Editörler : ayşegül bgm
21 Şubat 2020 10:39

45A eş durumu

Evrak değerlendirme uygun çıkanlar noter kura açıklandıktan sonra tayin için ne yapacaklar bilen varmı ve ilişik kestikten sonra mehil izni var mı

Xmpclan
Aday Memur
21 Şubat 2020 12:40

Sonuç açıklandıktan sonra bakanlık açıklama yapacak. Muhtemelen 3 mart 2020 tarihine kadar bulunduğunuz il sağlıktan ilişiğinizi kesin diyecek. 16 Mart 2020 tarihine kadar da yeni yerinizde il sağlıkla sözleşme imzalayın diyecekler. Boşluklar izinli süremiz olacak.

B.S.6767
Aday Memur
21 Şubat 2020 21:14

Peki sözleşme yapcağımız il sağlık eşim il merkezinde çalışıyor ilçeye verme durumu olabilirmi
Xmpclan, 4 yıl önce

Sonuç açıklandıktan sonra bakanlık açıklama yapacak. Muhtemelen 3 mart 2020 tarihine kadar bulunduğunuz il sağlıktan ilişiğinizi kesin diyecek. 16 Mart 2020 tarihine kadar da yeni yerinizde il sağlıkla sözleşme imzalayın diyecekler. Boşluklar izinli süremiz olacak.

Xmpclan
Aday Memur
21 Şubat 2020 23:37

Evet olabilir.

27 Şubat 2020 01:51

Merhaba ben 45 a hemşireyim eşim belediye de sözleşmeli çalışıyor haziranın 7 sinde 3 yılım doluyor şimdiye kadar tayinim çıkmadı eş durumundan 3 yılı doldurduktan sonra çıkması ihtimali varmı acaba

Hayalperesthemşire
Müsteşar
27 Şubat 2020 06:17

1 yıl daha aynı yerde çlşrsan kadroya geçiceksin, ozmn eşinin yanına gitme şansın olucak

Hemşireistanbulkonya, 4 yıl önce

Merhaba ben 45 a hemşireyim eşim belediye de sözleşmeli çalışıyor haziranın 7 sinde 3 yılım doluyor şimdiye kadar tayinim çıkmadı eş durumundan 3 yılı doldurduktan sonra çıkması ihtimali varmı acaba

LaigLeNoiR
Şef
27 Şubat 2020 08:15

Bu konuda kesin kanı nedir gerçekten kimse bilmiyor. Herkes farklı birşey söylüyor. Ben Sağlık Bakanlığına da Sağlık İl Müdürlüğüne de sordum 3.yılın sonunda kadroya geçecek yani artık 657 'li olacağı için o zamana kadrolu hemşirenin eş durumu şartlarını taşıması kaydıyla tayini yapılır diyorlar.

Yani Haziran'ın 7'sinden sonra kadronuza geçtiğinizde eş durumu isteyebilirsiniz.

Ben bu şekilde biliyorum, farklı bilgisi olan var sa da paylaşsın lütfen.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
27 Şubat 2020 14:37

+1 yılın anlamı ne ozmn hocam, orda öule yazıyordu da 1 yıl daha aynı yerde çlşnca kadroya geçiyorsun diyor

LaigLeNoiR, 4 yıl önce

Bu konuda kesin kanı nedir gerçekten kimse bilmiyor. Herkes farklı birşey söylüyor. Ben Sağlık Bakanlığına da Sağlık İl Müdürlüğüne de sordum 3.yılın sonunda kadroya geçecek yani artık 657 'li olacağı için o zamana kadrolu hemşirenin eş durumu şartlarını taşıması kaydıyla tayini yapılır diyorlar.

Yani Haziran'ın 7'sinden sonra kadronuza geçtiğinizde eş durumu isteyebilirsiniz.

Simurg721
Aday Memur
27 Şubat 2020 15:36

Meb'de sözleşmeliden kadroya geçenler tayin istedi mazereti olanlar.

Simurg721
Aday Memur
27 Şubat 2020 15:39

Milli Eğitim Bakanlığında 3+1olanlar sağlık mazereti bile isteyebiliyor.Sağlık bakanlığı yok diyor:)

Xmpclan
Aday Memur
27 Şubat 2020 15:40

Bugün il sağlıktan süreci sordum. Eski yerimizde 9 Mart pazartesi gününden itibaren 5 gün idari izinli olacağız. Bu süreçte bulunduğumuz il sağlıktan ayrılış yapıp maaş nakil muhabere alacağız. Ve yeni yerimize katılacağız. Resmî olarak 14 martta eski yerden ilişik kesilecek. 15 martta yeni yerde başlayacağız. Kesin bilgidir.

Shu237
Memur
27 Şubat 2020 15:55

Ben de bugün aradım il sağlığı aile birliği mazereti sebebiyle 3 yolun sonunda tayin isteyebiliyor muyuz dedim (eşi özelde çalışanlar için sormuştum ) 3 yıl içerisinde de gidersiniz eşinizin primi dolduysa şayet dedi o nasıl oluyor herkes farklı bir şey diyor. Kimi 3 yılın sonunda isteyebiliyorsun diyor

B.S.6767
Aday Memur
27 Şubat 2020 16:34

Eşim için araştırmıştım bende bildiğim 3 yılın sonunda kadroya geçince tercih yapabilirsiniz fakat gideceğiniz yerde tekrar 4 sene sözleşme imzalamanız gerekiyormuş Eğer 4 sene bekleyip tercih isterseniz tekrar sözleşmeli kadrosuna geçmeyecekmişsiniz
LaigLeNoiR, 4 yıl önce

Hayalperesthemşire
Müsteşar
27 Şubat 2020 18:01

Sallamış hocam, kadrolular için geçerli o durum, eşi sözlesmli olan gidemiyor kadroya geçene kadar

Shu237, 4 yıl önce
Ben de bugün aradım il sağlığı aile birliği mazereti sebebiyle 3 yolun sonunda tayin isteyebiliyor muyuz dedim (eşi özelde çalışanlar için sormuştum ) 3 yıl içerisinde de gidersiniz eşinizin primi dolduysa şayet dedi o nasıl oluyor herkes farklı bir şey diyor. Kimi 3 yılın sonunda isteyebiliyorsun diyor

LaigLeNoiR
Şef
28 Şubat 2020 08:19

+1 yılın anlamı 4.yılın sonunda mazeret tayini harici de tayin isteme hakkının olması.

3+1 ile atananlarda tek şart eş durumu tayini. Bu durumda da 3 sene boyunca sözleşmeli olduğu için sözleşmeli eş durumu tayini şartlarıyla atamaları oluyor. Ancak 3.yılın sonunda kadroya geçildiği için artık 657 'li olur ve onun eş durumu şartlarını taşır dediler.

Benim bildiğim bu.

Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

+1 yılın anlamı ne ozmn hocam, orda öule yazıyordu da 1 yıl daha aynı yerde çlşnca kadroya geçiyorsun diyor

28 Şubat 2020 11:31

Madde şu şekilde kişi talep ederse 3 yıl sonunda kadroya geçer. Bu süre zarfında kadrolu memur olarak değerlendirilir diyor.bı durumda eş durumu tayini hakkı açılıyor bizlere. Ancak iller arası isteyebilmek için 1 yıl kadrolu çalışma şartı var aynı kurumda.

selinalkylr
Aday Memur
28 Şubat 2020 15:47

arkadaşlar merhaba. çkys'ye düşen olursa yazabilir misiniz ? sürekli takipteyim ama en azından düşmelerin başladığını bilelim

Shu237
Memur
28 Şubat 2020 19:34

Bende böyle biliyordum
B.S.6767, 4 yıl önce
Eşim için araştırmıştım bende bildiğim 3 yılın sonunda kadroya geçince tercih yapabilirsiniz fakat gideceğiniz yerde tekrar 4 sene sözleşme imzalamanız gerekiyormuş Eğer 4 sene bekleyip tercih isterseniz tekrar sözleşmeli kadrosuna geçmeyecekmişsiniz

Shu237
Memur
28 Şubat 2020 19:36

Eşi özelde çalışanlar şimdi 3 yılı doldurunca tayin isteyemiyor mu ?
LaigLeNoiR, 4 yıl önce

+1 yılın anlamı 4.yılın sonunda mazeret tayini harici de tayin isteme hakkının olması.

3+1 ile atananlarda tek şart eş durumu tayini. Bu durumda da 3 sene boyunca sözleşmeli olduğu için sözleşmeli eş durumu tayini şartlarıyla atamaları oluyor. Ancak 3.yılın sonunda kadroya geçildiği için artık 657 'li olur ve onun eş durumu şartlarını taşır dediler.

Benim bildiğim bu.

zzzed
Aday Memur
29 Şubat 2020 15:10

özelde çalışan için tayin hakkı 4. yıl dolunca oluyor .

Shu237, 4 yıl önce
Eşi özelde çalışanlar şimdi 3 yılı doldurunca tayin isteyemiyor mu ?
06 Mart 2020 22:53

Şimdi ben 3 yılımı doldurunca kadrom ne zaman gelcek. Yılımı doldurduğum günden itibaren mi yoksa belli bir süre geçecek mi.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi