Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Şubat 2020 01:35

missjackson
Aday Memur

Ben de 4 senede sınıf öğretmenliğini bitiremedim diye babamla kavga ede ede hayattan soğudum. en sonunda benden maddi manevi birşey bekleme artık dedi eve almadı git nerede yaşıyorsan yaşa dedi. Ondan sonra oradan oraya savruldum annem harici pek sahip çıkan olmadı zaten kardeşim de yok. Acaba ben üvey evlatmiyim diye çok düşündüm. ben de farklı şehire gidip 4 sene fabrikalarda çalıştım. Para biriktirip tekrar üniversiteye gidip bitirdim. Askere gidip geldim tekrar çalışmaya başladım. Ailemin yanına sadece bayramlarda gittim .Okul biteli 3 kere kpss ye girdim bişey olmadı .geçen sene kpss kitapları alıp çalıştım bu sefer kontenjandayim. Yaş 30 oldu olursa olur olmazsa Allah kerim. Babam yüzünden yüzümde gülümseme diye birşey kalmadı sanki adam öldürdük ya da hırsızlık yaptık. Kardeşim demem o ki herkesin derdi var kendince.sabret ve kardeşlerinin değerini bil en azından derdini paylasacagin kardeşlerin var. Su akar yolunu bulur

Ottimans, 1 ay önce - Alıntıya git

çok büyük zorluklar yaşamışsınız, çok üzüldüm gerçekten. buna rağmen pes etmeyip sonuna kadar uğraşmışsınız. hayat hikayeniz bana güç verdi. umarım emeklerinizin karşılığını yakında alırsınız hocam.

19 Şubat 2020 01:42

missjackson
Aday Memur

O ihtimali düşünmedim değil. Kpss Tek umudunuzsa çalışmayı bırakmayın hocam. Kayıplarınıza odaklanmayıp elinizden geleni yapmaya çalışın. Aileler bazı konularda geniş düşünemeyebiliyorlar. Onların söylemlerine çok takılmayın, sabredin.. Planlı çalışmayla olacaktır inşallah. Evli değilsiniz, bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuz yok, zamanınız var çalışmak için. Bunları düşünün. Çabaladığınıza da inanıyorum ancak nerde hata yaptığınızı siz çok daha iyi bilirsiniz. Stratejik çalışın hocam. Eksik olduğunuz yerleri tespit edin. Eve kapanmak yerine kütüphane varsa oraya gidebilirsiniz mesela. Günlük yürüyüş de yapmış olursunuz. Elinizde olmayan sebepler için de hiç üzülmeyin. Nasip de var işin içinde. Yıllarca kpss ye girip atanamayıp, en son ümidi kesince atananlar oluyor.

Benim kpss serüveni de bir çok defa sekteye uğramıştı. Annem iki defa ameliyat geçirdi. Yine de elimden geleni yapmaya çalıştım. Kaldığım yerden devam ettim. Bana yetecek puanı aldım çok şükür.

Baje46, 1 ay önce - Alıntıya git

haklısınız hocam. hep eksik olan şeylere odaklanıyor nedense beynimiz. sahip olduğum şeylerin değerinin farkına varmalı ve çok geç olmadan harekete geçip bir şeyler yapmalıyım. dediğiniz şeyleri denemeye çalışacağım.

yaşadığınız zorluklara rağmen hayatınızı bir düzene sokabilmişsiniz, ne güzel. sizin adınıza çok sevindim hocam.

19 Şubat 2020 07:49

whataboutyou
Aday Memur

Niçe zorluk, sıkıntı bunlar güzel şeylerdir insanıgeliştirir diyor, akrabalarımın dostlarımın çok sıkıntı, zorluk çekmesini diliyorum diyor, yazdıklarınız hayatın olağan muhtemel zorlukları ben de yaşadım pek çok kişi yaşadı yaşıyor direne direne kazanacağız :)

19 Şubat 2020 15:41

baris05
Aday Memur

bu sene çalışmaya başlayın ama 2020de sınava girmeyin derim düşük alacağınız için modunuz düşer.2021 de hayırlısıyla girersiniz kontenjana 24 yaşındayım ve kontanjandayım.13 yaşımdan beri 1001 çeşit işte çalıştım tuvalet temizliğine kadar.zaten çoban çocuğuyum.devlet yurtlarında burslarla okudum hep.demem o ki azimli sıçan mermeri deler.yaşımız genç daha hocam .30-35 yaşında atanan çok var. biraz kulak tıkayıp çevrenize aldırmadan bu yükü sırtınıza alın ve işi bitirin hocam.

19 Şubat 2020 15:47

baris05
Aday Memur

haklısınız hocam. hep eksik olan şeylere odaklanıyor nedense beynimiz. sahip olduğum şeylerin değerinin farkına varmalı ve çok geç olmadan harekete geçip bir şeyler yapmalıyım. dediğiniz şeyleri denemeye çalışacağım.

yaşadığınız zorluklara rağmen hayatınızı bir düzene sokabilmişsiniz, ne güzel. sizin adınıza çok sevindim hocam.

missjackson, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam siz ne demek istediğimi eminim anlarsınız.bilge birine sormuşlar mutluluğun şekli olsa neye benzerdi.o da cama benzerdi demiş.çünkü hep ordadır ama biz çoğu zaman göremeyiz

19 Şubat 2020 19:33

pnrakm
Memur

Kendini bu şekilde dibe çekme. Ben 30 yaşındayım evli iki çocuk sahibiyim. Borçlarımı yüzünden de çalışmak zorunda kaldım çocuk büyüttüm falan atanamadım bir türlü. Amaa bu sene kontejan içindeyim. Yeter ki kendine inan. Benim şartlarım daha zordu senden ve bu sene başardım. Sende başarabilirsin.

19 Şubat 2020 19:54

Mahmut Şimşek
Aday Memur
Bu dünyada herkesin imtihanı farklıdır senin ki de farklı sanma ki bizler bunları yaşamadık sana düşen güçlü olmak ve kendine saygı duymaktır, kimse başkası için yaşamaz sen kendin için düşünecek kendin için yaşayacaksın kimseyi umursama biraz bencil olmayı öğrenmeliyiz sadece hedefe odaklan, eğer tasiyamayacagin bir yük olsa Allah sana bunu vermezdi
19 Şubat 2020 20:31

edalli20
Memur

Hayattaki en kötü şey yaşanılan şey değil. Hiç kimsenin yanında olmaması Evde huzur ortamı olsaydı kpss olayı bu kadar etkilemedi sizi Bence tekrar deneyin 5 ay var Alt yapınız da var

Toplam 28 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?