Editörler : swat3410E.Kayı Han
16 Şubat 2020 13:07

Katip - Polis

Merhaba. Arkadaşlar ben zabit katipliğini kazandım ve iki haftadır görevdeyim. Polislik için çok çalıştım. Parkur derecem 43.05. Sol kolumdan ameliyat olmuştum Hafif kızarıklık var. Ameliyat olma sebebim yıllar önce olan yanikti Ön sağlıkta beni geçirmişlerdi. Su an biraz belirgin olmak ile birlikte hafif yanık izi gibi belirli belirsiz bi iz var. Merak ettiğim konu şu. Bekçiliği de kazandım gitmedim. Bekcilikte sağlık raporu okula başlamadan veriliyor. Pomem de okula başlayınca yoğruluyoruz heyete. On sağlıktaki forumda eşgal belirleyici bir iz felan yazan kağıda yoktur olarak işaretliyoruz bir sürü şeye sağlıklı işaretliyoruz da on sağlıkta heyet imza atıyor sağlıklıdır diye. Bizi okula başlayınca devlet hastanesine goturduklerin de bu kolumdan cildiye eleyebilir mi ?. Katiplik de güzel meslek ama polislik de çok anlamlı benim için

" on sağlıkta sağlık kurulunun onay verdiği bir belge var. Okula kayıttan sonra bizim gittigimiz detaylı sağlık raporu için bu belgeyi kabul etmeyip bizi eleyebilir mi ? Eşgal belirleyici olarak kabul edebilir mi ?. Bekçiliğe gitmedim

Katiplikten istifa edip polislikte de sağlıktan elenirsem çok büyük sıkıntı.

B0zkurtt
Aday Memur
16 Şubat 2020 13:17

Kardeşim inşallah senin için hayırlısı olur inşallah kazanırsın da ya polisliği kazanamazsan ne olacak sağlıktan önce? Bu kadar şansı arkada bırakmak ülkede işsizlik bu haldeyken ne kadar doğru? Hayallerinin peşinden gitmen taraftarıyım ama eğer polisliği kazanamazsan veya sağlıkda problem yaşarsan senin için psikolojik bir travma olur ve tekrar hazırlanmak çok zor olur ben sadece inan iyiliğin için söylüyorum çok iyi düşün büyüklerine danış benim fikrim. İnşallah mutlu olursun kardeşim.

ADAYMAİL
Kapalı
16 Şubat 2020 13:35

Polisliği kazanıp ta dediğin gibi sağlıktan elenirsen psikolojik olarak kötü etkilenirsin.. Hakkında hayırlısı olsun.. İşsizlik durumu ortada ve katiplik mesleği de elinden giderse şu şartlarda sen için kötü olur

Turkpolicc
Daire Başkanı
16 Şubat 2020 13:40

İşini sağlama almak adına, korktuğun bölümlere gidip muayene olman en mantıklısı.

emre342734
Memur
16 Şubat 2020 13:44

Kardeşim madem polisliği istiyordun neden katipliğe girdin ? 1 kişinin hakkına girdin . Abi doymaz gözünüz .

Biyoistatisik
Aday Memur
16 Şubat 2020 16:15

Gerçekten senin gibileri anlamıyorum. Hangisinin önce açıklanıp hangisinin kazanacagimizi nerden bilelim. Birincisi 190in üzerinde kelime yazarak ile türkiye de ilklerden birisi oldum. Ikincisi polislik için tam mart ayında başladığım aralıksız parkur çalışmasına yaklaşık 10 ay sürdürdum. Geceleri fabrikada çalışıp gündüzleri parkur çalıştım. Cahil yorumlar yapma lütfen. Farz et ki şu an pomem i kazanamadım. Katiplige girmeseydim. Ne olacaktı? 190in üzerinde kelime yazmak için sınav haftası yaklaşık 15 saat klavye çalıştım. 5.6 saat uyku ile gittim geldim. Aynı zamanda günde yaklaşık 4 saat klavye ve parkur da çalıştım. Az saygılı olun. Emeğe saygı... ben kimsenin hakkına girmedim. Ben kimsenin 1 kuruşunu dahi bu zamana kadar yemeyen yolda birisi benden ihtiyacı olduğu için para istediğinde onları restoranta götürüp yemek yediren karnını doyuran yardım eden birisiyim. Bir elin verdiği obur elin görmemesi lazımdı ama zorla yazdirdin bana...

emre342734, 4 yıl önce
Kardeşim madem polisliği istiyordun neden katipliğe girdin ? 1 kişinin hakkına girdin . Abi doymaz gözünüz .

Biyoistatisik
Aday Memur
16 Şubat 2020 16:20

Ayrıca senin de yeteneğin olsaydı sende 3.4 yere başvuru yapsaydın. O senin sorunun. Türküce cumhuriyeti devleti bana bu hakkı tanımış. Yargılamak sana düşmez. Istediğim yerlere de başvururum. Istediğim yeri de tercih ederim. Sen de calis azmet brnim seviyeme ulaş. Inancli ol. Tedbirini al takdiri Allah a bırak. Bu arada bekçiliği de kazandım. Gitmedim. Kimsenin hakkını yemedim. Emniyet müdürlüğüne gidip benden sonraki kişiyi çağırmaları için yedek olarak sözlü beyanda bulundum. Gitmeyeceğimi belirttim. Belki zor durumdadır onun için sevincli bir haber olur dedim. O kadar cahil insansın ki bu işlerin azim irade caba emek ve son olarak Allah ın takdiri olduğunu bilememek senin için ac gozlulukse yapacak da diyecekte artık bunlardan başka birsey yok. Vesselam.

emre342734, 4 yıl önce

berkay91
Şef
16 Şubat 2020 16:45

Merhaba kardesim midyata giderken evdeki bulgurdan olma..bu cümleyi şu yüzden yazdım infaz koruma memuru arkadasım 22.dönem pomemi kazandı diye meslekten istifa etmişti okulda sağlık sebebiyle elendi sonra ikisinden de oldu..ne güzel zabıt katipliğini kazanmışın cakılı memursun ne güzel git gel saatin belli haftasonu tatil masa başı iş bazen eldekilerin kıymetini bilmek lazım yinede en iyi kararı sen bilirsin :)

ppomeem34
Aday Memur
16 Şubat 2020 20:55

Kardeşim pomem kazanırsan ilk başta intibak için istifa etmeden gidebilirsin pomem okuluna. İntibakta doktorlara görünüp sağlık raporu veriliyor orada verilirken doktorların ne yazdığını görüyorsun. Eğer cildiye kolundaki iz ile alakalı bir şey yazarsa katiplik ten istifa etmezsin ama sağlamdır raporu alırsan sağlık ile alakalı daha sonradan bir sorun da yaşamazsın. Buna göre hareket edebilirsin. İntibak için istifa etmeye gerek yok. İntibak sonrası evlere gönderildiği sırada eğer bütün bölümlerden sağlam raporu alırsan istifanı verirsin. Ufacık bir şüphe bırakacak bir şey olursa döndüğünde araştırırsın ona göre hareket edersin. Açıkça anlattım umarım yardımcı olmuştur. Hayırlısı olsun aynı şey bende de var bende çalıştığım kurumdan kazanırsam intibak sonrası rapora göre istifa edeceğim

emre342734
Memur
16 Şubat 2020 21:08

Önce insanlara üstten bakmayı bırak boş yapma . Sen kimsin seni örnek alayım . Burdaki herkes gecesini gündüzüne katıyor . Kazanmışsın istemişsin şimdi polisliğe gireceğim diyorsun . Kazanacağını kimse bilmez allahtan başka ama madem polislik istiyordun sadece ıraya yönelecektin 5 kez girip 5. De kazanan biliyorum . Eğer kazanıp oraya gidersen katipliğe giren ama kazanamayan adamın hakkını yemişsin . Bura açgözlülük ama dikkat et ondan da olma . Üst perdeden bakıp boş yapma kardeşim
Biyoistatisik, 4 yıl önce

Ayrıca senin de yeteneğin olsaydı sende 3.4 yere başvuru yapsaydın. O senin sorunun. Türküce cumhuriyeti devleti bana bu hakkı tanımış. Yargılamak sana düşmez. Istediğim yerlere de başvururum. Istediğim yeri de tercih ederim. Sen de calis azmet brnim seviyeme ulaş. Inancli ol. Tedbirini al takdiri Allah a bırak. Bu arada bekçiliği de kazandım. Gitmedim. Kimsenin hakkını yemedim. Emniyet müdürlüğüne gidip benden sonraki kişiyi çağırmaları için yedek olarak sözlü beyanda bulundum. Gitmeyeceğimi belirttim. Belki zor durumdadır onun için sevincli bir haber olur dedim. O kadar cahil insansın ki bu işlerin azim irade caba emek ve son olarak Allah ın takdiri olduğunu bilememek senin için ac gozlulukse yapacak da diyecekte artık bunlardan başka birsey yok. Vesselam.

Biyoistatisik
Aday Memur
17 Şubat 2020 22:27

Ben asla üst perdeden bakamam. Çünkü çok zor şartlar altında hazirlandim bu sınavlara. Fazla detaya girmek istemiyorum. Yine de Rabbim sana da nasip etsin. Hak meselesine gelince; torpil ile girenlere tek söz etmeyip kendi hakkım ile girdigim için bana söz etmen çok tuhaf geldi. Ben il birincisi oldum. Yazdığım kelime ortada. Kimin hakkını yiyebilirim ki. Ağır cezaya verdiler. 1 saniyede 1 kelimeden fazla yazıyorum. Bunun için çok uzun zaman çalıştım. Ve Q klavyede bunu başardım. Eger ki benim gibi birisi yazdı ve o kişiye ben engel olduysam haklısın. Ama.bu benim.sucum değil cabam ama takdir yine diyorum Allah'ın. Allah ne derse o olur.

emre342734, 4 yıl önce
Önce insanlara üstten bakmayı bırak boş yapma . Sen kimsin seni örnek alayım . Burdaki herkes gecesini gündüzüne katıyor . Kazanmışsın istemişsin şimdi polisliğe gireceğim diyorsun . Kazanacağını kimse bilmez allahtan başka ama madem polislik istiyordun sadece ıraya yönelecektin 5 kez girip 5. De kazanan biliyorum . Eğer kazanıp oraya gidersen katipliğe giren ama kazanamayan adamın hakkını yemişsin . Bura açgözlülük ama dikkat et ondan da olma . Üst perdeden bakıp boş yapma kardeşim

Biyoistatisik
Aday Memur
17 Şubat 2020 22:30

Kardeşim özel mesajına bakar misin

ppomeem34, 4 yıl önce
Kardeşim pomem kazanırsan ilk başta intibak için istifa etmeden gidebilirsin pomem okuluna. İntibakta doktorlara görünüp sağlık raporu veriliyor orada verilirken doktorların ne yazdığını görüyorsun. Eğer cildiye kolundaki iz ile alakalı bir şey yazarsa katiplik ten istifa etmezsin ama sağlamdır raporu alırsan sağlık ile alakalı daha sonradan bir sorun da yaşamazsın. Buna göre hareket edebilirsin. İntibak için istifa etmeye gerek yok. İntibak sonrası evlere gönderildiği sırada eğer bütün bölümlerden sağlam raporu alırsan istifanı verirsin. Ufacık bir şüphe bırakacak bir şey olursa döndüğünde araştırırsın ona göre hareket edersin. Açıkça anlattım umarım yardımcı olmuştur. Hayırlısı olsun aynı şey bende de var bende çalıştığım kurumdan kazanırsam intibak sonrası rapora göre istifa edeceğim

yebb07
Aday Memur
18 Şubat 2020 01:00

Sana katılıyorum kardeşim. Sen haklısın Allah yardımcın olsun
Biyoistatisik, 4 yıl önce

Ben asla üst perdeden bakamam. Çünkü çok zor şartlar altında hazirlandim bu sınavlara. Fazla detaya girmek istemiyorum. Yine de Rabbim sana da nasip etsin. Hak meselesine gelince; torpil ile girenlere tek söz etmeyip kendi hakkım ile girdigim için bana söz etmen çok tuhaf geldi. Ben il birincisi oldum. Yazdığım kelime ortada. Kimin hakkını yiyebilirim ki. Ağır cezaya verdiler. 1 saniyede 1 kelimeden fazla yazıyorum. Bunun için çok uzun zaman çalıştım. Ve Q klavyede bunu başardım. Eger ki benim gibi birisi yazdı ve o kişiye ben engel olduysam haklısın. Ama.bu benim.sucum değil cabam ama takdir yine diyorum Allah'ın. Allah ne derse o olur.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi