Editörler : swat3410
20 Şubat 2020 20:46

112 K.K.Merkezinde çalışan polis abilerim yardımcı olursanız sevinirim?
27 İli Haber Merkezi de Mayıs - Hazıran ayları gibi 112 sistemi ne geçiş yapacak. Bu sistemde işleyiş nasıl, ilk çağrıyı kim alıyor? Bizim görevimiz tam olarak ne olacak? Ayrıca Telsiz operatörleri eski yerlerinde mi kalacak? Daha önce bu sisteme geçen illerde çalışan tecrübeli abilerimiz bilgi verebilir mi? Ayrıca çalışma sistemi nasıl olacak?

Nick ways
Şube Müdürü
20 Şubat 2020 21:18

Çok güzel yer. İlk çağrıyı sen almazsın. Polislik le ilgili çağrı alıp onuda yönlendirecek. Haber merkezi 155 aktaracan. Sanırsam öğle

fani_madida
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 21:22

2.5 sene 112 komuta merkezinde çalıştım. Yalnız bizde sadece 155 operatörleri geçti, kgys ve kanal operatörleri şubede kaldı. ilk çağrıyı ön çağrı dediğimiz 112 açm görevlisi alır, konu başlığını ve konunun meydana geldiği ilçe ve mahalleyi yazıp konuyu sana aktarır.

Genel olarak insanın sinirini bozar 112"de calışmak, zira 112 sağlıkçılar, jandarma, itfaiye, afad hep beraber çalışıyorsun. 112 sağlıkçılar 24 saat usulü ile çalışırlar ve bol bol dinlenirler. sen sigarayı yiye yiye içersin yoğunluktan, zira sen sistemini molaya aldığın zaman gelen çağrı yanındaki arkadaşa biniyor,sağlıkçılar ise adam türk kahvesini yapar , ayaklarını uzatıp televizyona bakar vs. hepsinin istirahati süreli, sende öyle bi şey yok, ihtiyaç giderip hemen konsoluna dönmen lazım.

tüm kurum çalışanlarının beraber kullandığı ortak dinlenme yerleri olur, yatakhane , mutfak ve dinlenme salonu. tek iyi yanı geceleri biraz uzanma imkanın olur amir izin verirse. Bunun harıcınde çok bi esprisi yok. Zira diğer kurum çalışanlarının çalışma koşullarını görünce adamın asabı bozuluyor.

ön çağrı genelde bilgisiz oluyor. saçma sapan, atmaması gereken konuları sana aktardığı oluyor. geldiğinizde ağırlığınızı koyun.

insangibi90
Yasaklı
20 Şubat 2020 21:36

Biri bana şunu anlatsın neden böyle bir saçmalık var???

+Alooo abi kavga var mahallede

-Bi saniye bekleyin

155e aktarır

+Alo abiiii kavga var burada

-Tamam ekip yolluyorum hemen

Madem aynı iş yapılacak bu iş neden yapildi bilen biri açıklayabilir mi?

Birde merkez mobilden goruselim dediginde napacaz 112yi arayip kamil abiye baglar misin mi diyecez

fani_madida
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 21:51

bu tarz sıkıntılar oluyor evet, vatandaş "kaç defa anlatacağım kardeşim söyledik ya konuyu"" gibi serzenişlerde bulunabiliyor. mobilden görüşme konusuna gelince, haber merkeziyle görüşmek isteyen santrali arıyor, 155 ile görüşmek isteyen 112'yi arıyor,o konuda herhangi bir problem yok.

insangibi90, 4 yıl önce

Biri bana şunu anlatsın neden böyle bir saçmalık var???

+Alooo abi kavga var mahallede

-Bi saniye bekleyin

155e aktarır

+Alo abiiii kavga var burada

-Tamam ekip yolluyorum hemen

Madem aynı iş yapılacak bu iş neden yapildi bilen biri açıklayabilir mi?

Birde merkez mobilden goruselim dediginde napacaz 112yi arayip kamil abiye baglar misin mi diyecez

angarabebesi060606
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 22:55

Merak etme ilk çağrıyı bize yıkarlar
Nick ways, 4 yıl önce
Çok güzel yer. İlk çağrıyı sen almazsın. Polislik le ilgili çağrı alıp onuda yönlendirecek. Haber merkezi 155 aktaracan. Sanırsam öğle

Kolluk kuvveti
Yasaklı
20 Şubat 2020 23:03

Tüm önemli telefonları bir merkezde toplamaları mantıklı.Aynı Abd de ki gibi(911).Vatandaş tek bir telefonu çevirecek ve acil durumda numara neydi düşünmeyecek.Bulunduğu bölge jandarma mı polis mi bakıyor diye düşünmeyecek.İtfaiye ambulans polis aynı anda lazım olabilir.Tek bir merkezden koordinasyon oluyor.Sıkıntı olan kısım terör yönünden riskli yerlerde bu geçiş nasıl olacak?

fani_madida
Daire Başkanı
21 Şubat 2020 00:07

öyle bir ihtimal yok.

angarabebesi060606, 4 yıl önce
Merak etme ilk çağrıyı bize yıkarlar

pepe2344
Aday Memur
21 Şubat 2020 09:42

Güncel

angarabebesi060606
Daire Başkanı
21 Şubat 2020 10:51

Sistem otursun iş yoğunluğu nerde oluşursa oraya bizi koymaZlarsa bende bişey bilmiyorum
fani_madida, 4 yıl önce

öyle bir ihtimal yok.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi