Editörler : hopaliSafak Vaktii
14 Şubat 2020 17:51   

Sınıf öğret. mülakata çağrılma taban puanı düşme sebebi

Hocalarım, sınıf öğretmenliğinin mülakata çağırılma taban puanının geçmiş yıllara göre çok düşük olmasının sebebi sizce nedir?

Sıralamada olmayanlar geçen sene başvuru yaptılar da bu sene mi yapmayacaklar? mantıksız geliyor sizin düşünceleriniz nedir?

14 Şubat 2020 18:00

Kbr65
Memur
Sebep bu seen düşük puanlara yüksek sıralamalar gelmesi
14 Şubat 2020 18:09

Bekleyenadamm
Aday Memur
Hocam ozellikle egitimde sorular cok farkliydi bu da netleri dusurdu. bu sene puanlar dusuk ama siralamalar yuksek yani cogu bolumde puan dususu yasanabilir.Tabi onunuzde 2018 puanlılar yoksa.
14 Şubat 2020 18:19

Didemm91
Aday Memur

Bu durumda geçen yılın mülakata çağrılma puanına göre bu yıl yükselmesi ne demek oluyor hocam ? Taban puanların yükselmesi demek mi sizce ? Ben de bunu merak ediyorum

14 Şubat 2020 18:34

Bekleyenadamm
Aday Memur

Bu durumda geçen yılın mülakata çağrılma puanına göre bu yıl yükselmesi ne demek oluyor hocam ? Taban puanların yükselmesi demek mi sizce ? Ben de bunu merak ediyorum

Didemm91, 5 gün önce - Alıntıya git
Hocam bu sene ek atama gelirse puanlar yukselmek yerine daha cok dusecek.
14 Şubat 2020 18:34

tuslutelefon
Aday Memur

Hocalarım yorumlarınız için teşekkür ediyorum ama asıl sormak istediğim şu...

2019 un ilk 20 bin atamasında 67.9 en son mülakata çağrılan aday puanı iken, 2020 yani şimdi yapılacak olan atamanın mülakata çağrılma taban puanı 50 olmuş. (kontenjan bir önceki ilk atamayla hemen hemen aynı sadece 40 kişi azalmış.)

17 puan düşüş var bu normal bir şey değil. Bunun nedeni neler olabilir?

14 Şubat 2020 19:27

Kbr65
Memur
Hocalarım lütfen bi fikir verin benim puanım 71.9 soralamam 5600 ek atamayla kaymalarla atanabilir miyim yardım edin bi firkir verin ders çalışıyorum şuan ama bi umut sizce bi kaç hoca atanırsınız bi kaçı asla atanamazsınız diyor sizce
14 Şubat 2020 19:46

235U
Memur
Hocalarım lütfen bi fikir verin benim puanım 71.9 soralamam 5600 ek atamayla kaymalarla atanabilir miyim yardım edin bi firkir verin ders çalışıyorum şuan ama bi umut sizce bi kaç hoca atanırsınız bi kaçı asla atanamazsınız diyor sizce
Kbr65, 5 gün önce - Alıntıya git

Ek atamaya bel bağlamayın kübra hocam

Geçen yıl bakan bey süpriz davetle bakan olmayı kabul etti

Yani bakan olmak istemeden kulis çalışması yapmadan gel ol dediler oda oldu

Haliyle rica etti bir ek atama kırmamak için 20000 ek verdiler

Bu sene hele kriz iyice kesinleşmişken ek atama beklentisine girmeyin.

Çalışmaya başlamışsınız güzel sakın atanabilir iyim 2019 puanıyla diye kafanızı karıştırmayın kondisyon düşürür, biliyorum istemeden oluyor gönül isteyince ama sakın.

Puan güzel bi 5 daha yukselir çift yıllarda kolay olur sınavlar genelde.

Allah kolaylık versin.

14 Şubat 2020 20:52

Kbr65
Memur

Ek atamaya bel bağlamayın kübra hocam

Geçen yıl bakan bey süpriz davetle bakan olmayı kabul etti

Yani bakan olmak istemeden kulis çalışması yapmadan gel ol dediler oda oldu

Haliyle rica etti bir ek atama kırmamak için 20000 ek verdiler

Bu sene hele kriz iyice kesinleşmişken ek atama beklentisine girmeyin.

