Editörler : afulutas
17 Şubat 2020 20:28   

İkm Sınav izni

merhabalar, ikm olarak göreve başladım üniversite son sınıfım devamdan muafım. Kurum sınavlara gitmeme izin verir mi? Konuştuğum görevliler sadece devam zorunluluğumun olup olmadığını sordu tam olarak bu konuyu konuşamadım gelir gelmez insanları kendi sorunlarımla sık boğaz etmek istemiyorum. Forumda bu konuyla alakalı başlıklardan hiçbir şeyi doğru düzgün anlamadım derli toplu bir cevap verebilirseniz sevinirim

17 Şubat 2020 21:10

Heka10
Aday Memur

Bende de var aynı sıkıntı farklı şehirde kazandım yarım dönemim kaldı nasıl olucak bilmiyorum

17 Şubat 2020 21:11

cakiroglu90
Aday Memur

benim aynı şehir devam zorunluluğu yok sadece sınav o kadar

17 Şubat 2020 21:12

kejman29
Aday Memur

Kardeşim rapor alırsın. Kimse sana yıllık iznin yokken izin verip göndermez. Vardiyada çalış. 2 gün rapor alsan 6 gün izin yapar sınavlarını halledersin

17 Şubat 2020 21:27

cakiroglu90
Aday Memur

raporla halledebilirim diyorsunuz yani

17 Şubat 2020 21:31

Heka10
Aday Memur

Rapor alırsan sınavlara giremezsin. Aynı şehirdeysen saatlik izin verebilirler bi ihtimal yine müdürünle konuş

17 Şubat 2020 21:34

afulutas
Editor

Kardeşim bu kadar sıkmayın netice de karşınızdaki kişilerde insanlar. Onların da çoluk çocukları var. Robot değiller yada emri altında çalışana zulmetmek için orada oturmuyorlar. Normalde gerekmez ama hadi istediler diyelim sınav tarihlerine ilişkin yazılı bir belge al okuldan, getir kuruma sun. İzin verirler sıkıntı yapma.

17 Şubat 2020 21:41

cakiroglu90
Aday Memur

Kardeşim bu kadar sıkmayın netice de karşınızdaki kişilerde insanlar. Onların da çoluk çocukları var. Robot değiller yada emri altında çalışana zulmetmek için orada oturmuyorlar. Normalde gerekmez ama hadi istediler diyelim sınav tarihlerine ilişkin yazılı bir belge al okuldan, getir kuruma sun. İzin verirler sıkıntı yapma.

afulutas, 2 ay önce - Alıntıya git

Kurum müdürlerim ve amirlerim gerçekten çok iyi insanlar. Ben de anlayışla karşılayacaklarını düşünüyorum fakat bunun bir imkanı var mı onu merak ettim. Cevaplar için teşekkürler

18 Şubat 2020 00:27

Yunuss46
Aday Memur

Hangi ilde başladın Göreve kardeş

18 Şubat 2020 08:27

kadiresref
Aday Memur

afulutas, 2 ay önce - Alıntıya git

çocuğunun doğumuna gitmeye bile izin verilmediği oluyor çok iyimser bir mesaj bu

18 Şubat 2020 11:13

afulutas
Editor

çocuğunun doğumuna gitmeye bile izin verilmediği oluyor çok iyimser bir mesaj bu

kadiresref, 2 ay önce - Alıntıya git

Her kurumda sıkıntı çıkaran bir kaç kişi olabilir. bunu genelleme yapmamak lazım. İki gündür hastanedeyim. Sürekli hastane ile uğraşıyorum. Dün amirime hastaneye gidiyorum diye mesaj attım. Bugün de aynı şekilde. Geçmiş olsun yapabileceğim bir şey var mı diye dönüş yaptı.

İyiler olduğu gibi kötüler de olacaktır tabi ki ama sanki bu kurumda çalışan kişilere izin verilmez hiç bir insani durumu göz önüne alınmaz gibi bir algı yapmamak lazım.

Ve birde şu var ki biz adliyelerde ve cezaevlerinde gelen vatandaşlara o kadar kibar nazik davranıyoruz, hastane de yüzüne bakmıyorlar insanın. Birisine bir şey sormaya çekiniyorsun. :)))

18 Şubat 2020 13:05

kejman29
Aday Memur

Valla kardeşim tecrübe ile sabit. Kimse sınavın var diye sana 1 hafta izin vermez. Yıllık izin hakkın olsa bile o izni bir sınava girmek için vizesi finali kim bilir kaç parçaya böldüreceksin. Ona da izin vermezler. Kimseyle yüz göz olma. 2 gün raporunu al 6 gün boştasın sınavlarına gir gel. Raporluyken sınava gidebilirsin sıkıntı olmaz. Raporlu bir yere gidemezsin diyen kurumlardaki yöneticilerdir. Elin mahkum olmasın kardeşim. Yalvar yakar izin iste vermezler.

23 Şubat 2020 22:38

Bregolas
Arkadaşlar peki rapor al diyorsunuz da yeni başlayan bir memurun rapor alması nasıl karşılanacak müdür ve diğerleri tarafından problem olmaz mı?
Toplam 12 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?