Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
23 Şubat 2020 14:03

Zorunlu hizmet, hizmet puanı ve alanı

2015 Eylül atamasıyım. İlk atandığım okul 3/4 okul yani ZH süresi 5 yıldı.

2019 Ocak'ta il içi alan değişikliği ile 3/5 yani ZH süresi 4 yıl olan okula atandım.

Normalde son atanan okulun süresine tabi olunur ancak son okulda 1 yıl çalışma şartı varmış. 2019 Eylül'de ZH bitecek iken, bir ay bedelli de öteleyip 2020 Şubat görünüyordu. Buraya kadar her şey normal.

2019 Ekim'de 3/5 bir okula idareci olarak atandım. İlk ay ZH bitiş tarihi aynıydı. Ancak sonra ZH bitiş tarihi değişti. Neye istinaden olduğunu anlamaya çalışırken kurumun ÇPAL'den Anadolu Lisesi?ne dönüşürken hizmet alanını 4 olarak girdiklerini fark ettim. Yani merkeze 5 km uzak olan okul bile 3/5 iken bizim okulu 3/4 girmişler hangi akla hizmetse.

Silsile yoluyla yaptığımız yazışmalar sonucu, ilden yazının gittiğini, okul hizmet alanları ve puanlarının Tebliğler Dergisi'nde yayınlandıktan sonra Şubat ayı içerisinde Mebbis'te işleneceği söylendi. Her gün bakıyorum, bir değişiklik yok.

Şu an ZH bitiş tarihim 09/10/2020 görünüyor. Biliyorsunuz genelde istisnalar hariç il dışı isteğe bağlı atamalarda 30 Eylül tarihi baz alınıyor. 10 gün için ZH uzuyor. Normali bu olsa sorun değil. MEB'in yaptığı hata yüzünden bu böyle.

Ayrıca bazı hizmet puanı hesaplarının da sayfamda yanlış olduğunu düşünüyorum.

İdareciyim. Şu an bu konu ile ilgili canım sıkkın o yüzden istifa etmeyi düşünüyorum.

Sorum şu:

- 3/4 bir okula geçersem, tekrar yeni okulumda ZH tamamlanması için en az 1 yıl görev yapma şartı olacak mı? Yani şu an istifa edip 3/4 bir okula gidersem ZH bitiş tarihim 09/10/2020 mi olacak 2021 Şubat mı?

- İstifa ettim, aylar geçti sistemde değişmedi, tercih zamanı geldi. Bu mağduriyet nasıl giderilecek?

Bu arada Tebliğler Dergisi'nde yayınlanmış ÇPAL de AL de 26 puan görünüyor okulun eski ve yeni hali de.

Artık hizmet puanının da bir hükmü kalmadı. Artırımlı puan için biraz da bu ZH benim için önemliydi ama artık takmıyorum. Merkezde DYK açarım o fark da biraz kapanır. Zaten il dışında kontenjan da yok.

Okul rahat diye idareciliğe katlanıyorum ama git gel yapmak yoruyor açıkçası.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
23 Şubat 2020 20:46

mahkeme kağıdı gelmedi mi ?

ivan.snath
Kapalı
23 Şubat 2020 22:14

Keşke gelse :) Sende o yürek yok.

Sen özel ders vermeye devam edebilecek misin bu durumda dingil :D

SorunCevaplayıN, 4 yıl önce
mahkeme kağıdı gelmedi mi ?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
23 Şubat 2020 22:55

acele etme yoldadır:)
ivan.snath, 4 yıl önce

Keşke gelse :) Sende o yürek yok.

Sen özel ders vermeye devam edebilecek misin bu durumda dingil :D

ivan.snath
Kapalı
23 Şubat 2020 23:00

Bekliyorum koçum. Açtığım başlıklara pisleme yeter. Kozumuzu gerçek hayatta paylaşırız. Klavye delikanlılığı yapmazsın.

acele etme yoldadır:)

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
23 Şubat 2020 23:02

çocuk olduğuna eminim ama adalet yerini bulacak :) yalvaracaksın.
ivan.snath, 4 yıl önce

Bekliyorum koçum. Açtığım başlıklara pisleme yeter. Kozumuzu gerçek hayatta paylaşırız. Klavye delikanlılığı yapmazsın.

ivan.snath
Kapalı
23 Şubat 2020 23:04

Çok şükür mahkemeye çok çıktım ama hiç yalvarmadım. Yüreğin varsa sen de gel yüzleşelim.

çocuk olduğuna eminim ama adalet yerini bulacak :) yalvaracaksın.

Ozkanozen62
Memur
24 Şubat 2020 14:49

İdareciliğini görevlendirme mi? 2015 te göreve başlama tarihi ne? Şimdiki görev yeriniz 3/4 olduğu için 5 yıllık süreye tabisiniz. Büyük ihtimalleaskere gidiş ve dönüşteki mehil müddetleri yüzünden kaybediyorsunuz. Siz idareciliği tercih ettiğiniz zaman okulunuzun hizmet puanı 26 mıydı?

ivan.snath
Kapalı
08 Mart 2020 15:05

Hocam merhaba. Bir tane densiz yüzünden cezalıydım yazamadım. Zorunlu hizmetim 07/02/2020'de bitmiş ama sistemde yansıyan kadar bir ayı buldu. Hatta artırımlı puan da vermiş şimdiden.

Bu arada görevlendirme değil sınavla idareci oldum. Katlanana kadar buradayız işte :)

Ozkanozen62, 4 yıl önce

İdareciliğini görevlendirme mi? 2015 te göreve başlama tarihi ne? Şimdiki görev yeriniz 3/4 olduğu için 5 yıllık süreye tabisiniz. Büyük ihtimalleaskere gidiş ve dönüşteki mehil müddetleri yüzünden kaybediyorsunuz. Siz idareciliği tercih ettiğiniz zaman okulunuzun hizmet puanı 26 mıydı?

water.man
Aday Memur
08 Mart 2020 16:01

Şubata kadar beklersin 3-4 ay daha neyin peşindesin anlamadım ki görende bi derdi var sanır iki sayfa yazmış hem rahat yeri bırakmayı gözün yemesin hemde meb e at tut. Senin gibileri çok iyi bilirim de neyse. Sana tavsiyem ordan ayrılma başka yerde adam yerine konmazsın

ivan.snath
Kapalı
08 Mart 2020 16:04

Sana ne oluyor a beyinsiz? Benim adamlığı bana yeter, sorgulamak da senin haddine değil. Gerizekalıya bak hele düzeldi demişim onu bile anlamamış.

water.man, 4 yıl önce

Şubata kadar beklersin 3-4 ay daha neyin peşindesin anlamadım ki görende bi derdi var sanır iki sayfa yazmış hem rahat yeri bırakmayı gözün yemesin hemde meb e at tut. Senin gibileri çok iyi bilirim de neyse. Sana tavsiyem ordan ayrılma başka yerde adam yerine konmazsın

ivan.snath
Kapalı
08 Mart 2020 16:07

Rahat yer dediği de 26 puanlık yer. Bir kötüsü dağ köyü zaten insan bu kadar salak olamaz.

ivan.snath
Kapalı
08 Mart 2020 16:09

Senin gibi kadroya geçer geçmez deniz manzaralı yer kovalamıyoruz. Ne oldu, zor mu geldi deniz görmeyen okulda çalışmak? Formaliteden kuzeninle falan evlen, kolayca gidersin.zoruna gitmiş galiba açtığın konudaki cevabım.

ivan.snath
Kapalı
08 Mart 2020 16:17

Açtığı konular hep sözleşmeli nasıl kaçar minvalinde hala maval okuyor. Aslanım sen önce kendin adam olacaksın.

Şehit haberlerinin altına bile sözleşmeli kadro istiyoruz eş durumu istiyoruz diyecek kadar alçaldınız da devlet acıdı. Boş boş konuşma.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi