Editörler :
17 Şubat 2020 15:02   

Aday memur disiplin suçundan ilişkisi kesilirse Danıştay Danıştay'a Gidebilir mi?
arkadaşlar merhaba 657 madde 57 göre disiplin cezası alıp meslekten ilişkisi kesilen bir memur disiplin cezası Bölge idare mahkemesinde istinafta red yerse nasıl bir yol izlemesi gerekiyor Bilirsiniz böyle bir durumda 2 dava açılıyor biri ilişki kesilmesine bir diğeri disiplin suçuna , disiplin suçu iptal olması gerek ki ilişki kesilme davası iptal olsun yanlız burda kritik nokta disiplin cezası Bölge İdare Mahkemesinden red yiyince Kesin olarak karar verildi oluyor ama ilişki kesmede Danıştay'a gidilir diyor burda öğrenmek istediğim disiplin için neden Danıştay'a gidilmiyor sonuçta Memuriyetten ilişki kesilmesinin sebebi disiplin suçu mantıksız geliyor böyle bir durumda disiplin suçuna Anayasa Mahkemesine gidilmesi gerekiyormus bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim.
17 Şubat 2020 17:12

gölg
Kapalı

dostum 2019 23 nisanda ihraç oldum asalet tastik olmadna ceza yediğim için bu ayın 12 makheme kararı geri döndüm burdan sana kimse sağlıklı bir cevap veremez en iyisi sağlam bir idari işden anlayan avukata vekalet ver şahsına ait tüm bilgi belge delilride ona yolla haklı isen dönersin

17 Şubat 2020 18:15

Dertlipo
Aday Memur

dostum 2019 23 nisanda ihraç oldum asalet tastik olmadna ceza yediğim için bu ayın 12 makheme kararı geri döndüm burdan sana kimse sağlıklı bir cevap veremez en iyisi sağlam bir idari işden anlayan avukata vekalet ver şahsına ait tüm bilgi belge delilride ona yolla haklı isen dönersin

gölg, 4 ay önce - Alıntıya git
haklıyım zatende dostum saçma sapan ne idare mahkemesi ne bölge idaresi incelemediler birbirlerinin kopyası kararları yapıştırıp yolluyorlar haliyle noldu disiplin suçu kesin karar verildi adalet yokhakkimizi Danıştay'da arayacağız mecbur
17 Şubat 2020 18:17

nasah ıcnağod
Kapalı
esasen cexaya bağlı 57. madede emredici hüküm var
17 Şubat 2020 18:18

nasah ıcnağod
Kapalı

senin konu neydi neyden dolayı ihraç oldun adayken
17 Şubat 2020 18:19

nasah ıcnağod
Kapalı
haklıyım zatende dostum saçma sapan ne idare mahkemesi ne bölge idaresi incelemediler birbirlerinin kopyası kararları yapıştırıp yolluyorlar haliyle noldu disiplin suçu kesin karar verildi adalet yokhakkimizi Danıştay'da arayacağız mecbur
Dertlipo, 4 ay önce - Alıntıya git
hangi bölge idare senin
17 Şubat 2020 18:20

gölg
Kapalı
nasah ıcnağod, 4 ay önce - Alıntıya git
Amir üstleri eleştirmek polislikye saygınlığa uymamak gibi birşeydi muhakkik 24 istedi cezam olmadığından 2 tane 6 ay aldım ihraç oldum çok şükür geri döndüm tebliğ bekliyorum başlamak için
17 Şubat 2020 18:21

nasah ıcnağod
Kapalı
Amir üstleri eleştirmek polislikye saygınlığa uymamak gibi birşeydi muhakkik 24 istedi cezam olmadığından 2 tane 6 ay aldım ihraç oldum çok şükür geri döndüm tebliğ bekliyorum başlamak için
hayırlı olsun tekrar hangi mahkeme den döndün hangi il idare bölge idare mahkemesi
17 Şubat 2020 18:25

gölg
Kapalı
hayırlı olsun tekrar hangi mahkeme den döndün hangi il idare bölge idare mahkemesi
Saol kardeş 18.idari ankara
17 Şubat 2020 18:27

nasah ıcnağod
Kapalı
Saol kardeş 18.idari ankara
eyvallah kardeşim bende aynı durumdayım şuan ilk derece mahkemesi ret verdi şuan istinafta bölge idare mahkemesinde
17 Şubat 2020 18:29

gölg
Kapalı
eyvallah kardeşim bende aynı durumdayım şuan ilk derece mahkemesi ret verdi şuan istinafta bölge idare mahkemesinde
Ben yd verir dedim vermedi tüm ümidim kesildi ama iftira olduğunu bildiğim be elimde Zilyon tane delil vardı uzun sürdü mahkeme
17 Şubat 2020 18:33

nasah ıcnağod
Kapalı
Ben yd verir dedim vermedi tüm ümidim kesildi ama iftira olduğunu bildiğim be elimde Zilyon tane delil vardı uzun sürdü mahkeme
çok geçmiş olsun
17 Şubat 2020 18:35

gölg
Kapalı

saol reis birde maşı toplu alırsma güzel olaçak o konu hakkınd bilgim yok araştırma yapıyorum başlayınca ne zaman yataçak kanuni destek arıyorum

17 Şubat 2020 18:42

Dertlipo
Aday Memur
sulfi kişilerle ilişki kurmak iddasiyla 6 ay kıdem tenzili aldim
17 Şubat 2020 18:46

Dertlipo
Aday Memur
hangi bölge idare senin
Konya bölge idare mahkemesi 9 sayfa dilekçe verildi 3 tane emsal karar birebir konuyla aynı hiç bir gerekçe yok İdare mahkemesinin 2 ye 1 oy çokluğu red hükmünün aynısını kopyalayıp yapistirmislar bu sefer başkan benden yana oy kullanmış sallamislar açıkçası.
17 Şubat 2020 18:49

Dertlipo
Aday Memur
senin konu neydi dostum ciddi anlamda söylüyorum bu bölge idaresi felan hikaye aynı kararı kopyalayio yapistiriyorlar referansin varsa saldır biyerlerden garibanlara karar çıkmıyor emin olabilirsin Türkiye de Adalet bitmiş hakimler karar veremiyor.
17 Şubat 2020 18:53

nasah ıcnağod
Kapalı
senin konu neydi dostum ciddi anlamda söylüyorum bu bölge idaresi felan hikaye aynı kararı kopyalayio yapistiriyorlar referansin varsa saldır biyerlerden garibanlara karar çıkmıyor emin olabilirsin Türkiye de Adalet bitmiş hakimler karar veremiyor.
benim çok önceden olmuştu döndüm ben bölgeden karar çıktı tebliğ edilmedi daha emniyete ankara bölge idare
17 Şubat 2020 18:56

Dertlipo
Aday Memur
benim çok önceden olmuştu döndüm ben bölgeden karar çıktı tebliğ edilmedi daha emniyete ankara bölge idare
hayırlı uğurlu olsun sizlere o zaman demekki hakimler varmış bu işten anlayan yazıklar olsun sansizligimiza
17 Şubat 2020 18:58

nasah ıcnağod
Kapalı
hayırlı uğurlu olsun sizlere o zaman demekki hakimler varmış bu işten anlayan yazıklar olsun sansizligimiza
benim telefonun ımei kopyalanmış sonradan fark etti avukat ilk derece ret vermişti bölge bozdu ek beyan sununca dosyaya btk raporundan
17 Şubat 2020 19:01

Dertlipo
Aday Memur
benim telefonun ımei kopyalanmış sonradan fark etti avukat ilk derece ret vermişti bölge bozdu ek beyan sununca dosyaya btk raporundan
biz araya gittik şimdi disiplin cezası için anayasa mahkemesine gitmemiz gerekiyormuş onu bekle ihlal bulursa tekrar ilk derece mahkemesine gidecek işimiz uzun galiba
17 Şubat 2020 19:02

nasah ıcnağod
Kapalı
biz araya gittik şimdi disiplin cezası için anayasa mahkemesine gitmemiz gerekiyormuş onu bekle ihlal bulursa tekrar ilk derece mahkemesine gidecek işimiz uzun galiba
avukatıın yok mu senin bölgeye itiraz ederken
Toplam 31 mesaj

ANKET
MİT Tır'larından hapis cezası almış olan CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini nasıl buluyorsunuz?