Editörler : crops35
21 Şubat 2020 11:16

Başka kurum geçici görevlendirme

merhabalar. 6 yıldır başka kurumda geçici görevlendirme ile çalışıyorum. ilk başlarda 6 ayda bir, daha sonra 3 ayda bir görevlendirmelerim yenilendi. son 3 yıldır valilikten tek seferlik görevlendirmen alındı denilip bu şekilde çalıştırıldım. ben defalarca kurumlar arası geçiş için dilekçe verdim fakat hiçbir sonuç alamadım. dönmek istemiyorum. görevlendirme ile çalıştığım kurumda kalmak istiyorum fakat geçişimi yapmıyorlar. eski kurumuma da dönmek istemiyorum. arada kalmışım. acaba ne yapabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

BySeZar
Aday Memur
21 Şubat 2020 22:47

Geçici görevlendirme talebinde siz mi bulundunuz süreç nasıl işledi bana bilgi verir misiniz özlük maaş gibi haklarınızı kadronuzun bulunduğu kurumdan mı yoksa geçici olarak görevli olduğunuz kurumdan mı alıyorsunuz

24 Şubat 2020 10:12

geçici görevlendirmem benim isteğim ile oldu. fakat resmi olarak benim istediğime dair dilekçem alınmadı. özlük haklarım asıl kadromun olduğu kurumda devam ediyor. (maaş v.s) ilk önce 6 aylık bi görevlendirme yapıldı. görevlendirme talep ettiğim kurum, benim asıl kurumuma ihtiyaçtan dolayı personelinizi istiyoruz diye yazı yazdılar. sonrasında benim asıl kurumum kabul etti . sonrasında yazı valiliğe olura gönderildi. daha sonra görevlendirme sürecim başlamış oldu. birkkaç yıl sürekli 6 aylık peryodlarla böylece devam etti. bi ara 3 aylık görevlendirme yapıldı. daha sonra görevlendirmem olan kurum ; biz valilikten tek seferlik bir olur aldık. süresiz olur aldık dediler. son 3 yıldır da bu şekilde çalışıyorum. kurumlar arası geçiş için de defarca dilekçe yazıdım ama hiçbir cevap yazılmadı. olay bundan ibaret.

samet.by
Daire Başkanı
24 Şubat 2020 15:44

memurun isteği dışında süresiz olur diye bir şey yoktur. o eleman sallamış. bir avukat ile bunu görüşün.

İbrahim DÜNDAR, 4 yıl önce

geçici görevlendirmem benim isteğim ile oldu. fakat resmi olarak benim istediğime dair dilekçem alınmadı. özlük haklarım asıl kadromun olduğu kurumda devam ediyor. (maaş v.s) ilk önce 6 aylık bi görevlendirme yapıldı. görevlendirme talep ettiğim kurum, benim asıl kurumuma ihtiyaçtan dolayı personelinizi istiyoruz diye yazı yazdılar. sonrasında benim asıl kurumum kabul etti . sonrasında yazı valiliğe olura gönderildi. daha sonra görevlendirme sürecim başlamış oldu. birkkaç yıl sürekli 6 aylık peryodlarla böylece devam etti. bi ara 3 aylık görevlendirme yapıldı. daha sonra görevlendirmem olan kurum ; biz valilikten tek seferlik bir olur aldık. süresiz olur aldık dediler. son 3 yıldır da bu şekilde çalışıyorum. kurumlar arası geçiş için de defarca dilekçe yazıdım ama hiçbir cevap yazılmadı. olay bundan ibaret.

25 Şubat 2020 09:51

avukatla ne görüşeyim ki. asıl meselem ben eski kurumuma dönmek istemiyorum. artık kurumlar arası geçişimin olmasını istiyorum. mahkeme ile kurumlar arası geçişim yapılabilir mi acaba.bunu çok merak ediyorum.

samet.by, 4 yıl önce

memurun isteği dışında süresiz olur diye bir şey yoktur. o eleman sallamış. bir avukat ile bunu görüşün.

25 Şubat 2020 09:52

bir kurumda belli bir süre görevlendirme ile çalışılırsa o kuruma geçilmiş sayılır diye bi duyum almıştım ama bu ne kadar doğru bilmiyorum.

samet.by
Daire Başkanı
25 Şubat 2020 10:06

hocam burada sabahtan akşama kadar da yazsanız sizin iş olmaz. ortada bir hukuksuzluk var ve bu durumu çözüme kavuşturacak olan da sizsiniz. eğer 657'ye çok hakimseniz bu işi siz halledebilirsiniz. yok eğer değilseniz size yardımcı olacak fikir verecek biri ile yüzyüze konuşun.

"bir kurumda belli bir süre görevlendirme ile çalışılırsa o kuruma geçilmiş sayılır diye bi duyum almıştım ama bu ne kadar doğru bilmiyorum." demişsiniz ben böyle bir şey duymadım. böyle bir şey olsa emin olun bunu çok suistimal ederler...

avukatla ne görüşeyim ki. asıl meselem ben eski kurumuma dönmek istemiyorum. artık kurumlar arası geçişimin olmasını istiyorum. mahkeme ile kurumlar arası geçişim yapılabilir mi acaba.bunu çok merak ediyorum.

BySeZar
Aday Memur
26 Şubat 2020 22:15

Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim yanlış anlamadıysam siz gitmek istediğiniz kuruma başvuruda bulunmuşsunuz değil mi bu arada bir mahsuru olmazsa asıl kadronuz hangi kurumda ve siz şu anda hangi kurumda görevlisiniz?

nayzen
Şube Müdürü
03 Mart 2020 02:24

Milli Eğitimdesiniz sanırım. ara ara kolaylıkla geçebileceğiniz bakanlık (MEB den) Aile, Çalışma Ve Sosyal hi,zmetlerdir. Dilerseniz dönmek istemiyorsanız bu bakanlığa başvuru yapmanız iyi olur. Zira bu bakanlık öğretmen başvurularını alıyor kurumlar arası geçişle. Ama İl Müdürlüğü ile koordineli olmalısınız. Tabi bu öneri eski görev yerinizde çalışmak istememeniz doğrultusunda mümkün

poete
Aday Memur
03 Mart 2020 09:52

28 Şubat tarihli khk ile geçici görevlendirmeler kalktı. geçici görevle başka kurumlarda çalışanlar eski görev yerlerine dönecekler. ya hu daha 3 ay oldu başka ile geçici görevlendirme ile geçtim eşime kavuştum derken başımıza bu iş çıktı.

22 Mart 2021 19:18

Peki izinleri basıl yapıyodunz

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi