Editörler : swat3410
14 Şubat 2020 23:58

Acil yardım

Ben kız arkadaşım tarafından şikayet edildim.Onu silahla tehdit ettiğimi söleyerek beni şikayet etti heman silahım alındı ve acıga alındım.Ancak 1 gün sonra şikayetinden vazgecti adliyeden kavusturmaya yer olmadıgına dair karar cıktı.İdari sorusturmam devam ettiği için acıkta beklerken tayinim 35.maddeden Eskişehir iline cıktı.İlişik kesmem için göreve iade edildim.Suan 15 günlük izinden sonra Eskişehir ilinde baslama yapacam.Şimdiki sorum idari sorusturmada ceza olarak ne gelir.Kız arkadasım her iki taraftada şikayetini geri aldı ve psikolojik rahatsızlığımdan dolayı bi anlık sinirle soledim aslında ole bişey olmadı dedi.Ayrıca daha onceden hiç cezam yok.

Memurhaps
Şube Müdürü
15 Şubat 2020 00:14

Ceza almazsın diye düşünüyorum. Tayini şikayette ne kadar süre sonra çıktı?

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 00:16

7 ocakta acıga alındım 8 inde şikayetini geri cekti bu sürecte adli sorusturma düştü idari devam ett

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 00:17

10 subatta tayinim cıktı 12 sinde iade edildim

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 00:23

7 ocakta acıga alındım 8 ocakta şikayetini geri cekti.10 subatta eskişehir iline tayinim cıktı (tabi bu surec içerisinde adli sorusturma kovusturmaya yer olmadıgına dair kararla düştü) ilişik kesmem için 12 sinde iade edildim ve calıstıgım yerden ilişik kestim.

dumant
Aday Memur
15 Şubat 2020 00:44

35.madde nedir

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 00:46

Madde 35 ? (Değişik fıkra: 15/2/2002-2002/3814 K.) Görevden uzaklaştırılanlar veya göz altına

alınanlarla adli makamlarca tutuklanan veya mahkum edilenlerden serbest bırakılanların yeniden göreve

alınmaları halinde aynı kadroda çalışmaları, illerde valinin, merkez ve merkeze doğrudan bağlı birimlerde

bizzat birim amirlerinin teklifi ile sakıncalı görüldüğü taktirde başka bir ile atanır.

Yukarıdaki duruma düşen personelin görev yeri teklife bağlı kalınmaksızın gerekli görüldüğü takdir-

de atamaya yetkili makamca re'sen değiştirilebilir şeklinde bi madde

Memurhaps
Şube Müdürü
15 Şubat 2020 01:30

Gerçekten üzüldüm. Geçmiş olsun. Ceza almazsın. Ama Eskişehir senin için iyi mi
Polis3352, 4 yıl önce

7 ocakta acıga alındım 8 inde şikayetini geri cekti bu sürecte adli sorusturma düştü idari devam ett

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 01:49

Eyvallah sağol sıkıntı yok ben her yerde calısırım ama baska yere tayin çıkınca içimde bi korku oldu tayini cıkıpda arkadan ihracı gelenler oluyor görüşü var bizim meslekte benim korkumda bu.Ama ihrac olacak olsam silah ve kımlıgımı vermezlerdi yada dosyama müfettiş atarlardı diye düşünüyorum yine kafam cok karısık ve korkuyorum

Memurhaps
Şube Müdürü
15 Şubat 2020 02:03

Ne ihracı o kadarda değil. Sıkıntı olmaz. O kızlada artık münasebet kurma.
Polis3352, 4 yıl önce

Eyvallah sağol sıkıntı yok ben her yerde calısırım ama baska yere tayin çıkınca içimde bi korku oldu tayini cıkıpda arkadan ihracı gelenler oluyor görüşü var bizim meslekte benim korkumda bu.Ama ihrac olacak olsam silah ve kımlıgımı vermezlerdi yada dosyama müfettiş atarlardı diye düşünüyorum yine kafam cok karısık ve korkuyorum

Polis3352
Aday Memur
15 Şubat 2020 02:07

Ya bende bu konudan bişey cıkmaz diye umuyorum da tayin cıkınca ole bi durum solediler.Yok artık konusmuyorum zaten

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi