Editörler : swat3410
25 Şubat 2020 22:57

Kelepçe genelgesi
Hadi buyrun Değerli meslektaşlarım yorumlarınız nelerdir ? :D https://www.memurlar.net/haber/887961/emniyet-ten-kelepce-kullanimina-dair-resmi-yazi.html

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
26 Şubat 2020 00:08

Öncelik kendi can güvenliğimiz, bunun içinde ters kelepçe en garantisi, şu suçlulara verilen değerin 10/1i biz polislere verilseya.

Afes89
Memur
26 Şubat 2020 00:19

müdürler siyasilere vatandaşa yaranicam diye personelini ateşe atıyor başka açıklaması yok.

Django48
Aday Memur
26 Şubat 2020 00:52

Polis okulunda önden kelepçelendiği için bıçaklanan veya silahla vurulup şehit olan meslektaşların videoları akıllara geliyor

pomem-3
Şef
26 Şubat 2020 07:50

Bari siz yapmayın, ters kelepçe nedir ??
panzerci, 4 yıl önce

Öncelik kendi can güvenliğimiz, bunun içinde ters kelepçe en garantisi, şu suçlulara verilen değerin 10/1i biz polislere verilseya.

Barbados06
Aday Memur
26 Şubat 2020 07:54

Kaç tane suç şüphesi adam aldın da yorum yapıyorsun? Arkadan kelepçe olmadan zapt etmek bazen o kadar zor oluyor ki? Alanda çalışmadan yorum yapmak çok kolay. Zaten sakin durana ters kelepçe takan yok ki
pomem-3, 4 yıl önce

arda2078
Şube Müdürü
26 Şubat 2020 08:24

Halasına acıyan kendini eniştesine öptürürmüş. sen önden tak, hatta hiç takma. daha sonra buradan yardım adı altında konu açarsan millet bunu hatırlatır. önden kelepçe takma diye birşey yoktur. takılacaksa arkadan takılır.

pomem-3, 4 yıl önce

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
26 Şubat 2020 09:16

Sakin dursada ters kelepçe takın, ne olacağı hiç belli olmuyor. Cmk 93 te kelepçe konusu kolluğun takdirine bırakılmıştır. Bir müsibet bin nasihatten iyidir misali başıma gelen bir olayı anlatayım. Cinsel istismar suçundan tutuksuz yargılanan 60 küsür yaşındaki yaşlı ve hasta bir adam o günkü duruşmada tutuklandı, hasta ve yaşlı olduğu için kelepçe takmadık ve adliye koridorunda adamla sadece ben vardım, müzekkere çıkmasını beklerken 1.5 saatlik beklemenin ardından kalemdeki memurun seslenmesiyle adamdan birkaç adım uzaklaşıp kapıya yönelmemle adamın pencereyi açıp aşağı atlaması bir oldu. İdari yönden 20 ay aldım, öbür ayda mahkemem var. Siz siz olun yok yaşlıymış yok bilmem neymiş bakmayın kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor siz tedbirinizi alın. O adama kelepçe takmış olsamda önden takardım yine pencereyi açıp atlama serbestliğini sağlardı. Bundan sonra ters kelepçe en garantisi.

Barbados06, 4 yıl önce
Kaç tane suç şüphesi adam aldın da yorum yapıyorsun? Arkadan kelepçe olmadan zapt etmek bazen o kadar zor oluyor ki? Alanda çalışmadan yorum yapmak çok kolay. Zaten sakin durana ters kelepçe takan yok ki

Barbados06
Aday Memur
26 Şubat 2020 10:07

Geçmiş olsun gerçekten üzüldüm Allah kimsenin başına vermesin. Acı tecrübe yaşamak kadar kötüsü yoktur. Bizler daha 5-6 yıllık memurlarız. Büyüklerin önerilerine elimizden geldiğince dikkat edip, uymaya çalışıyoruz.
panzerci, 4 yıl önce

Sakin dursada ters kelepçe takın, ne olacağı hiç belli olmuyor. Cmk 93 te kelepçe konusu kolluğun takdirine bırakılmıştır. Bir müsibet bin nasihatten iyidir misali başıma gelen bir olayı anlatayım. Cinsel istismar suçundan tutuksuz yargılanan 60 küsür yaşındaki yaşlı ve hasta bir adam o günkü duruşmada tutuklandı, hasta ve yaşlı olduğu için kelepçe takmadık ve adliye koridorunda adamla sadece ben vardım, müzekkere çıkmasını beklerken 1.5 saatlik beklemenin ardından kalemdeki memurun seslenmesiyle adamdan birkaç adım uzaklaşıp kapıya yönelmemle adamın pencereyi açıp aşağı atlaması bir oldu. İdari yönden 20 ay aldım, öbür ayda mahkemem var. Siz siz olun yok yaşlıymış yok bilmem neymiş bakmayın kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor siz tedbirinizi alın. O adama kelepçe takmış olsamda önden takardım yine pencereyi açıp atlama serbestliğini sağlardı. Bundan sonra ters kelepçe en garantisi.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
26 Şubat 2020 10:34

Eyvallah kardeşim sağolasın, benimde meslekte 17.yılım, nekadar eski olursan ol insanın başına gelmeden bazı şeyleri tecrübe edemiyorsun. Yok bayan diyoruz yok yaşlı diyoruz çoğu zaman acıyoruz kelepçe takmaya gerek duymuyoruz ama bize olmasada bu sefer şahıs kendine zarar verebiliyor.

Barbados06, 4 yıl önce
Geçmiş olsun gerçekten üzüldüm Allah kimsenin başına vermesin. Acı tecrübe yaşamak kadar kötüsü yoktur. Bizler daha 5-6 yıllık memurlarız. Büyüklerin önerilerine elimizden geldiğince dikkat edip, uymaya çalışıyoruz.

salomon42
Genel Müdür
26 Şubat 2020 13:10

Binlerce kez kelepçe taktım, bazen önden de takıyorum ama şunu söyleyim önden kelepçe kelepçe değildir, binlerce olay gördük hangi birini yazıyım, kısaca risk almam derseniz kelepçe arkadan takılır bitti.

Barbados06
Aday Memur
26 Şubat 2020 13:39

Haklısın abi elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum sağ olasın .
panzerci, 4 yıl önce

Eyvallah kardeşim sağolasın, benimde meslekte 17.yılım, nekadar eski olursan ol insanın başına gelmeden bazı şeyleri tecrübe edemiyorsun. Yok bayan diyoruz yok yaşlı diyoruz çoğu zaman acıyoruz kelepçe takmaya gerek duymuyoruz ama bize olmasada bu sefer şahıs kendine zarar verebiliyor.

pomem-3
Şef
27 Şubat 2020 11:16

Anlamadan yorum yapmak bizim teşkilat mensuplarının en büyük özelliği.. ters kelepçe nedir derken ne kastettim ? vatandaş veya basın ağzı ile ters kelepçe tabirini siz bari kullanmayın, kelepçe zaten ters takılır.. acıyan acınacak hale düşer...
27 Şubat 2020 15:37

bu genelgenin çıkma sebebi bence uygulama da birlik olmaması.Tv de görüyorum adamı önden kelepçeleyip götürüyor arkadaşlar, yapmayın böyle önden kelepçeleme ile şahsın hareket kabiliyetini çok fazla kısıtlayamazsınız.Bir ikinci kural ise şahısları birbirine kelepçelemek en büyük hatalardan biri bence.Daha önce yanlış hatırlamıyorsam 2 genci birbirine kelepçeleyip hastaneye götürüyorlar gençler kaçıyor ve genç bir meslektaşımız onları kovalıyor ve yakalıyor daha sonra gençlerden birinin başına silahın kabzası ile vuruyor silah ateş alıyor çocuk öldü meslektaşımız ceza evine girdi hayatı karardı.3 yanlış bir arada yapılmış bu olayda: 1)Şahısları birbirine kelepçeleme.2)Şahısları önden kelepçeleme.3)Şahsın başına silah ile vurma.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi