Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Şubat 2020 22:47

Zorulu hizmet ek puanı en fazla kaç yıl verilir?

(6) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek

üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen

görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları

için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet

puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate

alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci

yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir.

yazıyor maddede. sonraki yıllar kaç sene? net bir ifade yok

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
17 Şubat 2020 23:29

hocam benim bildiğim bir sınır yok %100 için, amaç bu zaten öğretmeni olabildiğince zorunlu hizmet okulunda tutmak, bu sene 3. %100 senesinde olan öğretmen var bizim okulda

b3rn4
Müsteşar
17 Şubat 2020 23:37

Zorunlu hizmetinizi bitirdiğiniz okulda kaldığınız sürece alırsınız yıl sınırı yok. Benim eski okulumda benimle başlayan arkadaşlar 2 senedir %100 artırımlı alıyorlar.

kübra96
Aday Memur
07 Mart 2020 03:02

bu artırımlı puan sadece ilk atamada zorunlu göreve atananlar için mi? diyelim ki ben zorunlu görev olmayan bir yere atandım, 4 yıl sonra zorunlu görev sayılan bir yere tayin oldum, bu sistem benim için de geçerli olur mu?

b3rn4
Müsteşar
07 Mart 2020 03:06

Esas olan zorunlu hizmetinizi bitirdiğiniz okulda devam etmeniz. Başladığınız yerin önemi yok.

kübra96, 4 yıl önce

bu artırımlı puan sadece ilk atamada zorunlu göreve atananlar için mi? diyelim ki ben zorunlu görev olmayan bir yere atandım, 4 yıl sonra zorunlu görev sayılan bir yere tayin oldum, bu sistem benim için de geçerli olur mu?

sınıfçı uğur
Aday Memur
07 Mart 2020 20:03

Süre sınırı yok benim aynı okulda 9.yılım 55 ek puan aldım %100 almaya devam ediyorum

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
11 Mart 2020 20:58

geçerli olur hocam, zorunlu hizmetinizi hangi okulda tamamladıysanız orada kaldıkça alırsınız bu puanı, hakkını vermek için en az 10 yıl kalabileceğiniz bir okul seçmenizi öneririm

kübra96, 4 yıl önce

Jowood
Aday Memur
12 Mart 2020 16:57

Bu konuda çok büyük adaletsizlik var

sweetsorrow
Aday Memur
26 Mayıs 2020 08:25

teşekürler

sınıfçı uğur, 4 yıl önce

Süre sınırı yok benim aynı okulda 9.yılım 55 ek puan aldım %100 almaya devam ediyorum

Burakreq
Aday Memur
26 Mayıs 2020 20:01

Merhabalar bir sorum olacak Örneğin 1/4 bölgede 7 sene zorunlu hizmeti olan yerde yapılan öğretmenlikte 7. senede il dışı tayin istediğini düşünelim( zh hizmet Eylül ayında bitiyor.) ve zorunlu hizmet bölgesine tayin olduğunda o okulda ilave puan almaya devam eder mi ?

sınıfçı uğur
Aday Memur
26 Mayıs 2020 20:03

Zorunlu hizmetinizi bitirdiğiniz okulda devam ederseniz ek puan alırsınız.

Burakreq
Aday Memur
26 Mayıs 2020 22:37

Hocam bu ucu açık cümle MEB tayin çıkmadan önceki okulda 2 ay kaldığı için orayı mı kabul eder, yoksa bittiği tarihi düşünerek o anda kadronun olduğu okulu mu ?
sınıfçı uğur, 4 yıl önce

Zorunlu hizmetinizi bitirdiğiniz okulda devam ederseniz ek puan alırsınız.

rodiseko
Şube Müdürü
26 Mayıs 2020 23:40

Burak hocam sordugunuz durumu yasadim tam. Zh 7 yil olan bi okuldan 2019 mayista (7.yilimin sonunda) baska bi zh 7 yil olan okula tayin oldum. Ekim ayinda yeni okulumda kalkti ve ek puan alıyorum su an.

sınıfçı uğur
Aday Memur
27 Mayıs 2020 00:04

Zorunlu hizmetinizi bitirdiğiniz okulda devam edin artırımlı puan almaya başlarsınız. İlk yıl yüzde 25 ikinci yıl yüzde 50 üçüncü ve sonraki yıllarda yüzde 100 alırsınız.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi