Editörler : oto-danisman-expert
22 Şubat 2020 01:28

İsth. sınıfından zabıta memurluğuna geçmek ?

Kara Kuv. İsth. Asb. yıyım. Asaletim tasdik olmadı, deneme sürecim devam ediyor velakin asalet tasdik olunca 15 yıl girecek... Büyükşehir Belediyesi'nde zabıta memuru olma şansım var. Sizce devam mı etmeliyim yoksa böyle bir fırsatı kaçırmayayım mı ?

TSK da emeklilik oyak tazminatı 200-250 bin tl dışında şuan için bir artısını göremiyorum. Maaş olarak belki 1000-1500 tl az alacağım fakat kafa rahatlığım olacak, kararsızım. Siz olsanız ne yaparsınız ?

Kan.ve.onur
Aday Memur
22 Şubat 2020 19:35

Karşılaştırdığın mesleklere bakarsan orduda yerin yok zaten. Arkadaslarin adını bilmediğin dağlarda gezerken sen simitçi kovalarsın.

Tumosan06
Memur
22 Şubat 2020 23:16

simitçi kovalamak daha kaliteli... benim gzpt ci bakimci arkadasta sinif okulundayken birakip.kpss den tcdd ye teknisyenlige gecmisti 4500 tl maasi varmis sivilde yetiyormus pismanmisin dedigimde durdugum hataymus dedi
Kan.ve.onur, 4 yıl önce
Karşılaştırdığın mesleklere bakarsan orduda yerin yok zaten. Arkadaslarin adını bilmediğin dağlarda gezerken sen simitçi kovalarsın.

ukabhan
Aday Memur
23 Şubat 2020 01:17

Istihbaratçılıkla zabıtalık arasında kaldın demek :) silahlı kuvvetleri fazla meşgul etme . Biran evvel çıkışını ver başka yiğitler girmek için can atıyor. Onları engellemeyin.

emir94
Aday Memur
23 Şubat 2020 14:57

Bu soruyu sorarak cevabını da zaten kendiniz vermişsiniz.Bir an önce ayrılmalısınız sivilde başarılar

Deli Dumrul 65
Aday Memur
23 Şubat 2020 15:14

En güzeli olur sivil.kimseyi yormamış olursunuz keşke herkes sizin kadar cesur olsa.örneği çok

maalesef maddi rahatını helal kazanmanın önüne koyan çok kişi var ne yazık ki.

23 Şubat 2020 15:16

umarım ordudan en kısa sürede ayrılırsınız, zabıta özel harekatta başarılar

Hjfghcvhzgs
Memur
23 Şubat 2020 21:29

Madem vazgecip gidicektin neden girmek icin can cekisenlerin hakkını yedin

W1NN1NG
Aday Memur
23 Şubat 2020 23:01

Bizim de komutan anlatmisti , isini iyi yapan astegmenine subay olarak devam etmeyi dusunur musun diye sormus.O da komutanim bekcilik de var aklimda kararsizim diyince komutanimiz da o an s*****i cekip ilisigi kestim cocukla demisti hakkinda hayirlisi olsun.

mmgzlc1998
Kapalı
24 Şubat 2020 20:25

Mesleğe girmen bir hata, meslekte durman ayrı bir hata. Bir an evvel nereye gidiyorsan gitmeni öneririm. Biz bu mesleğe girebilmek için çile çekerken millet kaçmanın hayalini kuruyor. Sizin gibiler yüzünden dış kaynaktan giren subay astsubayın adı lekeleniyor. Yazık, çok yazık.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi