harcıyor.
13 Şubat 2020 19:19

resmi gazetede dediklerini okudum aynen yazan şu: Ek Madde 2 - Yapılan yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirilip ataması yapılanlar, daha sonraki personel alımları için, yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar. şimdi sözleşme imzalamayan insanın ataması yapılmış oluyor mu? yerleştirmesi yapıldı ama adam sözleşme imzalamadigi zaman sadece yerleşmiş oluyor. mesela ösym de tercih edip yerleştiğin zaman okula kayıt olsan ya da olmasan bile puanın kesilir. ama millet yerleşip iş başı yapmadığı zaman kadro yanıyor.
kostakk, 4 yıl önce

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:21

kardeşim 2007 de değişiklik oldu dediğim madde tam da o. ataması yapılan çıkarılmış sadece yerleştirilmesi yapılan yazıyor. onun fotoğrafı var elimde.
resmi gazetede dediklerini okudum aynen yazan şu: Ek Madde 2 - Yapılan yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirilip ataması yapılanlar, daha sonraki personel alımları için, yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar. şimdi sözleşme imzalamayan insanın ataması yapılmış oluyor mu? yerleştirmesi yapıldı ama adam sözleşme imzalamadigi zaman sadece yerleşmiş oluyor. mesela ösym de tercih edip yerleştiğin zaman okula kayıt olsan ya da olmasan bile puanın kesilir. ama millet yerleşip iş başı yapmadığı zaman kadro yanıyor.
13 Şubat 2020 19:22

sen yazan cümleyi eksik olmadan buraya yaz. Ben google da aratiyim zaten çıkar. oradan okurum.
kostakk, 4 yıl önce
kardeşim 2007 de değişiklik oldu dediğim madde tam da o. ataması yapılan çıkarılmış sadece yerleştirilmesi yapılan yazıyor. onun fotoğrafı var elimde.

Szryldz55
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:29

Varsa bana da link atar mısınız hocam ?
kostakk, 4 yıl önce

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:30

Ek madde 2 - (Ek: 28/3/2005/8714 K.; Değişik: 30/11/2007/12991 K.) Bu yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro ve pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirilmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.
sen yazan cümleyi eksik olmadan buraya yaz. Ben google da aratiyim zaten çıkar. oradan okurum.

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:32

bunun haricinde cimerden gelen bilgilendirme de var ama buraya yazamayacağım kadar uzun. son kısmını yukarıda yazdım.
kostakk, 4 yıl önce
Ek madde 2 - (Ek: 28/3/2005/8714 K.; Değişik: 30/11/2007/12991 K.) Bu yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro ve pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirilmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.
13 Şubat 2020 19:34

b grubu dediği merkezi atamalarda atanan memurlar? yani 2020/1 de atanan memur 2020/2 de atanamaz demek istemiyor mu?
kostakk, 4 yıl önce

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:37

hayır. merkezi alımdan kastı ösym üzerinden alımdır. adı üstünde merkezden atama. ösym üzerinden her alım merkezidir. İsterseniz sağlık bakanının alımı açıkladığı birkaç gün önceki mesaja bakabilirsiniz. 'Merkezi yerleştirme ile alınacaktır' diye belirtiyor. Amacım kimseyi yanıltmak değil. Birkaç gündür bu durumu anlatmaya çalışıyorum ama herkes anlamak iletişim kurmak yerine direkt saldırıya geçiyor.
b grubu dediği merkezi atamalarda atanan memurlar? yani 2020/1 de atanan memur 2020/2 de atanamaz demek istemiyor mu?
13 Şubat 2020 19:39

e kardeşim böyle bir şey varsa nerden baksan her alımda %5 e yakın mükerrer atama oluyor. neden hiç yaptırım olmadi? birde ösym engellemiyor yani tercih yapıp kazananları... insanlar nu yüzden sana inanmıyor :)
kostakk, 4 yıl önce
hayır. merkezi alımdan kastı ösym üzerinden alımdır. adı üstünde merkezden atama. ösym üzerinden her alım merkezidir. İsterseniz sağlık bakanının alımı açıkladığı birkaç gün önceki mesaja bakabilirsiniz. 'Merkezi yerleştirme ile alınacaktır' diye belirtiyor. Amacım kimseyi yanıltmak değil. Birkaç gündür bu durumu anlatmaya çalışıyorum ama herkes anlamak iletişim kurmak yerine direkt saldırıya geçiyor.

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 19:43

evet ösym engellemiyor. keşke engellese. Yaptırım konusuna gelince de. Devlet, sizler de taktir edersiniz ki hemen ertesi gün bir ceza veremez kimseye bu bir süreç belli bir dönem geçmesi lazım. bunun tespit edilmesi bir süreç soruşturması bir süreç kararı bir süreç... sadece şikayet halinde işler hızlanıyor biraz. yemin ediyorum tükendim şu son birkaç gün. sanki ben kendi kafamdan oturmuş yönetmelik yazmışım birilerini engellemeye çalışıyormuşum gibi.
e kardeşim böyle bir şey varsa nerden baksan her alımda %5 e yakın mükerrer atama oluyor. neden hiç yaptırım olmadi? birde ösym engellemiyor yani tercih yapıp kazananları... insanlar nu yüzden sana inanmıyor :)
Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi