Editörler : E.Kayı Han
22 Şubat 2020 21:02

4B Sözleşmeli personel tayin hakkında

Adalet bakanlığında sözleşmeli mübaşir olarak görev yapmaktayım. Eşim sağlık bakanlığında 3+1 sözleşmeli olarak görev yapmakta. İkimizde 1 yılımızı doldurmadik. onun 3 sene dolmadan tayin isteme hakkı yok. Benim zaten tayin hakkım yok. 1. yılımız dolduğunda eş durumundan tayin isteme hakkımız var mı varsa kim kimin yanına gelir.O benden 1 ay önce göreve başladı. Cevap verirseniz sevinirim

bilen37
Aday Memur
22 Şubat 2020 23:03

kadrolu olmayinca birinizden biriniz es durumu tayin hakkiniz olmuyor.Anca eşiniz 3+1 doldurunca isteyebilir.Ama yinede deneyin.

Erol1903
Aday Memur
22 Şubat 2020 23:09

sözleşmeliler eş durumu yapamıyor mu
bilen37, 4 yıl önce
kadrolu olmayinca birinizden biriniz es durumu tayin hakkiniz olmuyor.Anca eşiniz 3+1 doldurunca isteyebilir.Ama yinede deneyin.

Ymnli
Aday Memur
22 Şubat 2020 23:11

bende süresiz sözleşmelyim bu mevzuyu yaşadım.. süresiz sözleşmelilerin 1 senesini doldurunca eş durumu yapma hakları var...sen 1 seneni doldur tayin işte..tayin istediğin yerde 4b.li boş kadro varsa gidersin..illaki şehirde bir boşluk vardır..hani aynı ilçede olmanız zorda.. farklı ilçelerde de yer olur diye düşünüyorum..ama şehirde 4b.li boş kadro yoksa çıkmıyor tayin

Erol1903
Aday Memur
22 Şubat 2020 23:57

teşekkürler
Ymnli, 4 yıl önce
bende süresiz sözleşmelyim bu mevzuyu yaşadım.. süresiz sözleşmelilerin 1 senesini doldurunca eş durumu yapma hakları var...sen 1 seneni doldur tayin işte..tayin istediğin yerde 4b.li boş kadro varsa gidersin..illaki şehirde bir boşluk vardır..hani aynı ilçede olmanız zorda.. farklı ilçelerde de yer olur diye düşünüyorum..ama şehirde 4b.li boş kadro yoksa çıkmıyor tayin

umutsuzarkeolog
Aday Memur
09 Mart 2020 22:30

Ben de şunu merak ediyorum, 3 yıl sonra sözleşmeli personel eş durumu olmadan tayin isteyebiliyor mu
Ymnli, 4 yıl önce

masmavi denizzz
Aday Memur
10 Mart 2020 09:40

ister eş için 1 yıl bekleniyo diye biliyorum

Mbgmbg
Aday Memur
23 Mayıs 2020 13:59

Es durumundan tayin icin esin kadrolu calismasi sart mi ozel de calisinca olmuyor mu

ykpcbn
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:35

sözleşmeli personelim eşimin atandigi ilde bis kadro yok yakin illere es durumundan tayin isteyebilirmiyim?

adanamustafa
Aday Memur
26 Mayıs 2020 00:48

merhaba ıyı gunler

bırsey sormak ısıyorum sıze , eşim paramedik bölümü mezunu suanda cesitli

üniversitelerin 4/b sözleşmeli personel alımları oluyor biz bunlara başvuru yapacaz

fakat aklımıza takılan bırkac sey var bunlar ; kendı bulundugumuz ıl dısındakı

üniversiteye 4/b li olarak atanırsa becayiş yapma hakkı yada kendı bulundugumuz

ildekı unıversıteye geçme durumu ( eş durumundan) olabılıyormu acıklarsanız

sevınırım. şimdiden tesekurler.

lifalif
Aday Memur
28 Mayıs 2020 08:57

üniversitelerde çalışan personelin tayin hakkı yok diye biliyorum

adanamustafa, 4 yıl önce

merhaba ıyı gunler

bırsey sormak ısıyorum sıze , eşim paramedik bölümü mezunu suanda cesitli

üniversitelerin 4/b sözleşmeli personel alımları oluyor biz bunlara başvuru yapacaz

fakat aklımıza takılan bırkac sey var bunlar ; kendı bulundugumuz ıl dısındakı

üniversiteye 4/b li olarak atanırsa becayiş yapma hakkı yada kendı bulundugumuz

ildekı unıversıteye geçme durumu ( eş durumundan) olabılıyormu acıklarsanız

sevınırım. şimdiden tesekurler.

mustafaaltunbas
Kapalı
28 Mayıs 2020 13:33

üniversite ve belediye çakılı kadro. 4 bliyim ben ve eşimin yanına geldim. üniversitede memur. öbür

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi