Editörler : Mehmet Balci
16 Şubat 2020 00:47   

Kadrom geldi ama kararsızlığım var( 4B vs 4A)

Selamlar arkadaşlar.Olayı kısaca özetleyeyim.İçişleri bakanlığında sözleşmeli büro personeliyim.112 açm'de çalışıyorum ve kurumumdan memnunum.İkamet ettiğim ile çok yakın olduğu için rahatlıkla eve gidiş geliş yapıyorum zaten vardiyalı çalışıyorum.Normalde sağlıkçıyım.

Sağlık bakanlığı alım açıkladı ve tercih verirsem çok rahat bir şekilde atanabiliyorum fakat aklımda soru işaretleri var.Kıyaslama yapıp sizlerin de fikrini almak isterim.

112 açm'de maaşlar çok düşük,yol-yemek yok,sözleşmeliyim fakat dinlenme konusunda iyi... Ay sonu elime kalan para 3100-3200 civarı oluyor.

Sağlık bakanlığı ise kendi bölümüme atanacağım,4a kadro,nispeten maaşta 1000 tl fark belki bu kadar fark bile olmaz fakat komfor konusunda 112 gibi olacağını düşünmüyorum.Vardiyalı çalışmaya alıştım buraya geçersem klasik 8-4,30 hafta sonu tatil.Nadirde olsa nöbet yazabilirler.Bunun haricinde kendi ilime atanma olasılığım çok düşük.Başka ilde ev kira vs. derdi var... Şuan ailemin yanındayım kendi evimde kendi ilimde rahatım.

Siz olsanız ne yapardınız? sağlıkçı olupta benim gibi içişlerinde büro personeli olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

16 Şubat 2020 14:37

ormanci0652
Aday Memur

diğer taraf kadroluysa git daha sonra memleketinden hayirli bir kismet cikar evlenirsin es tayiniyle

17 Şubat 2020 14:25

boldblue2
Şef

kardeş düzenini hiç bozma 1000 tl için değmez tekrar gir kndi şehrine atanmayı bekle

21 Şubat 2020 18:09

brkndgn
Aday Memur

Bir ara sözleşmeli personele kadro gelecek diyorlardı ama konunuzu görünce tekrar bir araştırdım da niyet pek de o yönde değil gibi https://www.cnnturk.com/turkiye/sozlesmeli-personel-kadroya-alinacak-mi-cumhurbaskanindan-aciklama-geldi

Henüz memur değilim, hatta sınava bu yıl ilk kez hazırlanıyorum ama seçim şansım olsa kadro derdim muhtemelen. Hatta bu olay beni çok düşündürüyor. Mesela sözleşme bitince ne oluyor, yenilenmeme durumu var mı?

Toplam 3 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?