Editörler : oto-danisman-expert

tgbaci
Aday Memur
19 Şubat 2020 16:08

Çok sağolun hocam benim ALES 83 ama YDS tam 85 kpss falan etkili mi başvuru kılavuzunda yazmıyor ondan sordum

Muallimiferik, 4 yıl önce

ALES taban puanı çağırmalara oranla ortaya çıkar, YDS minumum değer 85 olması lazımdı başvuru için. Ayrıca klavuzda ADP'yi etkileyecek yüzdelik dilimler genel alımlarla benzer nitelikte idi.

AcademicianDr
Aday Memur
19 Şubat 2020 16:11

Hocam, Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir? başlığı altında ilgili şartlar yazıyor. Mesela bk.

İngilizce, Almanca ve Fransızca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son üç yıl içerisindeki (2017) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olmak.

tgbaci, 4 yıl önce

Ben sorduğum soruyu tam anlatamadım sanırım kusura bakmayın ama sormak istediğim şey şartlarda ALES ve YDS vardı

Bu sebeple sadece ALES puanı mı önemli Kpss etkili mi ya da fyt mülakat sonucunda oluşan ADP puanının oluşmasındaki yüzdelik dilimler neler?

Çok teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için

19 Şubat 2020 16:26

Akademik kadrolarda değil hocam

tgbaci, 4 yıl önce

Çok sağolun hocam benim ALES 83 ama YDS tam 85 kpss falan etkili mi başvuru kılavuzunda yazmıyor ondan sordum

tgbaci
Aday Memur
19 Şubat 2020 16:31

Teşekkür ederim

Muallimiferik, 4 yıl önce

Akademik kadrolarda değil hocam

tgbaci
Aday Memur
19 Şubat 2020 16:32

Onu görmüştüm hocam ama yüzdelik belirtilmemiş diye sormak istedim.

AcademicianDr, 4 yıl önce

Hocam, Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir? başlığı altında ilgili şartlar yazıyor. Mesela bk.

İngilizce, Almanca ve Fransızca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son üç yıl içerisindeki (2017) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olmak.

subasi061
Aday Memur
19 Şubat 2020 22:43

Hocam merhabalar Deniz Kuvvetleri Oşinografide taban puan kaç acaba jeoloji mühendisiyim ben açamadım sayfayı bir türlü cevap atarsan çok sevinirim.

subasi061
Aday Memur
19 Şubat 2020 22:45

Hocam deniz kuvvetleri komutanlığı oşinografi bölümü puan kaç acaba jeolojiyi mühendisiyim bu arada cevap atarsan çok sevinirim

PraetorVarinius, 4 yıl önce

Bazen açılıyor bazen açılmıyor, ben dosyayı indirdim merak ettiğiniz sınıf varsa yazın taban puanını söyleyeyim.

PraetorVarinius
Aday Memur
19 Şubat 2020 23:04

70 puan hocam.

subasi061, 4 yıl önce

Hocam deniz kuvvetleri komutanlığı oşinografi bölümü puan kaç acaba jeolojiyi mühendisiyim bu arada cevap atarsan çok sevinirim

subasi061
Aday Memur
19 Şubat 2020 23:09

Benim puanım 72 gidip gitmeme konusunda kararsızdım puanlar yüksek diye tahmin etmiştim ama dediğin gibiyse gidecrğim teşekkür ederim bu arada
PraetorVarinius, 4 yıl önce

70 puan hocam.

bilgenathan
Aday Memur
19 Şubat 2020 23:12

Hocam sizin sorduğunu şu %30 sözlü mülakat, %55 ales ve %15 FYT bu sabit diye biliyorum ben.

tgbaci, 4 yıl önce

Onu görmüştüm hocam ama yüzdelik belirtilmemiş diye sormak istedim.

unxna
Aday Memur
20 Şubat 2020 12:01

arkadaşlar sağlık raporu almaya gittiğimde kaşe ve imzanın kalktığını belgeleri e-imzalı olarak verebildiklerini söylediler. E-imza da geçerli değil mi? sağlık raporunu e-imzalı olarak alan var mı?

AcademicianDr
Aday Memur
20 Şubat 2020 22:55

Hocam bir sağlık ocağı vermedi başka bir sağlık ocağında denedim şansımı, durumu anlattım ve doktor imzaladı verdi (ama kaşe basmadı inşallah problem olmaz). Yarın farklı sağlık ocaklarını deneyebilirsiniz imkan varsa.

unxna, 4 yıl önce

arkadaşlar sağlık raporu almaya gittiğimde kaşe ve imzanın kalktığını belgeleri e-imzalı olarak verebildiklerini söylediler. E-imza da geçerli değil mi? sağlık raporunu e-imzalı olarak alan var mı?

brkckl
Şube Müdürü
23 Şubat 2020 09:35

Bende hala ne taban puanlara ne de sonuca ulaşılıyor. Gitmeyeceğim heralde. Zaten kolda dövme de var :) Görünen yol MEB.

AcademicianDr
Aday Memur
23 Şubat 2020 19:18

Listeyi indiren arkadaşlara sorun hocam. Eğer puanınız yeterli ve dövme sorun değil ise bence deneyin.

brkckl, 4 yıl önce

Bende hala ne taban puanlara ne de sonuca ulaşılıyor. Gitmeyeceğim heralde. Zaten kolda dövme de var :) Görünen yol MEB.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi