Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Şubat 2020 16:54   

Ek Atama Haberlerine İnanmayın

İnsanlar yine algı yaratmaya çalışıyor. Nereden öğrendikleri belli olmayan bilgileri %100 doğruymuş gibi dillendiriyorlar. Resmi bir duyuru yapılmadıkça bu tür haberlere inanmayın.

17 Şubat 2020 17:17

Didemm91
Aday Memur

Resmî duyuru yapılmadıkça inanmak zaten mantıklı değil hocam hakkınız var sadece söylentileri duyumları paylaşma amaçlı başlıklar açılıyoryalnız algı yaratma amaçlı ne için olabilir acaba?

17 Şubat 2020 17:23

Puffs
Aday Memur

Resmî duyuru yapılmadıkça inanmak zaten mantıklı değil hocam hakkınız var sadece söylentileri duyumları paylaşma amaçlı başlıklar açılıyoryalnız algı yaratma amaçlı ne için olabilir acaba?

Didemm91, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam biliyorsunuz sınavdan sonra 60bin veya 40bin atama olacak diyenler vardı, insanlara umut verdiler sürekli. Atanacak kişi sayısı açıklanınca hiç biri çıkıp "ben yanlış biliyormuşum" dedi mi? Hayır. Üniversite mezunu bir insan kaynağı olmadan bilgi paylaşmamalı zaten. İnsanlar a umut vererek baskı yaratacaklarını ve ek atamayı bu sayede alacaklarını düşünüyorlar.

17 Şubat 2020 17:24

çatlakpanda
Şef

Hocam biliyorsunuz sınavdan sonra 60bin veya 40bin atama olacak diyenler vardı, insanlara umut verdiler sürekli. Atanacak kişi sayısı açıklanınca hiç biri çıkıp "ben yanlış biliyormuşum" dedi mi? Hayır. Üniversite mezunu bir insan kaynağı olmadan bilgi paylaşmamalı zaten. İnsanlar a umut vererek baskı yaratacaklarını ve ek atamayı bu sayede alacaklarını düşünüyorlar.

Puffs, 1 ay önce - Alıntıya git
Sizin tahmininiz nedir?
17 Şubat 2020 17:44

Bekleyenadamm
Aday Memur
Kımse zaten kesin bir sey soylemiyor. Bakanlıktan konusanlar bile kesin demiyor. Zaten ilk atamlar bitmeden bunu kimse soyleyemez cunku tercihlerde oynamalara sebep olabilir. Fakat bu kadar söylemede inamayin olmaz oyle sey diyemeyiz yoksa durduk yere niye konussunlar atama yapmıyoruz bu sene bu kadar der gecerler. Benim şahsi fikrim 2020 kpss sonuclanmadan ek atama olacağı yönünde cünkü görünen oyle duruyor ama sayısı hakkında bir sey soylemeyemiz. Herkes en az 40bin olsun istiyor fakat 20bin olacak gibi duruyor.
18 Şubat 2020 07:18

fhurghan
Kapalı

Bakanin aciklamasi ek atama olacak diye twitterda zir geziyor ona da ki inanmayalim? Puanin yetmiyor seneye kalmisin belli. Ul mem bile soyledi buranin olacak diye komisyon talebi var mebe haziranda.

18 Şubat 2020 09:17

Didemm91
Aday Memur

Sayı hocam 10 20 ?

18 Şubat 2020 10:14

Puffs
Aday Memur

Bakanin aciklamasi ek atama olacak diye twitterda zir geziyor ona da ki inanmayalim? Puanin yetmiyor seneye kalmisin belli. Ul mem bile soyledi buranin olacak diye komisyon talebi var mebe haziranda.

fhurghan, 1 ay önce - Alıntıya git

Sınavdan sonra ek atama olmaz diyordun şimdi 1500% olur diyorsun :D

18 Şubat 2020 12:14

çatlakpanda
Şef
Tahminim nisanda duyuru haziranda alım süreci. Mülakat sız da olma ihtimali yüksek. Bakanın konuşmalarından hareketle bu şekilde düşünüyorum. Sayı da 17-20 arası olur bence.
18 Şubat 2020 12:49

fhurghan
Kapalı

Ben eger duyuru aralik mart atama gelirse ek olacak %100 dedim eger mart ilan eylul atama gelirse korkun dedim sayi da 20bindir. 25 yapmak 30 yapmak icin ankaralara kadar gittik eylem yaptik, siz burada parmak kasi yaparken. Bakan 40bin ihdas etti rakami.

18 Şubat 2020 13:19

Bekleyenadamm
Aday Memur

Sınavdan sonra ek atama olmaz diyordun şimdi 1500% olur diyorsun :D

Millet ek atama gelsin çabasinda bazilarıda ters algı yaratma çabasında ve dalga gecer gibi bi uslupla. Bakanlıkta insanlar acık acık soyluyorlar artik ustelik tarih vererek konusanlar bile var nisanın 2. haftası bekleniyor. Bu başlığı altında yazılanlari okuyanlar icin soyluyorum lutfen baska yazi yazmayalım boylece bu başlığı gündemde tutmamış oluruz teşekkürlerr.
18 Şubat 2020 14:20

Puffs
Aday Memur

Diyenler var deyip kim olduğunu söyleyemiyorsunuz. Elinizde doğru düzgün bir kaynak yok. Varsa isim vererek söyleyin kimden haber aldığınızı biz de ona göre davranalım.

18 Şubat 2020 14:24

Puffs
Aday Memur

Ben eger duyuru aralik mart atama gelirse ek olacak %100 dedim eger mart ilan eylul atama gelirse korkun dedim sayi da 20bindir. 25 yapmak 30 yapmak icin ankaralara kadar gittik eylem yaptik, siz burada parmak kasi yaparken. Bakan 40bin ihdas etti rakami.

fhurghan, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu forumda parmak kası yapan biri varsa o da sensin, yorum yazmadığın, milletle alay etmediğin konu görmedim.

18 Şubat 2020 15:23

Bekleyenadamm
Aday Memur

Diyenler var deyip kim olduğunu söyleyemiyorsunuz. Elinizde doğru düzgün bir kaynak yok. Varsa isim vererek söyleyin kimden haber aldığınızı biz de ona göre davranalım.

Kusura bakma da atanmak icin calistigin bakanlıgın bakanını ve müdürlerini takip etmiyorsan oda senin acizliğin yapacak bir sey yok. elinin altinda teknoloji var telefon var internet var biraz araştırsan kim ne diyor gorursun tek tek sana burdan butun haberleri duyuramayiz heralde. Alinan haberler var ki forumlarda yaziyoruz bu kadar olumsuz düsünen her seye herkese mudehale eden birinin amaci ne olabilir ki anlamsız.
18 Şubat 2020 15:27

Puffs
Aday Memur
Kusura bakma da atanmak icin calistigin bakanlıgın bakanını ve müdürlerini takip etmiyorsan oda senin acizliğin yapacak bir sey yok. elinin altinda teknoloji var telefon var internet var biraz araştırsan kim ne diyor gorursun tek tek sana burdan butun haberleri duyuramayiz heralde. Alinan haberler var ki forumlarda yaziyoruz bu kadar olumsuz düsünen her seye herkese mudehale eden birinin amaci ne olabilir ki anlamsız.
Bekleyenadamm, 1 ay önce - Alıntıya git

Haber veriyorsan kimden duyduğunu kanıtlayacaksın yoksa boşuna konuşup insanların umutlarıyla oynama.

21 Şubat 2020 07:30

fhurghan
Kapalı

Ne oldu ek atamaci?

21 Şubat 2020 12:21

teo 1.8.A
Aday Memur

inanmadık tamam :D

Toplam 16 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?