Editörler : Pangaea
23 Şubat 2020 18:29

Mühendislikten mezun olup 4001 düz memurluk tercih etmeyi düşünmek...

Evet arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız üzere bu haldeyim , varmı başka önerisi olan ?

Özel sektörün hali ortada yamyamlık yapmayı bilmeyen tutunamaz olmuş , devlete mühendis olmayı niye düşünmüyosun diye soracak varsa mekatronik mühendisiyim 2018de 10 kişi aldılar 2019da 4 kişi .... Kafayı yedik artık delirmeye ramak kaldı . Okuduğum üniversiteyi kötüleyecek yada üniversiteye boş gelip boş gittiğimi düşünecek biri olursada yanılır. Ülkesine faydalı olmak isteyen bir gencin düşeceği durum bu olmamalı arkadaşlar. Yokmu benim gibi düşünen veya zıttını düşünen her görüşe açığım...

Gaziebru
Şef
24 Şubat 2020 09:01

Hocam ister alanından atan ister düz memur ol sonucta mühendislik diplomanı vereceğin için mühendisten 300-400 az alırsın bu da pek zarar sayılmaz bence. Hem kurum seni bölümünle alakalı bir yerde değerlendirebilir o yüzden moralini bozma atanmaya bak.

mecanical90
Aday Memur
24 Şubat 2020 16:40

Bunu sadece sen düşünmüyorsun kardeşim, makineciler inşaatçılar elektrik elektronikçiler tüm bölümler düşünüyor çünkü mühendislikten atanmak için 90 üzeri puan yapmış olmak lazım hatta bazen en az C seviye YDS lazım. İşte bu yüzdendir ki 4001 düz memurlukların puanı da 90 nın altına düşmüyor. Yani ondan atanmak bile çok zor hatta düz memurluk umudu olmayanlar subay polis bekçi ilanlarına başvuranları da duydum. Tabi bunlar da şöyle bir sıkıntı var mesela subaylığa açıköğretim fakültesi mezunu hiç okula gitmeden okul bitirmiş adamlarla aynı seviyedesin hiç bir farkın yok işe girdikten sonrada mühendislik mezunlarının bu zorlarına gidiyor bu seferde, Senin için en hayırlısını dilerim.

yesnow
Memur
24 Şubat 2020 18:47

Hocam düz memur maaşı, mühendis maaşından 300-400 lira mı az?

Gaziebru, 4 yıl önce

Hocam ister alanından atan ister düz memur ol sonucta mühendislik diplomanı vereceğin için mühendisten 300-400 az alırsın bu da pek zarar sayılmaz bence. Hem kurum seni bölümünle alakalı bir yerde değerlendirebilir o yüzden moralini bozma atanmaya bak.

Gaziebru
Şef
25 Şubat 2020 08:44

Düz memur yeni başlayan 3800 falan alıyor sanırım mühendis 5700 alıyor. Kuruma göre değişiklik gösterebilir ek ödemeleri falan varsa. Direk mühendis diploman işliyor mu yoksa işe girdikten sonra mühendis diplomasına sahip olunca mı mühendis maası alıyorsun arastır hocam net bilgim yok. Ama girceğin kurumda mühendis sayısı fazlaysa yani mühendislerin yoğun olarak çalıştıgı bir kurumsa yükselme sınavları rahat acılır en kötü ihtimalle o zaman alanına gecersin

kralkel44
Aday Memur
25 Şubat 2020 08:56

kardeşim bu yıl onu ben ve çoğu inşaat mühendisi yaptık.Benim puan 90 ama önümde 200 kişi daha var ve atamada çok az yapılıyor inşaat mühendisi olarak.Bizde puanı kullanmak için düz memurluklara başvurmaya başladık.maaşı en az mühendis maaşında 1500 tl eksik tabiki mühendislik yapmayı herkes ister o parayı almak ister ama şartlar bazen bizi bu durumlara memur olmaya itiyor işte.Sana tavsiyem böyle bir düşüncen varsa rahat olan bir kurumu seçmen en azından dersinki mühendis değilim ama işim çok rahat yıpranmıyorum.Şu an atandığım kurum çok rahat genelde oturuyorum arada evrak işleri oluyor akşam eve gidip kpssye çalışıyorm yeniden başladım son bi umut :).2.tavsiyem rahat kurum değilse en azında rahatlıkla görevde yükselme sınavına girebileceğin bir kurumu seçmen

kizilmetal
Şef
25 Şubat 2020 14:02

güzel kardeşim düz memurlukta mühendislik diploman hiç bir işe yaramaz. çünkü sen genel idari hizmetler sınıfındansın. mühendislik diplomandan faydalanmak için teknik hizmetler sınıfındaolman lazım

Gaziebru, 4 yıl önce

Düz memur yeni başlayan 3800 falan alıyor sanırım mühendis 5700 alıyor. Kuruma göre değişiklik gösterebilir ek ödemeleri falan varsa. Direk mühendis diploman işliyor mu yoksa işe girdikten sonra mühendis diplomasına sahip olunca mı mühendis maası alıyorsun arastır hocam net bilgim yok. Ama girceğin kurumda mühendis sayısı fazlaysa yani mühendislerin yoğun olarak çalıştıgı bir kurumsa yükselme sınavları rahat acılır en kötü ihtimalle o zaman alanına gecersin

Gaziebru
Şef
26 Şubat 2020 08:38

En azından yükselme sınavlarıyla kendi alanına geçiş yapabilir kadro oldugu takdirde.

kizilmetal, 4 yıl önce

güzel kardeşim düz memurlukta mühendislik diploman hiç bir işe yaramaz. çünkü sen genel idari hizmetler sınıfındansın. mühendislik diplomandan faydalanmak için teknik hizmetler sınıfındaolman lazım

gudik2
Memur
29 Şubat 2020 11:53

Düz memurluklara kaç puan gerekiyir, kpss robotunda inş müh yazınca 93 ten baslıyor atamalar

kralkel44, 4 yıl önce

kardeşim bu yıl onu ben ve çoğu inşaat mühendisi yaptık.Benim puan 90 ama önümde 200 kişi daha var ve atamada çok az yapılıyor inşaat mühendisi olarak.Bizde puanı kullanmak için düz memurluklara başvurmaya başladık.maaşı en az mühendis maaşında 1500 tl eksik tabiki mühendislik yapmayı herkes ister o parayı almak ister ama şartlar bazen bizi bu durumlara memur olmaya itiyor işte.Sana tavsiyem böyle bir düşüncen varsa rahat olan bir kurumu seçmen en azından dersinki mühendis değilim ama işim çok rahat yıpranmıyorum.Şu an atandığım kurum çok rahat genelde oturuyorum arada evrak işleri oluyor akşam eve gidip kpssye çalışıyorm yeniden başladım son bi umut :).2.tavsiyem rahat kurum değilse en azında rahatlıkla görevde yükselme sınavına girebileceğin bir kurumu seçmen

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi