Editörler : hopaliSafak Vaktii
14 Şubat 2020 15:07   

Doğum öncesi izni başlatma raporu memuriyet mahalli dışından alınır mı?

İyi günler,

Forumda arama yapmama rağmen istediğim konuyu bulamadım. Eşimin 37.Haftaya kadar çalışabilir raporu var fakat buna rağmen izni başlatmak istiyoruz. Fakat şu an eşim memuriyet mahalli dışında mesai saatleri içinde mecburen polikliniğe gidecek. Oradan alacağı doğum öncesi analık izni başlatma raporunda bir sıkıntı olur mu?

14 Şubat 2020 17:35

ashil13
Daire Başkanı

Mesai saati içinde memuriyet mahali dışından alınan hiçbir rapor işe yaramaz hocam.

14 Şubat 2020 17:42

dokuzsekizlik
Aday Memur

Mesai saati içinde memuriyet mahali dışından alınan hiçbir rapor işe yaramaz hocam.

ashil13, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam inanın kanun, yönetmelik,genelge,devlet personel başkanlığının görüş yazıları her şeyi okudum doğum öncesi analık raporunun başlatılması için bir açıklama yok.Mesai saatleri içinde alınamaz denilen kısım hastalık raporları bizim duruma uygun bir şey bulamadım.
15 Şubat 2020 01:49

ashil13
Daire Başkanı
Hocam inanın kanun, yönetmelik,genelge,devlet personel başkanlığının görüş yazıları her şeyi okudum doğum öncesi analık raporunun başlatılması için bir açıklama yok.Mesai saatleri içinde alınamaz denilen kısım hastalık raporları bizim duruma uygun bir şey bulamadım.
dokuzsekizlik, 2 ay önce - Alıntıya git

yönetmelikte her şey her ayrıntısına kadar yazmaz. gerek de olmaz. il dışından alınan rapor her durumda sağlık iznine çevirilmez.

15 Şubat 2020 06:01

YerliveMillipüskevit
Aday Memur

Hafta sonu olursa sıkıntı olmaz bazı özel hastaneler hafta sonu açık oluyor

15 Şubat 2020 09:36

dokuzsekizlik
Aday Memur

yönetmelikte her şey her ayrıntısına kadar yazmaz. gerek de olmaz. il dışından alınan rapor her durumda sağlık iznine çevirilmez.

Haklı olabilirsiniz hocam yapacak bir şey yok artık soruşturma olursa olacak. Ama bu kanun maddesi kesinlikle güncellenmeli. Teşekkürler.
15 Şubat 2020 09:37

dokuzsekizlik
Aday Memur

YerliveMillipüskevit, 2 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler hocam
15 Şubat 2020 13:08

ashil13
Daire Başkanı

YerliveMillipüskevit, 2 ay önce - Alıntıya git

evet hafta sonu ve resmi tatillerde olur

15 Şubat 2020 13:09

ashil13
Daire Başkanı
Haklı olabilirsiniz hocam yapacak bir şey yok artık soruşturma olursa olacak. Ama bu kanun maddesi kesinlikle güncellenmeli. Teşekkürler.
dokuzsekizlik, 2 ay önce - Alıntıya git

bence çok suistimal edilir hocam, evet günümüz şartları eskisi gibi değil tabi, harcirahların tren biletine göre yazıldığını hatırlarım... ama bu durum suistimal edilir.

15 Şubat 2020 13:55

dokuzsekizlik
Aday Memur

bence çok suistimal edilir hocam, evet günümüz şartları eskisi gibi değil tabi, harcirahların tren biletine göre yazıldığını hatırlarım... ama bu durum suistimal edilir.

İşte hep suistimal edildiği için dürüst olanlar zor durumda kalıyor. Günümüz şartlarında hem hekim seçme hem hastane seçme özgürlüğü varken biraz eski kalıyor. Neyse bekleyip göreceğiz artık.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?