Editörler :
15 Şubat 2020 23:42   

7 gün 12/12
Aralıksız çalıştırılıyoruz bir ilçe Müdürü bir kaymakam dahi istese yaptıra bilir mi ? Sebebi güvenlikte ve aksaklık olmaması peki ben şimdi daha dikkatli ve duyarlımı oluyorum .
16 Şubat 2020 08:15

Nizamettin1453
Şef

E.T.K. 61

16 Şubat 2020 08:35

Memurhaps
Aday Memur
Malesef onlar için hava hoşşş
16 Şubat 2020 09:07

frcry
Memur
sadece olanganustu durumlarda 12/12 çalıştırabilir dilekçe yaz itiraz et
16 Şubat 2020 10:11

köy muhtarıı
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
16 Şubat 2020 11:03

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı

Sanırım şark hizmetindesin senden başka ağlayan yok biz de Gaziantep gibi yerde aylarca çalıştık şark olmadığı halde Karsta aynı şekilde yine şarktayız günlerce eve gidemediğim oluyor gelip buraya ağlamıyorum adın POLİS mesleğe bilerek girdik ağlama lüksü yok kimse de zorla tutmuyor yani

köy muhtarıı, 1 ay önce - Alıntıya git
konu ile ilgili genelge var. 12/12 calisma sisteminde bile haftada 1 gün izin verilmesi gerekir. icisleri bakani nihat menteşe imzalı 1 sayfalık bir genelge. 300.000 kisilik teskilatin calisma sistemini düzenleyen işte bu bir sayfalık genelge. genelgeyi bul ve müdüre göster. haftada 1 gün sizin kanuni hakkiniz. onu vermek zorunda. genelgeyi bulamazsan ben gönderirim.
16 Şubat 2020 11:04

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı

Sanırım şark hizmetindesin senden başka ağlayan yok biz de Gaziantep gibi yerde aylarca çalıştık şark olmadığı halde Karsta aynı şekilde yine şarktayız günlerce eve gidemediğim oluyor gelip buraya ağlamıyorum adın POLİS mesleğe bilerek girdik ağlama lüksü yok kimse de zorla tutmuyor yani

alıntı yanlış olmuş
16 Şubat 2020 11:05

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı
sadece olanganustu durumlarda 12/12 çalıştırabilir dilekçe yaz itiraz et
frcry, 1 ay önce - Alıntıya git
aynen, genelgede yazan da o sekilde. kafasina gore 12/12 olmaz. ilcede kaymakam ilde vali onayi ile olur.
16 Şubat 2020 11:10

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı

herkes daha iyisini isteme hakkina sahiptir. acin anayasayi okuyun. yada devletimizin imzaladığı ilo sozlesmelerini. kaldiki bu arkadas sadece suanki mevzuatin uygulanmasini istiyor. keyfilikten yakiniyor. elbetteki 12/12 icin ilgili makam onayi varsa ve haftada 1 gun izin veriliyorsa suanki mevzuata uygundur. ama öyle olmadigini ifade etmis. öyle olsa bile anayasa ve ilo sozlesmeleri geregi daha iyisini isteme hakki vardir. begenmiyorsan sen kendin godersin.
16 Şubat 2020 14:10

Bjkayaz
Aday Memur
konu ile ilgili genelge var. 12/12 calisma sisteminde bile haftada 1 gün izin verilmesi gerekir. icisleri bakani nihat menteşe imzalı 1 sayfalık bir genelge. 300.000 kisilik teskilatin calisma sistemini düzenleyen işte bu bir sayfalık genelge. genelgeyi bul ve müdüre göster. haftada 1 gün sizin kanuni hakkiniz. onu vermek zorunda. genelgeyi bulamazsan ben gönderirim.
16kasim2016, 1 ay önce - Alıntıya git
Genelgeyi göndere bilirmisin? Lütfen çünkü 8 gün oluyor yarında aynı şekilde izinsiz çalıştıracaklar. Liste geldi
16 Şubat 2020 14:14

Memurhaps
Aday Memur
İl neresi özelden yazarmısınız
16 Şubat 2020 14:15

köy muhtarıı
Aday Memur
herkes daha iyisini isteme hakkina sahiptir. acin anayasayi okuyun. yada devletimizin imzaladığı ilo sozlesmelerini. kaldiki bu arkadas sadece suanki mevzuatin uygulanmasini istiyor. keyfilikten yakiniyor. elbetteki 12/12 icin ilgili makam onayi varsa ve haftada 1 gun izin veriliyorsa suanki mevzuata uygundur. ama öyle olmadigini ifade etmis. öyle olsa bile anayasa ve ilo sozlesmeleri geregi daha iyisini isteme hakki vardir. begenmiyorsan sen kendin godersin.
16kasim2016, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben hiç ağlamadım bu mesleği severek yapıyorum muhtemel bu arkadaş şark görevinde kaymakam izni olmadan elbette 12/12 çalışılmaz onayı vardır kafasına göre çalıştırmaz hiç bir polise onay alındı bilginiz olsun denmez arkadaşın yazmış olduğu form sayfalarına bakayım dedim hep dertli hep ağlıyor işçiler 12 saat çalışır asgari ücret alır dün 6000-7000 lirayı çekerken kimse ağlamıyor kimseyi zorla tutan yok.

16 Şubat 2020 15:01

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı
Genelgeyi göndere bilirmisin? Lütfen çünkü 8 gün oluyor yarında aynı şekilde izinsiz çalıştıracaklar. Liste geldi
Bjkayaz, 1 ay önce - Alıntıya git
16 Şubat 2020 15:19

16kasim2016
Müsteşar Yardımcısı

Ben hiç ağlamadım bu mesleği severek yapıyorum muhtemel bu arkadaş şark görevinde kaymakam izni olmadan elbette 12/12 çalışılmaz onayı vardır kafasına göre çalıştırmaz hiç bir polise onay alındı bilginiz olsun denmez arkadaşın yazmış olduğu form sayfalarına bakayım dedim hep dertli hep ağlıyor işçiler 12 saat çalışır asgari ücret alır dün 6000-7000 lirayı çekerken kimse ağlamıyor kimseyi zorla tutan yok.

ağlamayan bebeğe meme vermezler karnı acıkan bebek ağlar bu normal

hiç bir polise onay alındı bilginiz olsun denmez diye yazmışsın. bilakis tam tersi 12-12 sistemine geçildiğinde gelen yazıda şu tarihli olıur ile diye belirtilir. hatta eskiden ucu açık yazılıyordu artık tam tarih bile belirtiliyor. üç günlük 1 günlük vb. gibi.

kimseyi zorla tutan yok diye yazmışsın. elbetteki angarya yasak. insanlar daha iyi bir iş bulduklarında emin olun bırakacaklardır. ama o güne kadar da mevcut şartların iyileşmesini talep edeceklerdir. buna alışsan iyi olur. alışamıyorsanda seni tutan yok beğenmiyorsan gidebilirsin.

hacı senin üslubunla konuşmak istemem ama anla diye yapıyorum. olay polis konusu degil sadece. insan haklari sorunu. yarin öbür gün bir insan haklari ihlaline ugrarsan yada bir polis merkezine giderde asik bir surat ilgisiz bir tavir aci bir kahve icersen bilki bunun sorumlusu o polis değil. senin gibi insanlarin zihniyeti. istanbulda yemege zam yapildi diye eylem yapan ogrenciye polis arkadasin mudahalesini gordun degilmi. ne kadar yanlisti. iste o insan hakki ihlalini yapan o polis arkadas degil senin gibilerin zihniyeti. Allah korusun yarin öbür gün daha vahim ve geri dönüşü olmayan hatalar ihlallerde yapilabilir. son 1 ay da kac polis intihar etti biliyormusun. kendi kafasina sikan adam vatandasi düşünür mü. bunun polisle alakasi yok. ya sev ya gitle cozulemez. senide bir ay 12/12 calistiralim kendini taniyamazsin. belinde silah olan bir polisi gunde 8 haftada 40 saatten fazla calistirirsan veya buna destek verirsen bunun vebali seni birakmaz.kendi hakkini koruyamayan vatandasin hakkini nasil korusun.

16 Şubat 2020 17:03

köy muhtarıı
Aday Memur

Edepsizlik etme saygısız atanmayan bir baltaya sap olamamış adamlar alırsanız böyle ağlarlar işte gidin amire müdüre ağlayın kesin ağlayanlar pomem lidir

Adam gibi fikrimi söylüyorum küfür eden olursa ekran görüntüsünü sibere atacağım

16 Şubat 2020 18:08

Memurhaps
Aday Memur

Edepsizlik etme saygısız atanmayan bir baltaya sap olamamış adamlar alırsanız böyle ağlarlar işte gidin amire müdüre ağlayın kesin ağlayanlar pomem lidir

Adam gibi fikrimi söylüyorum küfür eden olursa ekran görüntüsünü sibere atacağım

Sibere gitmiyor malesef ben denemiştim.
Toplam 15 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?