Editörler :
15 Şubat 2020 11:16   

4B Mübasirlik den istifa edip kendi bölümümüze atanma ?
Arkadaşlar sözleşmeli mübaşir olarak çalışan birisi yine sözleşmeli olarak kendi bölümü mühendis pozisyonuna tercih verip mühendis olarak atanmaya engel bir durum var mı? Yani istifa etmeden tercih verebilir mi ? ayrıca atandıktan sonra mi istifa etmesi gerekir yoksa tercihten önce mi istifa etmesi gerekir ?
15 Şubat 2020 13:01

vatskenaydu
Şef

sözleşmeli (4b) personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda bununla ilgili madde var. öğrenim durumunla kazandığın unvana geçiş yaparsan 1 yıl şartına takılmazsın. ancak yine o maddede belirli meslek gruplarından bahsediyor. o cetveldeki meslek gruplarından biri olması lazım geçeceğin bölüm.

istifa olayı da önce tercih verip, yerleşip, güv. soruşturması tamamlandıktan sonra istifa etmeni öneririm ben öyle yaptım.

15 Şubat 2020 13:20

Dybala07
Aday Memur

sözleşmeli (4b) personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda bununla ilgili madde var. öğrenim durumunla kazandığın unvana geçiş yaparsan 1 yıl şartına takılmazsın. ancak yine o maddede belirli meslek gruplarından bahsediyor. o cetveldeki meslek gruplarından biri olması lazım geçeceğin bölüm.

istifa olayı da önce tercih verip, yerleşip, güv. soruşturması tamamlandıktan sonra istifa etmeni öneririm ben öyle yaptım.

vatskenaydu, 4 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim bilgilendirme için sizin bölümünüz neydi ?
15 Şubat 2020 13:49

vatskenaydu
Şef
Teşekkür ederim bilgilendirme için sizin bölümünüz neydi ?
Dybala07, 4 ay önce - Alıntıya git

katip olarak çalışıyordum sağlık bakanlığına geçtim att olarak.

15 Şubat 2020 14:03

Dybala07
Aday Memur
Bende mübaşir olarak çalışıyorum şuan mühendislikte tercih yapıp bekleyeceğim duruma göre hareket etmeyi düşünüyorum
15 Şubat 2020 14:05

İsko3301
Aday Memur

Marhaba. Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum . Sağlık bakanlığı alımında kılavuzda herhangi bir kurumda 4b li olarak calismamak diye bi madde var. Bu maddeye takılmadiniz mi?

15 Şubat 2020 14:07

İsko3301
Aday Memur

katip olarak çalışıyordum sağlık bakanlığına geçtim att olarak.

Yanı once istifa etmek gerekmiyor mu? Tam olarak neler yaptınız o süreçte kisaca anlatsanız?

15 Şubat 2020 14:17

vatskenaydu
Şef

Marhaba. Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum . Sağlık bakanlığı alımında kılavuzda herhangi bir kurumda 4b li olarak calismamak diye bi madde var. Bu maddeye takılmadiniz mi?

İsko3301, 4 ay önce - Alıntıya git

şimdi orada istisnai durum dışındakiler diye belirtiyor. yani sen bu yukarıda söylediğim öğrenim durumu ile istisnai şekilde geçiş yapıyor isen o madde seni etkilemiyor.

ben önce tercihimi yaptım, yerleştim, zimmete düştüm. sonra gittim il sağlık ile görüştüm ne zaman istifamı vereyim diye, oradaki memur da evrak teslimi başladığında istifanı verip evraklarını getirebilirsin dedi.

ben de o şekilde yaptım istifa ettim evraklarımı vs götürdüm. 3-4 gün sonra başlangıç için aradılar ve gittim başlangıcımı yaptım.

15 Şubat 2020 14:28

İsko3301
Aday Memur

şimdi orada istisnai durum dışındakiler diye belirtiyor. yani sen bu yukarıda söylediğim öğrenim durumu ile istisnai şekilde geçiş yapıyor isen o madde seni etkilemiyor.

ben önce tercihimi yaptım, yerleştim, zimmete düştüm. sonra gittim il sağlık ile görüştüm ne zaman istifamı vereyim diye, oradaki memur da evrak teslimi başladığında istifanı verip evraklarını getirebilirsin dedi.

ben de o şekilde yaptım istifa ettim evraklarımı vs götürdüm. 3-4 gün sonra başlangıç için aradılar ve gittim başlangıcımı yaptım.

Eyvallah kardeş cok sağol aydinlattigin için . Ortada cok fazla yanlis bilgi var bu konuda

16 Şubat 2020 01:18

Şule atigan
Aday Memur

Hayırlı olsun kardeş bende sözleşmeli mübaşir olarak ise başlayacağım ama sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum bende 1 yıl bekleme şartı varmıdır yoksa atanirsam direk geçebilir miyim?

16 Şubat 2020 01:21

Şule atigan
Aday Memur

Kardeş pardon ya ben bu soruyu bı başkasinda da sormuştum da cevap vermiştin kullanıcı adını görmemişim sağol yine 😃

Toplam 10 mesaj

ANKET
Hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?