Çalışmaya başlamışsınız güzel sakın atanabilir iyim 2019 puanıyla diye kafanızı karıştırmayın kondisyon düşürür, biliyorum istemeden oluyor gönül isteyince ama sakın.

Puan güzel bi 5 daha yukselir çift yıllarda kolay olur sınavlar genelde.

Allah kolaylık versin.

235U, 5 gün önce - Alıntıya git
Hocam yani oluraa diyorum olursa ihtimal var mı onu soruyorum geçen seneye gçre atanabilirim diye görülüyo ama bilmiyoeum zaten çalışıyorum bu arada adım kübra değil hocam:)
14 Şubat 2020 21:40

Atanamamak67
Aday Memur

Atama puanı kaçla kapatır acaba 2019 da 67 puan ve üstü mülakata çağrılmişti 72 ile alım oldu bu sene 50 ve ustu çağrıldı taban kaç olur sizce

14 Şubat 2020 23:32

T1903
Şef

Arkadaşlar puanım 75 kusur sıralamam2990 yani puanın düşüklüğü değil aslında geçen seneki puanlarla aynı atama puanı bu sene yaklaşık 5 katı çağırıldı örnek veriyorum 50 puan alan öylesine başvurmuş olsun sirlamasi da 17 bin falan olsun farazi önündekiler nasıl olsa atanamam diye basvurmadiysa mülakat başvurusu oralara kadar gelir

14 Şubat 2020 23:37

ahenk1
Aday Memur

Arkadaşlar puanım 75 kusur sıralamam2990 yani puanın düşüklüğü değil aslında geçen seneki puanlarla aynı atama puanı bu sene yaklaşık 5 katı çağırıldı örnek veriyorum 50 puan alan öylesine başvurmuş olsun sirlamasi da 17 bin falan olsun farazi önündekiler nasıl olsa atanamam diye basvurmadiysa mülakat başvurusu oralara kadar gelir

T1903, 5 gün önce - Alıntıya git

Hocam 5 katı değil, 3 katı çağrıldı. Ayrıca bu atama kaç puanla kapatır sizce?

15 Şubat 2020 00:29

tuslutelefon
Aday Memur

T1903, 5 gün önce - Alıntıya git

Hocam haklısınız ösym sıralamasına bir şey demiyoruz zaten fakat her sene 3 katı aday çağırılıyor. örnek veriyorum geçen sene 6-7 binde olan herkes mülakat için başvuru yaptı da bu sene mi 6-7-8 binler başvuru yapmadı ki taa 50 li puanlar çağırıldı. İllaki "nasıl olsa sıra bana gelmez başvuru yapmayım" diyenler vardır ama böyle düşünenler geçen seneki atamada yok muydu?

15 Şubat 2020 10:08

T1903
Şef

Hocam haklısınız ösym sıralamasına bir şey demiyoruz zaten fakat her sene 3 katı aday çağırılıyor. örnek veriyorum geçen sene 6-7 binde olan herkes mülakat için başvuru yaptı da bu sene mi 6-7-8 binler başvuru yapmadı ki taa 50 li puanlar çağırıldı. İllaki "nasıl olsa sıra bana gelmez başvuru yapmayım" diyenler vardır ama böyle düşünenler geçen seneki atamada yok muydu?

tuslutelefon, 4 gün önce - Alıntıya git

Her sene 3 katı cagiriliyordu Ma bu sene çağırılan aday sayısı 90 bin buda toplam atamanın 4 .5katı yapıyor hocam buda 3 bin sınıfta 13 binlere denk geliyor zaten ee mutlaka basvurmayanlar vardır normal o puanlara düşmesi her bölümde 15 16 binler aşağı yukarı bu puanlara denk gelir diye düşünüyorum yani 50 puan olması biseyi değiştirmez yine 75 ile kapatacak

15 Şubat 2020 10:37

Kbr65
Memur

Her sene 3 katı cagiriliyordu Ma bu sene çağırılan aday sayısı 90 bin buda toplam atamanın 4 .5katı yapıyor hocam buda 3 bin sınıfta 13 binlere denk geliyor zaten ee mutlaka basvurmayanlar vardır normal o puanlara düşmesi her bölümde 15 16 binler aşağı yukarı bu puanlara denk gelir diye düşünüyorum yani 50 puan olması biseyi değiştirmez yine 75 ile kapatacak

T1903, 4 gün önce - Alıntıya git
Hocam 75 ne demek biliyo musunuz benim bi arkadaşım 74 almış 3012 sıralaması
15 Şubat 2020 11:57

OkanS.
Aday Memur

75 küsür puanım var sıralamam 29xx atama puanının 75?te kalması imkansız arkadaşlar 74?e kesin düşer.

15 Şubat 2020 13:14

Atanamamak67
Aday Memur

3 katı aday çağrıldı son 50 ile başvuran adayın sıralamasının 9000 olması gerekmıyor mu

15 Şubat 2020 13:59

T1903
Şef

Kaymalarla tabiki 74 e düşer ama normal şartlarda 74 kusurle kapatır kaymanın ne kadar olacağını tahmin edemiyorum sadece yoksa zaten benim puanım 75 kusur arkamda sadece 17 kişi var ve çok sıkışık galaiba mülakata girdiğim yerde 75.4 puanla 2200 civarı olan vardı yani sadece 0.35 puan 800 kişi atmış o yüzden ben kayma hariç 75 de kapaticagini düşünüyorum kaymayla beraber en iyi ihtimalle kusurlerde kapatır yani tahmin tabi bunlar keşke daha çok düşse ama bu sıkışık puan aralığı ve genel olarak herkesin 41 i açacağını varsayarsak tahminim bu yonde

15 Şubat 2020 18:39

tuslutelefon
Aday Memur

T1903, 4 gün önce - Alıntıya git

75 ile kapatacak demeniz sizin tahmininizdir. Tahmin adı üstünde yargılayamam hatta tahmininiz tutadabilir. Fakat bana mülakata çağrılan aday sayısının 90 bin olduğunu kanıtlayabilir misiniz rica etsem? Çünkü elimdeki resmi verilere göre çağrılan 58.252 kişi.

15 Şubat 2020 19:56

T1903
Şef

75 ile kapatacak demeniz sizin tahmininizdir. Tahmin adı üstünde yargılayamam hatta tahmininiz tutadabilir. Fakat bana mülakata çağrılan aday sayısının 90 bin olduğunu kanıtlayabilir misiniz rica etsem? Çünkü elimdeki resmi verilere göre çağrılan 58.252 kişi.

tuslutelefon, 4 gün önce - Alıntıya git

Yok hocam onda hata yapmışım başvuran sayısı 95bin civarı çağırılan sayısı 59 bin gibi ama burda mülakat puanın 50 ye düşmesi basvurudaki siralmayla ilgili yani 4 binne kadar kesin başvurmuştur hatta 5 bin diyelim ama geri kalanlar başvuru yapmadiyaa 60 puanla çağırılan kacincidir Allah bilir yani ama atama puanın çok dusucegini sanmıyorum dediğimiz gibi sadece tahminde bulunabiliyoruz bende sıralamanı göz önüne alarak diyorum ki sondayım sadce 17 kişi var arkamda %10 kayma olduğunu varsayarsak bı 300 kişi hadi en iyi ihtimal 500 olsun ama puan çok sıkışık yi ede 74 görür belki diye tahminde bulunuyorum yani umut kırmak için söylemiyorum sadce gerçekçi olmaya çalışıyorum

16 Şubat 2020 00:30

Atanamamak67
Aday Memur

Hiç anlayamadım 50 taban puanını... zaten 60 ustu alanlar mulakatta basarılı sayılıp tercıh yapacaklar 50 ve 60 arası olanlara çok puan verilmesi gerekıyor kı tercıh yapabılsınler ama puanlar yuvarlanacak denıyor nasıl olacak

Toplam 41 mesaj

ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?